Vyhledej
Královédvorsko > Vzdělávání > střední školy

Metoda SPS: cvičení, které prospěje nejen žákům dvorského gymnázia

Důraz na prevenci zdravého vývoje žáků

Redakce / 15.09.2019, Dvůr Králové nad Labem, gymnazium.kralovedvorsko.cz
Tělocvična dvorského gymnázia hostila o víkendu MUDr. Lubomíra Motyčku z Havlíčkova Brodu, který proškolil pedagogy s aprobací tělesná výchova v metodě SPS (Spirální stabilizace páteře) MUDr. Richarda Smíška. Cílem této již více než 40 let praktikované metody je regenerace pohybového aparátu po dlouhém sezení ve škole.
 

FOTOGALERIE - Metoda SPS: cvičení, které prospěje nejen žákům dvorského gymnázia

Metoda SPS je pohybový, preventivní program na odstranění svalové dysbalance, chybných pohybových stereotypů a bolestí zad, prevence skoliózy. Podstatou cvičení s pružným elastickým lanem je propojení stabilizačních svalů v celém těle najednou. 

Videoreportáž z nácviku na gymnáziu:

Kurzy metody SPS dávají praktický návod, jak prevenci a regeneraci uplatnit nejen v hodinách TV, ale i ve volnočasových aktivitách. Pedagogové byli proškoleni základním kurzem (11 základních cviků s lanem). Tento vzdělávací program získal akreditaci MŠMT v roce 2018 jako program dalšího vzdělávání pedagogických pracovníků.

Na víkendové školení se přišla podívat i dvorská fyzioterapeutka Karolína Skálová, která spolupracuje s pražským rehabilitačním a vzdělávacím centrem Smíšek. Zároveň tento kurz absolvovali i vybraní tělocvikáři z dalších místních škol, kteří využili nabídku dvorského gymnázia. 

V plánu je i další setkání s panem doktorem a fyzioterapeutkami, jež se prevenci špatného držení těla věnují v Havlíčkově Brodě. 

Martina Kubíková

ředitelka gymnázia


Další články Gymnázium Dvůr Králové

 

 

 
Vaše komentáře
 
 
Přečteno 1557x
 
 
Hodnocení článku:
 
Zpět
Kontakt


náměstí Odboje 304
Dvůr Králové nad Labem
544 01
Telefon: +420 724 394 453
E-mail: 
Datová schránka: 2tpja6p


15.03.2020 - Od pondělí 16. března 2020 bude až do odvolání uzavřen pro veřejnost Safari Park Dvůr Králové.
06.03.2020 - Ve čtvrtek 5. března večer přijela záchranka do Dvora Králové na domácí testování podezřelého na koronavirus. Jak nám potvrdil hejtman Jiří Štěpán (6. března ve 14:30 hod.), výsledky zatím nejsou známy. V kraji zatím není potvrzen žádný případ onemocnění koronavirem.
26.11.2019 - Dnes je kvůli nenadálé události uzavřen Městský úřad ve Dvoře Králové n. Labem.

Kalendář akcí