Vyhledej
Šikovné nákupy
Královédvorsko > Vzdělávání > střední školy

Metoda SPS: cvičení, které prospěje nejen žákům dvorského gymnázia

Důraz na prevenci zdravého vývoje žáků

Redakce / 15.09.2019, Dvůr Králové nad Labem, gymnazium.kralovedvorsko.cz
Tělocvična dvorského gymnázia hostila o víkendu MUDr. Lubomíra Motyčku z Havlíčkova Brodu, který proškolil pedagogy s aprobací tělesná výchova v metodě SPS (Spirální stabilizace páteře) MUDr. Richarda Smíška. Cílem této již více než 40 let praktikované metody je regenerace pohybového aparátu po dlouhém sezení ve škole.

FOTOGALERIE - Metoda SPS: cvičení, které prospěje nejen žákům dvorského gymnázia

Metoda SPS je pohybový, preventivní program na odstranění svalové dysbalance, chybných pohybových stereotypů a bolestí zad, prevence skoliózy. Podstatou cvičení s pružným elastickým lanem je propojení stabilizačních svalů v celém těle najednou. 

Videoreportáž z nácviku na gymnáziu:

Kurzy metody SPS dávají praktický návod, jak prevenci a regeneraci uplatnit nejen v hodinách TV, ale i ve volnočasových aktivitách. Pedagogové byli proškoleni základním kurzem (11 základních cviků s lanem). Tento vzdělávací program získal akreditaci MŠMT v roce 2018 jako program dalšího vzdělávání pedagogických pracovníků.

Na víkendové školení se přišla podívat i dvorská fyzioterapeutka Karolína Skálová, která spolupracuje s pražským rehabilitačním a vzdělávacím centrem Smíšek. Zároveň tento kurz absolvovali i vybraní tělocvikáři z dalších místních škol, kteří využili nabídku dvorského gymnázia. 

V plánu je i další setkání s panem doktorem a fyzioterapeutkami, jež se prevenci špatného držení těla věnují v Havlíčkově Brodě. 

Martina Kubíková

ředitelka gymnázia


Další články Gymnázium Dvůr Králové

 
Vaše komentáře

Přečteno 2494x
 
Hodnocení článku: