Vyhledej
Počasí Dvůr Králové nad Labem - Slunečno.cz
Královédvorsko > Vzdělávání > střední školy

Novinky na SŠIS - nejen obor kybernetická bezpečnost

Redakce / 6.04.2018, Dvůr Králové nad Labem, ssis.kralovedvorsko.cz
Obor Informační technologie otevírá nové zaměření na kybernetickou bezpečnost a na SŠIS se chystá mnoho převratných novinek.
 

FOTOGALERIE - Novinky na SŠIS – obor kybernetická bezpečnost

Škole se podařilo uspořádat přednášku uznávaného lektora na poli kybernetické bezpečnosti Ing. Jiřího Sedláčka, Networ Security Monitoring Cluster (NSMC). Od dubna 2018 posílili pedagogický sbor noví kolegové a jsme hrozně rádi, že naši absolventi, kteří dokončují magisterské studium informatiky na UHK, u nás začali vyučovat. Další kolegové nastoupí od září a budou to specialisté - programátoři, kteří budou své znalosti předávat našim žákům. 
Spolupráci s odborníkem z praxe jsme si vyzkoušeli s panem Válkem a výuka grafiky a webů funguje skvěle.

Od 1. září 2018 budou zprovozněny tři velké počítačové učebny - kybernetická laboratoř a Cisco učebna, další učebna pro Internet věcí, jednodeskové počítače a virtuální realitu a třetí bude univerzální učebna se 30 stanicemi. Jedna z příček bude zřejmě mobilní, takže nám v případě potřeby vznikne prostor, kde bude 60 počítačů. První část z téměř stovky nových počítačů jsme již nakoupili, zbylé PC a nový nábytek nakoupíme do prázdnin.

První ročník zaměření na kybernetickou bezpečnost otevřeme až v září, ale zájem firem a vysokých škol o spolupráci v oblasti kybernetické bezpečnosti je takový, že jsme začali s některými aktivitami již nyní. Několik žáků druhých a třetích ročníků se pouští do věcí, které znamenají naprostý přelom ve výuce. Ve spolupráci s odbornou firmou se připravují na provádění penetračního testování zranitelnosti webových stránek. Spolupracující firma nám poskytne unikátní know-how a žáci se naučí provádět inovativní, ale nesmírně důležitou preventivní činnost. Podrobnosti přineseme v samostatném článku.

Ve spolupráci s MAS, městem a místními ZŠ by v roce 2019 měly v budově školy vzniknout hned dvě učebny robotiky, které budou využívat i všechny místní základní školy. Souběžně s tím budujeme na domově mládeže malé televizní studio s veškerým technickým zázemím, kde se naši žáci naučí točit a zpracovávat video.

Mgr. et Mgr. Petr Vojtěch
ředitel SŠIS

Další články SŠIS Dvůr Králové nad Labem

 

 

 
Vaše komentáře
 
 
Přečteno 412x
 
 
 
Zpět