Vyhledej
Šikovné nákupy
Královédvorsko > Vzdělávání > střední školy

Ples SŠIS na téma ledové květy uvedla přehlídka dobových účesů z 20. století

Redakce / 26.02.2019, Dvůr Králové nad Labem, sposdk.kralovedvorsko.cz
Je až neuvěřitelné, jaká kouzla umí na místní Střední škole informatiky a služeb (SŠIS). V době, kdy budova na nábřeží prochází rekonstrukcí včetně výměny oken, se zde konal v pátek 22. února 2019 ples SŠIS. A účastníci plesu si rozhodně jako na staveništi nepřipadali, spíše naopak: prostory byly vyzdobeny ve stylu ledového království, ale zima nikomu nebyla.
 

FOTOGALERIE - Ples SŠIS na téma ledové květy uvedla přehlídka dobových účesů z 20. století

FOTOGALERIE - Ples SŠIS 2019 výzdoba

K zahřátí zde bylo více věcí - ale nejpodstatnější byl tanec, který hudebně doprovázela kapela Lucky band z Hradce Králové. Ta na parket přivedla jak tanečníky tanga, tak disco či valčíku - vše v tanečně pozměněné verze většinou moderních písní. Na chvíli je vystřídal Jaromír Adamec s hodinou věnovanou písním Waldemara Matušky. Je nutné přiznat, že SŠIS to má skvěle zvládnuté a zorganizované již od září, kdy si zaměstnanci sami organizují taneční školu, takže tancovat se zde na plese rozhodně více umělo než neumělo a byla se na co dívat.

Každého návštěvníka plesu vítaly na stole obložené mísy, které lákaly k uzobávání celý večer. I tak bylo připraveno ještě další občerstvení ve vedlejší „ledové” chodbě, kde si všichni pochutnávali na malých dezertech, guláši nebo pečeném selátku.

Obsluha neustále chodila a jídlo doplňovala či uklízela již prázdné talíře a sklenky. Co dodat: dobře si je ve škole vycvičili. 

Celý ples uvedla velmi netradiční módní minipřehlídka v podání žákyň oboru Kosmetické služby a Kadeřník pod dohledem Bc. Jany Krajčírové, vedoucí odborného výcviku. Všichni jsme se díky ní vrátili do 20. století a zhlédli průřez tehdejší módou i účesy po dvacetiletích. Dobové oděvy si dokázaly zajistit většinou z vlastních zdrojů, další byly zapůjčeny v královédvorské Půjčovně kostýmů. Doplňky a šperky pomohly doplnit i další zaměstnankyně SŠIS a rozhodně bylo na co vzpomínat. K dobovým kostýmům však patří i účesy. Bylo vidět, že paní Krajčírová se nespokojila s prvními pokusy a budoucí kadeřnice pod dozorem učitelek odborného výcviku zkoušely stále znovu a znovu, až byl účes dokonalý. Líčení bylo neméně náročné. Dobovou hudbu nachystal pan učitel Huml a několikrát ji na přání paní mistrové také předělával. Přehlídka byla příjemným uvedením celého večera a vlastně také oborů, které se na škole vyučují. Modelky a další žákyně z výcviku přípravě věnovaly jenom v pátek více než 5 hodin času, kdy se vzájemně líčily a česaly a nakonec si i některé poprvé a naposledy vyzkoušely choreografii naživo. 

Celou přehlídku uvedly nepřehlédnutelné skutečné manekýnky z doby minulé - uklízečky v typických dederonových zástěrách s neodmyslitelnou trvalou ondulací, které „poklidily po rekonstrukci“, a pan ředitel tak mohl zahájit nejen přehlídku, ale i celý ples. Každé období minulého století doprovázely úryvky typických písní, a diváci se tak pomalu nořily ve vzpomínkách do let svého dětství či dospívání.

Každý pár nebo jednotlivý účastník plesu si mohl odnést svoji karikaturu, objednaný "živý" kariakturista jich zvládl za večer skutečně hodně! Skvěle tak elegantně nahradil v dnešní digitální době preferovaný fotokoutek.

Kateřina Sekyrková

Foto a video: Jan Holan

Foto výzdoby: archiv SŠIS


Další články SPOŠ Dvůr Králové nad Labem

 

 

 
Vaše komentáře
 
 
Přečteno 3294x
 
 
Hodnocení článku:
 
Zpět