')
Vyhledej
Počasí Dvůr Králové nad Labem - Slunečno.cz
Královédvorsko > Vzdělávání > střední školy

Rada kraje jmenovala ředitele středních škol včetně dvorské SŠIS

Redakce / 30.04.2019, Dvůr Králové nad Labem
Rada Královéhradeckého kraje vybrala na základě konkurzního řízení pět ředitelů do středních škol zřizovaných krajem, které jmenuje do funkcí k 1. 8. 2019. Vybraným současným ředitelům totiž končí šestileté funkční období 31. července 2019.
 

Na území Královéhradeckého kraje bylo k 1. 7. 2018 v rejstříku škol a školských zařízení zapsáno 76 středních škol, z nichž 53 zřizuje Královéhradecký kraj. Letos byla vypsána výběrová řízení pouze na 5 školách. Oproti tomu na jaře roku 2018 bylo vyhlášeno celkem padesát konkurzních řízení na obsazení pracovních míst ředitelů či ředitelek všech škol a školských zařízení zřizovaných Královéhradeckým krajem, jimž končilo šestileté funkční období k 31. červenci 2018 anebo se jich týkala optimalizace. 

„Všichni uchazeči na pozici ředitele školy byli velmi dobře připraveni a jejich koncepce k rozvoji školy měly vysokou odbornou úroveň. Vybraným ředitelům přeji v jejich budoucí práci hodně úspěchů,“ říká náměstkyně hejtmana Martina Berdychová zodpovědná za oblast školství.

Staronovým ředitelem dvorské největší střední školy se stal Mgr.et Mgr. Petr Vojtěch, který tak nastupuje již do svého 3. voleného období v této funkci.

Zvolení ředitelé do následujících škol zřizovaných krajem:

  • Střední škola informatiky a služeb, Dvůr Králové nad Labem, Elišky Krásnohorské 2069 – Mgr.et Mgr. Petr Vojtěch   
  • Česká lesnická akademie Trutnov - střední škola a vyšší odborná škola – Ing. Miloš Pochobradský   
  • Střední zemědělská škola a Střední odborné učiliště chladicí a klimatizační techniky, Kostelec nad Orlicí – Mgr. Yvona Bůžková
  • Vyšší odborná škola a Střední průmyslová škola, Rychnov nad Kněžnou, U Stadionu 1166 – Mgr. Bc. Dana Havranová 
  • Praktická škola, Základní škola a Mateřská škola Josefa Zemana, Náchod – Ing. Ivo Feistauer

Konkurzní komise pro jednotlivá konkurzní řízení postupovaly v souladu s vyhláškou č. 54/2005 Sb., o náležitostech konkurzního řízení a konkurzních komisích.

Kateřina Sekyrková

Zdroj: Královéhradecký kraj

 

Související články
Kraj ruší obory na vybraných středních školách aneb optimalizace krajského školství v realitě
Optimalizace středních škol v kraji: odvoláno je 30 ředitelů
V Královéhradeckém kraji nastoupí díky optimalizaci 13 nových ředitelů středních škol, 30 jich bylo odvoláno

 
Vaše komentáře
 
 
Přečteno 657x
 
 
Hodnocení článku:
 
Zpět
11.07.2019 - Knihovna Slavoj bude již od pátku 12. července 2019 opět otevřená pro čtenáře dle běžné otevírací doby. Služby on-line jsou již také v provozu.
10.07.2019 - Aktuálně (středa 10. července) je omezen provoz v knihovně Slavoj ve Dvoře Králové, kde nefunguje elektřina. Možné je pouze osobní navrácení knih. V případě potřeby prodloužení knih volejte na mobilní čísla: 721 390 348, 606 531 153. O změně vás budeme informovat.
02.07.2019 - Od 27. června do 1. července jsme bohužel měli problém s poštovním serverem účtu info@kralovedvorsko.cz. Pokud jste nám v tuto dobu poslali email, prosím, zašlete jej ještě jednou nebo nám zavolejte.

Volná pracovní místa
Školní psycholog (Město Dvůr Králové n. L.)

Asistent/ka pedagoga (ZŠ a PrŠ DKnL)


Sociální pracovník/ice (Diakonie ČCE DKnL)

Ošetřovatel (Domov sv. Josefa, Žireč)


Kalendář akcí