Vyhledej
Počasí Dvůr Králové nad Labem - Slunečno.cz
Královédvorsko > Vzdělávání > střední školy

V kraji se konají po čtvrté veletrhy středních škol

Redakce / 3.10.2018, KRÁLOVÉHRADECKÝ KRAJ
V říjnu a listopadu se již tradičně uskuteční výstava středních škol ve vybraných městech Královéhradeckého kraje. Tyto akce jsou určeny pro rodiče a žáky osmých a devátých tříd základních škol.
 

FOTOGALERIE - Okresní města hostí veletrh středních škol

Výběr střední školy je důležitý jak pro děti ze základních škol tak pro jejich rodiče a díky němu si mohou usnadnit rozhodování o budoucím povolání svých ratolestí.

Akce se budou konat vždy v pátky od 9 hod. ráno až do 18. hod. a v soboty dopoledne.
Akce se budou konat v následujícím pořadí:
  • Rychnov nad Kněžnou 5. a 6. 10.
  • Trutnov 12. a 13. 10.
  • Jičín 19. a 20. 10. 
  • Náchodě 9. a 10. 11. 
  • Hradec Králové 16. a 17. 11.

Návštěvníci se dozvědí nejen o nabídce středních škol, ale také o spolupráci těchto institucí s firmami. Tyto firmy často i nějakým způsobem žáky podporují a vychovávají je, čímž si pak zajišťují kvalifikované zaměstnance. Pro studenty je pak výhodné to, že mají možnost po absolvování oboru nastoupit do těchto firem beze stresu.

Problémy s naplněním mají hlavně rukodělné a technické obory, jak jsme psali již v roce 2016. Ačkoli právě nedostatek odborníků v těchto oblastech se rovná vyššímu výdělku. Žáci těchto oborů jsou rovněž často finančně ohodnoceny již přímo na škole.

Jedná se již o čtvrtý ročník této akce, která je pořádána Krajskou hospodářskou komorou Královéhradeckého kraje i Královéhradeckým krajem samotným. Zaštiťuje ji hejtman Jiří Štěpán a partnerem je Úřad práce ČR. 

Zdroj: Krajská hospodářská komora Královéhradeckého kraje
 

Související odkazy
http://vybiramstredni.cz/vybiram-stredni/

 
Vaše komentáře
 
 
Přečteno 438x
 
 
 
Zpět
11.07.2019 - Knihovna Slavoj bude již od pátku 12. července 2019 opět otevřená pro čtenáře dle běžné otevírací doby. Služby on-line jsou již také v provozu.
10.07.2019 - Aktuálně (středa 10. července) je omezen provoz v knihovně Slavoj ve Dvoře Králové, kde nefunguje elektřina. Možné je pouze osobní navrácení knih. V případě potřeby prodloužení knih volejte na mobilní čísla: 721 390 348, 606 531 153. O změně vás budeme informovat.
02.07.2019 - Od 27. června do 1. července jsme bohužel měli problém s poštovním serverem účtu info@kralovedvorsko.cz. Pokud jste nám v tuto dobu poslali email, prosím, zašlete jej ještě jednou nebo nám zavolejte.

Volná pracovní místa
Ošetřovatel (Domov sv. Josefa, Žireč)

Brigáda na léto (Domov sv. Josefa)


Kalendář akcí