Vyhledej
Šikovné nákupy
Královédvorsko > Vzdělávání > střední školy

V listopadu slaví výročí i hořické gymnázium: je mu 75 let!

V současnosti nabízí gymnázium osmileté studium

Redakce / 19.11.2020, Hořicko a Miletín
Státní reálné gymnázium byl v Hořicích založeno před 75 lety. Za dobu své existence výrazně ovlivňovalo společenské dění ve městě. Vyzkoušejte si, jak dobře znáte gymnázium v kvízu! Jsou tam skutečné špeky - gymnázium se od počátku muselo potýkat s různými nástrahami.
 

V listopadu se hodí si připomenout význam školy v době sametové revoluce. Vzpomeňme na studenty gymnázia, kteří společně s kamenickou školou vyšli jako jedni z prvních do ulic, aby protestovali proti zásahu na Národní třídě.

Historie Gymnázia v Hořicích je bohatá a zajímavá, ale nebyla vždy lehká. Vlastně nikdy

Prakticky od samého počátku své existence v roce 1945 se gymnázium muselo potýkat s různými nástrahami. Ať již v podobě změn ve státním systému nebo třeba s nástrahami současné "optimalizace" školství. Doba to tedy byla nelehká. Jsme proto velmi hrdí na to, že naši absolventi nacházejí široké uplatnění a z některých se dokonce vyprofilovali významní vědci, lékaři, pedagogové či sportovci.

V této náročné době nemáme mnoho možností, jak na toto významné jubileum upozornit a jak ho důstojně s absolventy, pedagogy a veřejností oslavit. Proto jsme se rozhodli pro formu zábavně vzdělávací. Ve spolupráci učitelů gymnázia jsme natočili níže přiložené video, ve kterém se PhDr. Jan Tomíček ohlíží do historie nejen naší školy, ale i do historie školství na Hořicku.

Na základě školních análů a dokumentace jsme vytvořili další díl populární soutěže HUS(a) aneb Víš, co víšHUSa prověří vaše znalosti o historii nejen našeho Gymnázia, ale i oboru Sociální činnost, který je nedílnou součástí naší školy již přes 20 let. Historie je to dlouhá a zajímavá. Školou prošly řady studentů i pedagogů, sídlila v několika budovách na různých místech, v jejím čele se vystřídalo již mnoho ředitelů a ředitelek. Zpočátku bylo Gymnázium samostatné, později k němu přibyla Střední odborná škola a nyní je ve svazku se Zemědělskou akademií. Ale pořád tu je a to je moc dobře! 
Soutěž si můžete také sami vyzkoušet v přiloženém odkazu a porovnat své znalosti o naší škole s nejlepšími studenty HUSy. Celkovým vítězem na naší škole se stala Klára Tauchmanová, která získala 50 bodů ze 60 možných. Gratulujeme!💪 

Na závěr přikládáme několik vzpomínek na školu od našich bývalých studentů a pedagogů. Přejeme pěknou zábavu a třeba i příjemné zavzpomínání na studentská léta.
Zdroj: Zemědělská akademie a Gymnázium Hořice

- střední škola a vyšší odborná škola, příspěvková organizace

 

 

 
Vaše komentáře
 
 
Přečteno 142x
 
 
Hodnocení článku:
 
Zpět
InzerceVolná pracovní místa
Metodik/metodička kvality (PS Dvůr Králové n. L.)


Všeobecná sestra (DSJ v Žirči)

Pečovatel/ka (PS Dvůr Králové n. L.)


Kalendář akcí
5.01.2019 09:00 - 31.12.2020 17:00
Expozice textilního tisku (stálá výstava)
9.11.2020 10:00 - 13.12.2020 00:00
Nostalgické Vánoce 2020