Vyhledej
Královédvorsko > Vzdělávání > střední školy

Vizáž a hygiena v dospívání? Žákyně naší školy poradí!

Spolupráce s Dětským domem v Dolním Lánově

Redakce, / 5.11.2022, Dvůr Králové nad Labem, sposdk.kralovedvorsko.cz
Vedení naší školy oslovilo Dětský domov v Lánově, zda by v rámci tohoto projektu chtěli pro své dospívající žáky připravit workshop na téma Vizáž a hygiena v dospívání. Vzhledem k věkové kategorii ubytovaných v zařízení byl tento nápad přijat s nadšením.

S předstihem jsme si sepsaly jakýsi scénář v bodech, pro lepší orientaci a spád akce. V úterý 1. listopadu jsme si nachystaly kufřík s přípravky na problematickou pleť a s dekorativní kosmetikou. Dále jsme si vzaly i kosmetické židličky a zrcadla. Řidič nás i s pedagogickým dozorem dopravil školním autem přímo na místo.
Ve společenské místnosti na nás po vyučování již netrpělivě čekalo nejen 5 dívek, ale i 4 chlapci ze 7., 8. a 9. třídy.
Dle připraveného scénáře jsme pohovořily o příčinách zvýšeného promaštění pokožky, o vhodné péči a také o kosmetických přípravcích. Poté jsme názorně ukázaly jak o takovou pleť pečovat. Všichni pečlivě poslouchali, dotazovali se a průběžně si postupy pod naším vedením nadšeně vyzkoušeli.

V další části jsme dívkám doporučily a ukázaly, jak skrýt některé nedostatky na pokožce obličeje a jak se jemně a přiměřeně k věku nalíčit.

Během celého odpoledne jsme si s nimi povídaly o životě v dětském domově i o naší škole. Atmosféra byla uvolněná a příjemná

Díky tomuto projektu jsme si rozšířily sociální a komunikační kompetence a zdokonalily odborné vědomosti a dovednosti ve zmíněné problematice. Také jsme měly možnost poznat prostředí a částečně i život dětí žijících v tomto zařízení. Byl to pro nás emotivní zážitek, který si budeme dlouho pamatovat.

Aktivity proběhly v rámci odborného výcviku vizážistiky, který byl zařazen do projektu Etika spolufinancovaného z dotačního programu Královéhradeckého kraje (MUP KHK). Byl určen pro žákyně 4. ročníku oboru Kosmetické služby naší školy.

žákyně 4.E

Další články SPOŠ Dvůr Králové nad Labem

Související články
Z práce krásnější - spolupráce SPOŠ s trutnovskou nemocnicí
Vaše komentáře

Přečteno 9x