Vyhledej
Šikovné nákupy
Královédvorsko > Vzdělávání > střední školy

Žáci dvorského gymnázia postoupili do celostátního kola soutěže Europa Secura

Redakce / 8.09.2021, Dvůr Králové nad Labem, gymnazium.kralovedvorsko.cz
Jsme tři žáci studující Gymnázium ve Dvoře Králové nad Labem, kterým se podařilo v soutěži Europa Secura dostat do finálového kola. Jak se nám to povedlo?

FOTOGALERIE - Europa Secura - cesta žáků dvorského gymnázii až do finálePo samotném úspěšném přihlášení do soutěže EuropaSecura nás v okresním kole čekal on-line test. Ten byl zaměřený na všeobecný rozhled v institucích EU, NATO, jejich zahraniční politice, ale také na práci s textem. 

Poté následovalo krajské kolo, které bylo rozděleno na dvě části. V písemné části nám byl přidělen stát, který se v současné době potýká s mezinárodními problémy: nám bylo svěřeno Turecko. Na tuto zemi jsme měli napsat bezpečnostní analýzu, ve které jsme měli zmínit její problémy, vztahy se světem (EU, NATO,…) a také navrhnout možný vývoj do budoucna. S naší prací jsme se dostali do ústního kola. To se konalo v Hradci Králové, kde jsme měli naši práci nejen představit, ale také předvést oponenturu na tým z jiného okresu. Po vítězství tohoto krajského kola jsme vyrazili na kolo celostátní.

Finální kolo soutěže se konalo od 7. do 11. června v Brdech. Z celé republiky se setkalo 14 nejlepších týmů, po jednom z každého kraje. Čekala nás, mimo jiné, spousta zajímavých přednášek o vojenském vybavení a na vlastní pěst jsme si mohli zkusit sestavit pistoli či komunikační vysílačku. Sami jsme si vyzkoušeli, jaké to je ocitnout se v roli vojenského zajatce, ale i v roli diplomata hájícího zájmy své země na diplomatickém jednání. Celý týden byl v táborovém duchu. Seznámili jsme se s našimi vrstevníky z konců republiky, kam jsme se sami ještě ani nedostali. Získali jsme spoustu nových zkušeností, zážitků, přátel, ale i poznatků, které jsme si mohli sami o sobě utvořit.

Na závěr můžeme říci, že svou účast v této soutěži hodnotíme jako skvělou životní zkušenost, ačkoliv jsme ve finále již na stupních vítěz nestáli.

Matouš Hojný ze 4.C, Anička Kubíková a Annie Hanalei Veselá z 2.A

žáci Gymnázia Dvůr Králové

Foto: archiv účastníků soutěže

Další články Gymnázium Dvůr Králové

Související články
Den otevřených dveří na Gymnáziu ve Dvoře Králové n. L.
Den otevřených dveří na Gymnáziu ve Dvoře Králové n. L. (sobota 20. listopadu 2021)
Vaše komentáře

Přečteno 1100x
 
Hodnocení článku:
Kontakt


náměstí Odboje 304
Dvůr Králové nad Labem
544 01
Telefon: +420 724 394 453
E-mail: 
Datová schránka: 2tpja6p


02.11.2021 - Týden duchů ve Dvoře Králové, který se konal na konci října, navštívilo přes 24 tisíc lidí. V tomto týdnu dosáhla letošní návštěvnost dvorské zoo hranice půl milionu návštěvníků.
30.09.2021 - Lávka z Vorlechu do Strže je ve dnech 29. a 30. září neprůchozí kvůli výměně pochozí části. Dřevo je nahrazováno ocelovou mřížkou.

Kalendář akcí