Vyhledej
Počasí Dvůr Králové nad Labem - Slunečno.cz
Královédvorsko > Vzdělávání

Studenti na praxi mohou být placení krajem, stejně jako jejich mentoři

Redakce / 10.01.2018, KRÁLOVÉHRADECKÝ KRAJ
Zaměstnavatelnost studentů a absolventů středních škol v Královéhradeckém kraji také letos podpoří dotační program Zaměstnaný absolvent. Je to program vhodný pro jakéhokoliv zaměstnavatele v kraji a proplacené budou nejen odpracované hodiny studenta či absolventa do 25 let, ale také mentora. V těchto dnech byla spuštěna registrace do projektu pro firmy i pro absolventy.
 
Jak je uvedeno na webu kraje, hlavní aktivitou projektu je zajištění odborných praxí absolventů ve firmách v Královéhradeckém kraji v letních měsících roku 2018. Projekt pokračuje z loňského roku v době, kdy dochází k plánované optimalizaci středních škol v kraji. Aktuální kapacita na středních školách v kraji je 9 tisíc míst, studentů 4500. Optimalizace byla bodem programu jednoho z posledních zasedání zastupitelstva kraje

V letošním roce v měsících leden-březen probíhá nábor absolventů a také poskytovatelů praxí. Praxe absolventů mohou probíhat pouze v měsících červen-červenec-srpen 2018. Uzávěrka projektu se, dle slov odborné projektantky Jany Hanušové z CIRI, plánuje na konec března. Čím dřív se poskytovatelé zaregistrují, tím se lépe bude cílit dále nábor absolventů na příslušné střední školy.

Projekt nenabízí jen praxe, ale také poradenské aktivity v délce 12 hodin. Zájemci se mohou zúčastnit buď jen poradenských aktivit nebo obojího, tj. poradenství + praxe.

Do projektu mohou být zařazeni mladí lidé mladší 25 let a pouze absolventi středních škol, případně vyšších odborných škol, kteří ukončí studium v letošním kalendářním roce (2017/2018).

Registrace zájemců o praxi ZDE
Registrace poskytovatelů praxí ZDE


V roce 2017 byla poskytnuta následující podpora:
  • poradenské aktivity - absolvovalo 66 absolventů (obdrželi osvědčení)
  • praxe - absolvovalo 57 absolventů (obdrželi osvědčení)
  • praxe byla zprostředkována u 37 zaměstnavatelů
  • zapojeno 47 mentorů
  • délka praxí se pohybovala v rozmezí 100 až 300 hodin.
  • v souhrnu odpracovali loňští absolventi od června do srpna 13 005,5 hodin. 
  • maximální délku praxe tj. 300 hodin využilo celkem 14 praktikantů, 
  • nejkratší dobu praxe do 150 hodin absolvovalo celkem 5 praktikantů.

Program Zaměstnaný absolvent se týká studentů a absolventů středních škol a vyšších odborných škol mladší 25 let z Královéhradeckého kraje. Projekt má zajistit odborné praxe žáků realizovaných bezprostředně po absolutoriu na střední nebo vyšší odborné škole. Nastaví se tak praktické propojení spolupráce mezi školou a firmou. Zároveň studenti a absolventi záskají první pracovní zkušenosti a návyky, a zvýší se tak jejich uplatnění na trhu práce. Tomu bude nově předcházet poradenství v oblastech týkajících se vstupu do zaměstnání a orientace na trhu práce. V rámci projektu je plánováno zajištění odborné praxe pro přibližně 150 osob na dobu 2 – 3 měsíců u vhodných zaměstnavatelů a poradenské aktivity v oblastech týkajících se vstupu do zaměstnání pro přibližně 250 osob v rozsahu maximálně 12 hodin.

Na projektu spolupracují CIRI (Centrum investic, rozvoje a inovací) a Úřad Práce ČR (pobočka KHK). Celkové náklady projektu činí 9 110 650,00 Kč, z dotací lze zaplatit částku 8 655 117,50 Kč. Doba realizace začíná již 2. února 2017 a končí 30. listopadu 2018. 

Více o projektu Zaměstnaný absolvent najdete na stránkách CIRI (). 


Kateřina Sekyrková
Zdroj: www.kr-kralovehradecky.cz, www.ciri.cz
 

 

 
Vaše komentáře
 
 
Přečteno 286x
 
 
 
Zpět
14.01.2019 - Na silnice I/37 v části obce Kocbeře je ledovka, kamiony stojí. Zvýšená opatrnost doporučena na celých 24 hodin.
08.01.2019 - Silnice I/37 Trutnov - Jaroměř je v části Hajnice průjezdná se zdržením. Tvoří se kolony kvůli dopravním nehodám. Zjistěte si před cestou aktuální stav, případně zvolte cestu přes Hajnici, i tam však opartně.
08.01.2019 - Nemocnice Zdravotnického holdingu Královéhradeckého kraje, a. s. se dohodly s VZP na poskytování stávajícího rozsahu zdravotní péče v kraji do dalších let.
31.12.2018 - Dnes je uzavřen městský úřad ve Dvoře Králové. Úřední hodiny Krajského úřadu Královéhradeckého kraje jsou zkráceny na dobu 8:00 – 12:00 hod.

Volná pracovní místa
Kalendář akcí