Vyhledej
Šikovné nákupy
Královédvorsko > Vzdělávání > ostatní

Skupinová výuka lyžování je zábava pro děti a oddech pro rodiče

Jak naučit dítě lyžovat (I. díl)

Redakce / 15.11.2020, Královédvorsko
Ještě jsem nechodila ani do školy a už jsem každé lednové sobotní ráno sedala do autobusu s dalšími dětmi na náměstí mého rodného městečka. Můj otec vedl lyžařskou školu a zároveň učil děti lyžovat. Lyžák byl tak pro mě povinný. A to celé dětství. Tyto lyžařské soboty jsou ale jedny z nejkrásnějších vzpomínek z mého dětství. Jsem proto nadšená, že takovýto typ lyžařské školy je i tady ve Dvoře.
 

Každým rokem se k nám vrací malí lyžaři z minulých sezon. Umožněte tyto nevšední zážitky vašim dětem, i když vy jste takové soboty sami nezažili. Nevadí, že vy nelyžujete, nebo nemáte čas na celotýdenní pobyt na horách. Děti budou na svahu spokojené i bez vaší pozornosti a dozoru. Proč tedy vypravovat dítě každou sobotu brzy ráno na cestu do hor?



Sobotní lyžařská škola s SK TATRAN HRADEC KRÁLOVÉ má tyto výhody:


SK Tatran Hradec KrálovéCertifikovaná lyžařská škola z Hradce Králové, kde jsou instruktoři zapálení dobráci s instruktorskou licencí a letitou praxí. Děti učíme hravou formou nejen lyžovat, ale hlavně lásce k tomuto sportu a přitom se snažíme, aby si užily i spousty legrace.  Jeden z našich sobotních autobusů vyjíždí na hory ráno i přímo ze Dvora Králové a odpoledne se zase vrací zpět do Dvora. Ze Dvora Králové jsou i 3 naši instruktoři.

 

Informace o kurzu 
- Je levnější než lyžařské školy v samotných lyžařských areálech

- Je to větší zábava než v hodinové škole nebo s rodiči 

- Děti si najdou nové kamarády a vzájemně se motivují

- Umožníme dětem celodenní zabavení na čerstvém vzduchu 

- Rodiče si zatím mohou užít relaxační den nebo lyžování bez dětí 

- Máme letité výborné zkušenosti s tímto typem výuky 

- Jsou mezi námi instruktoři s dlouholetými zkušenostmi jak s učením lyžování, tak s prací s dětmi (i s celoroční prací s dětmi) 

- Za 5 týdnů udělají děti obrovské pokroky v kvalitě svého lyžování 

- Rodiče nepřijdou o své nervy při výuce lyžování :-) 

- Své nově nabyté dovednosti si vyzkouší při závodech ve slalomu 

- V ceně je i teplý oběd v chatě rezervované pouze pro naši školu po dobu oběda 

Kamarádi

Tím, že jezdí děti spolu autobusem si nacházejí kamarády už v autobuse. Další kamarády si pak najdou ve družstvu, do kterého jsou přiřazeni. Rozdělení dětí do družstev podle dovedností je to první, co se před zahájením výuky lyžování dělá. Je to velmi důležitý krok, jelikož je potřeba mít děti rozdělené tak, aby se nějaké dítko nenudilo z důvodu, že je daleko rychlejší než ostatní děti a na rozdíl od ostatních ve družstvě už umí i zatáčet obloukem bez pluhu a nebo naopak, aby se dítko netrápilo, že ostatním lyžařům ze družstva nestačí, protože je rádo, že se na lyžích vůbec postaví. Když jsou děti ve družstvu s podobnými dovednostmi, baví je to všechny daleko víc. Rády se předhánějí, kdo skupinku povede a také kdo pojede ve skupině jako poslední a bude „jistit zadek“.

Skupinová výuka - motivace dětí dětmi

Skupinová výuka má také tu výhodu, že slabší děti se snaží dotáhnout dovednostmi na ty, kterým jde lyžování o trochu lépe. Je to pro ně motivace a víc se snaží. I díky tomu dělají děti v lyžování velmi rychle obrovské pokroky. Hlavně ty, které stojí na lyžích poprvé nebo téměř poprvé. Den na lyžích si více užívají také proto, že si spolu na svahu i mimo svah hrají.

 

Lyžařem za 5 sobot

Počet pěti zájezdů vychází ze zkušeností jako nejlepší počet celodenních zájezdů nejen pro děti, které s lyžováním teprve začínají. Po pěti sobotách dokáže původně nelyžař sjet i trochu prudší svah bez strachu a bez použití pluhu po celou dobu jízdy. 

Konečné závody

Závěrem zájezdů bývají závody, kde děti zúročí nabyté dovednosti a vyzkouší si, jaké to je sjet si slalom. Asi nemusím ani psát, že na závody se těší většina dětí.
 

A ještě malý dovětek… Díky zkušenostem a dlouhodobému porovnávání se ukázalo, že skupinové pěti sobotní celodenní lyžování je pro děti ta nejlepší volba z možných možností, jak naučit své dítě lyžovat.

Přidáte se? Více o samotném kurzu se dozvíte zde.


REFERENCE

"Mohu jen poděkovat za Vaší péči o děti, byla obdivuhodná a příští rok se budeme těšit." (tatínek sedmiletého Tomáška)


"Chci poděkovat Vám a celému realizačnímu týmu za skvělý kurz a to i přes tu nepřízeň počasí, která letos panovala. To samozřejmě není výtka na vás, to je hold vyšší moc:-) Josefínku to moc bavilo a mě taky. Díky vám jsem si našel čas a odvahu postavit se po 5 letech na lyže a měli jsme příležitost strávit společný čas s dcerou, což oceňuji nejvíce. Přístup všech instruktorů byl maximálně profesionální, děti dostanou za investované peníze opravdu obrovskou porci lyžování, díky které jsou na nich patrné pokroky a zlepšení. Rozhodně máme v plánu se kurzu účastnit i v dalších letech." (tatínek pětileté Pepiny.

"Dobrý den, i my jsme chtěli moc poděkovat za pěkný kurz, velmi kvituji, jak bylo vše zorganizované, cesta, lyžování i třeba jídlo atd. Za to, že některé termíny byly beze sněhu, nikdo nemůže :-) Syn se v lyžování zlepšil, nepluží, jezdí po hranách a na jarních prázdninách jsme si spolu užívali i černé sjezdovky, takže díky!" (maminka 10letého účastníka LŠ)


"Děkujeme vám moc!!! Jste úžasní. Kluka jste mi naučili lyžovat během jednoho kurzu. Na lyžích nikdy pořádně nestál a lyžuje líp než jeho bratránci, kteří jezdili na kurzy od školky až do páté třídy. Ještě teď sjíždí oni kopec pluhem. Pro Vítka to jsou krásné vzpomínky. Lyžovali jsme pak v Bukách, ve Svobodě na Duncanu, v Mostku, v Třemešné a nejvíce se Vítkovi líbilo v Úpě. Nedivím se, je to tam pohádkové a hlavně kvalitní sníh. 
Jste skvělý team, který má lásku nejen k lyžování, ale především i k dětem a pak jsou zatím vším skvělé výsledky. 
Příští rok bych chtěla přihlásit Tomika. Je mu teď šest a druhým rokem jezdí stále ještě pluhem. Vítka asi také ještě přihlásím a možná budu jezdit i s dcerou, ale to ještě zhodnotím." (maminka devítiletého Vítka)

"I my bychom chtěli podekovat za super kurz. Ted jsme se dětmi v Alpách a nestačíme se divit, jak oba dva lyžují:) A to jen díky Vašim kurzům." (maminka 4 a 6letého syna)



Radana Kovárníková

SK TATRAN Hradec Králové (ze Dvora Králové nad Labem:-)


 

Související články
Lyžařská a snowboardová škola bude i tuto sezonu jezdit na hory ze Dvora Králové

 
Vaše komentáře
 
 
Přečteno 1150x
 
 
Hodnocení článku:
 
Zpět
Inzerce



Volná pracovní místa
Metodik/metodička kvality (PS Dvůr Králové n. L.)


Všeobecná sestra (DSJ v Žirči)

Pečovatel/ka (PS Dvůr Králové n. L.)


Kalendář akcí
5.01.2019 09:00 - 31.12.2020 17:00
Expozice textilního tisku (stálá výstava)
9.11.2020 10:00 - 13.12.2020 00:00
Nostalgické Vánoce 2020