Vyhledej
Počasí Dvůr Králové nad Labem - Slunečno.cz
Královédvorsko > Vzdělávání > ostatní

Skupinová výuka lyžování je zábava pro děti a oddech pro rodiče

Jak naučit dítě lyžovat (I. díl)

Redakce / 9.11.2018, Královédvorsko
Ještě jsem nechodila ani do školy a už jsem každé lednové sobotní ráno sedala do autobusu s dalšími dětmi na náměstí mého rodného městečka. Můj otec vedl lyžařskou školu a zároveň učil děti lyžovat. Lyžák byl tak pro mě povinný. A to celé dětství. Tyto lyžařské soboty jsou ale jedny z nejkrásnějších vzpomínek z mého dětství. Jsem proto nadšená, že takovýto typ lyžařské školy je i tady ve Dvoře.
 

Každým rokem se k nám vrací malí lyžaři z minulých sezon. Umožněte tyto nevšední zážitky vašim dětem, i když vy jste takové soboty sami nezažili. Nevadí, že vy nelyžujete, nebo nemáte čas na celotýdenní pobyt na horách. Děti budou na svahu spokojené i bez vaší pozornosti a dozoru. Proč tedy vypravovat dítě každou sobotu brzy ráno na cestu do hor?Sobotní lyžařská škola s SK TATRAN HRADEC KRÁLOVÉ má tyto výhody:


SK Tatran Hradec KrálovéCertifikovaná lyžařská škola z Hradce Králové, kde jsou instruktoři zapálení dobráci s instruktorskou licencí a letitou praxí. Děti učíme hravou formou nejen lyžovat, ale hlavně lásce k tomuto sportu a přitom se snažíme, aby si užily i spousty legrace.  Jeden z našich sobotních autobusů vyjíždí na hory ráno i přímo ze Dvora Králové a odpoledne se zase vrací zpět do Dvora. Ze Dvora Králové jsou i 3 naši instruktoři. 
Informace o kurzu 
- Je levnější než lyžařské školy v samotných lyžařských areálech

- Je to větší zábava než v hodinové škole nebo s rodiči 

- Děti si najdou nové kamarády a vzájemně se motivují

- Umožníme dětem celodenní zabavení na čerstvém vzduchu 

- Rodiče si zatím mohou užít relaxační den nebo lyžování bez dětí 

- Máme letité výborné zkušenosti s tímto typem výuky 

- Jsou mezi námi instruktoři s dlouholetými zkušenostmi jak s učením lyžování, tak s prací s dětmi (i s celoroční prací s dětmi) 

- Za 5 týdnů udělají děti obrovské pokroky v kvalitě svého lyžování 

- Rodiče nepřijdou o své nervy při výuce lyžování :-) 

- Své nově nabyté dovednosti si vyzkouší při závodech ve slalomu 

- V ceně je i teplý oběd v chatě rezervované pouze pro naši školu po dobu oběda 

Kamarádi

Tím, že jezdí děti spolu autobusem si nacházejí kamarády už v autobuse. Další kamarády si pak najdou ve družstvu, do kterého jsou přiřazeni. Rozdělení dětí do družstev podle dovedností je to první, co se před zahájením výuky lyžování dělá. Je to velmi důležitý krok, jelikož je potřeba mít děti rozdělené tak, aby se nějaké dítko nenudilo z důvodu, že je daleko rychlejší než ostatní děti a na rozdíl od ostatních ve družstvě už umí i zatáčet obloukem bez pluhu a nebo naopak, aby se dítko netrápilo, že ostatním lyžařům ze družstva nestačí, protože je rádo, že se na lyžích vůbec postaví. Když jsou děti ve družstvu s podobnými dovednostmi, baví je to všechny daleko víc. Rády se předhánějí, kdo skupinku povede a také kdo pojede ve skupině jako poslední a bude „jistit zadek“.

Skupinová výuka - motivace dětí dětmi

Skupinová výuka má také tu výhodu, že slabší děti se snaží dotáhnout dovednostmi na ty, kterým jde lyžování o trochu lépe. Je to pro ně motivace a víc se snaží. I díky tomu dělají děti v lyžování velmi rychle obrovské pokroky. Hlavně ty, které stojí na lyžích poprvé nebo téměř poprvé. Den na lyžích si více užívají také proto, že si spolu na svahu i mimo svah hrají.

Lyžařem za 5 sobot

Počet pěti zájezdů vychází ze zkušeností jako nejlepší počet celodenních zájezdů nejen pro děti, které s lyžováním teprve začínají. Po pěti sobotách dokáže původně nelyžař sjet i trochu prudší svah bez strachu a bez použití pluhu po celou dobu jízdy. 

Konečné závody

Závěrem zájezdů bývají závody, kde děti zúročí nabyté dovednosti a vyzkouší si, jaké to je sjet si slalom. Asi nemusím ani psát, že na závody se těší většina dětí.

A ještě malý dovětek… Díky zkušenostem a dlouhodobému porovnávání se ukázalo, že skupinové pěti sobotní celodenní lyžování je pro děti ta nejlepší volba z možných možností, jak naučit své dítě lyžovat.

Přidáte se? Více o samotném kurzu se dozvíte zde.

Radana Kovárníková

SK TATRAN Hradec Králové (ze Dvora Králové nad Labem:-)


FOTOGALERIE - LYŽAŘSKÁ A SNOWBOARDOVÁ ŠKOLA VE DVOŘE KRÁLOVÉ

 

Související články
Lyžařská a snowboardová škola bude i tuto sezonu jezdit na hory ze Dvora Králové

 
Vaše komentáře
 
 
Přečteno 311x
 
 
 
Zpět
14.01.2019 - Na silnice I/37 v části obce Kocbeře je ledovka, kamiony stojí. Zvýšená opatrnost doporučena na celých 24 hodin.
08.01.2019 - Silnice I/37 Trutnov - Jaroměř je v části Hajnice průjezdná se zdržením. Tvoří se kolony kvůli dopravním nehodám. Zjistěte si před cestou aktuální stav, případně zvolte cestu přes Hajnici, i tam však opartně.
08.01.2019 - Nemocnice Zdravotnického holdingu Královéhradeckého kraje, a. s. se dohodly s VZP na poskytování stávajícího rozsahu zdravotní péče v kraji do dalších let.
31.12.2018 - Dnes je uzavřen městský úřad ve Dvoře Králové. Úřední hodiny Krajského úřadu Královéhradeckého kraje jsou zkráceny na dobu 8:00 – 12:00 hod.

Volná pracovní místa
Kalendář akcí