Vyhledej
Královédvorsko > Vzdělávání > základní školy

Palácový převrat v pátých třídách

Redakce / 10.02.2020, Dvůr Králové nad Labem, zsschulzovysady.kralovedvorsko.cz
Po návratu z vánočních prázdnin čekal na žáky pátých tříd náročný měsíc, který provázely čtvrtletní práce a pololetní klasifikace. Přesto děti žily v očekávání něčeho, co tu ještě nebylo a na co se velmi těšily a pečlivě připravovaly.
 

FOTOGALERIE - Palácový převrat v pátých třídách

Paní učitelky se rozhodly, že dětem zpestří poslední lednový týden tzv. Palácovým převratem, při kterém se z dětí stanou alespoň na chvíli učitelé a vyzkouší si, jaké to je být za katedrou. 
Každá skupinka dětí si mohla vybrat, jaký předmět bude vyučovat, a tak nás čekala matematika, český jazyk, vlastivěda, přírodověda i pracovní činnosti. Každá skupinka dostala na svou hodinu 30 minut. Ostatní se při žádné z hodin nenudili, protože na ně čekaly zábavné kvízy, hádanky, poznávačky a dokonce i testy. Paní učitelky se staly na pár hodin žačkami a všechny úkoly plnily také. Celá akce se vydařila a děti poznaly, že být učitelem je hezké, ale i náročné. Uvidíme, jestli se za pár let někdo z dětí na učitelskou dráhu opravdu vydá.
Další z akcí v posledním týdnu byla krásná výstava Retrohrátky, na které děti poznávaly hračky svých rodičů a prarodičů a dokonce si s některými hračkami mohly pohrát. Věřte, že se jim z muzea vůbec nechtělo. V den vysvědčení absolvovaly všechny děti z prvního stupně výchovný koncert, na kterém se představila skupina bubeníků. Také tato akce byla velmi vydařená. 
Následovalo předávání vysvědčení a to už byla opravdu tečka za prvním pololetí.

P. Špatenková, J. Teislerová
ZŠ Schulzovy sady

Další články ZŠ Schulzovy sady

 

 

 
Vaše komentáře
 
 
Přečteno 7656x
 
 
Hodnocení článku:
 
Zpět
Kontakt


Základní škola Schulzovy sady
Školní 1235
54401 Dvůr Králové nad Labem 

Telefon: 499 320 901, 499 320 300
E-mail:
Web: www.zsschsady.cz

Identifikátor datové schránky: tednrvy

15.03.2020 - Od pondělí 16. března 2020 bude až do odvolání uzavřen pro veřejnost Safari Park Dvůr Králové.
06.03.2020 - Ve čtvrtek 5. března večer přijela záchranka do Dvora Králové na domácí testování podezřelého na koronavirus. Jak nám potvrdil hejtman Jiří Štěpán (6. března ve 14:30 hod.), výsledky zatím nejsou známy. V kraji zatím není potvrzen žádný případ onemocnění koronavirem.
26.11.2019 - Dnes je kvůli nenadálé události uzavřen Městský úřad ve Dvoře Králové n. Labem.
12.11.2019 - Ve čtvrtek 21. listopadu 2019 bude z technických důvodů uzavřeno pracoviště registru řidičů a řidičských průkazů na MěÚ Dvůr Králové nad Labem.

Kalendář akcí