Vyhledej
Královédvorsko > Vzdělávání > základní školy > ZŠ a MŠ Bílá Třemešná

Třemešenská škola se připojí ke stávce

Redakce / 5.11.2019, Dvůr Králové nad Labem
Vzhledem k neplnění slibů Vlády ČR vyhlásily školské odbory na středu 6. listopadu jednodenní stávku. Všichni zaměstnanci třemešenské školy se ke stávce připojí, tj. školy a školská zařízení naší organizace (ZŠ, MŠ, ŠJ, ŠD, ŠK) nebudou tento den v provozu.
 

Ze slibovaného 15% navýšení platů je nyní 10% navýšení, resp. 8 % do tarifu a 2 % jako pohyblivá část platu. Školským odborům jde nyní aspoň o ty 2 %, které do škol nakonec nedoputují a ztratí se v balíku reformy financování regionálního školství. Dopis vedení školských odborů adresovaný rodičům je zde

My ze Třemešné budeme stejně jako Pedagogická komora trvat na zvýšení platů o 15 %.

Apel na rodiče

Vážení rodiče, stávkovat byste měli i vy. Dlouhodobě nízké platy českých učitelů mají přímý dopad na studijní výsledky žáků – viz tisková zpráva. Platy českých učitelů tvoří jen 64 % průměrné mzdy vysokoškolsky vzdělaných zaměstnanců, což je nejméně ze států OECD a EU. 

Pedagogové naší školy připravují vaše děti na budoucnost, ačkoli nikdo neví, jaká za 10, 20 či 50 let (než půjdou do důchodu) bude. Důležitou vlastností učitele je proto kreativita, kterou umí předat svým žákům pro jejich uplatnitelnost v životě.

A kreativitu učitele podporuje i svoboda slova. A my vám říkáme pravdu, jdeme do stávky za lepší plat, za lepší školství – jde  nám o budoucnost našich a vašich dětí.

Apel na pedagogy

Milí učitelé, nikdy nedosáhnete toho, čeho před lety dosáhli lékaři, dokud nebudete jednotní. Nenechte se oblbnout vládou, zastrašit zřizovatelem či uchlácholit zpátečnickým vedením školy a táhněte konečně všichni za jeden provaz. Nůžky mezd vysokoškolsky vzdělaných lidí se rozevírají rychleji, jen vy to nevíte a stále děláte za 180,-  – 250,- Kč hrubého na hodinu.

Myslete na budoucnost a buďte kreativní! Podrobnosti k organizaci stávky zde

Emil Kudrnovský

PS: Jednodenní stávka je spíše symbolická, ale na smrtelné posteli bych si vyčítal, že jsem tento den neudělal nic pro obnovu českého školství - a to nepůjde bez podpory kreativních učitelů, těch nejlepších z nejlepších – mentální elity národa, které musíme ve školství udržet či do něj zpět nalákat.

ZŠ a MŠ Bílá Třemešná, tradiční a konzervativní škola

Kvalifikovanost pedagogů naší školy = 100 %

Průměrný věk učitelů naší školy = 39-40 let


 

Související články
Stávka učitelů v Bílé Třemešné – týden poté

 
Vaše komentáře
Stávka:-), 5.11.2019 21:02, Reagovat
Učitelům je hodně křivděno a zaslouží si spravedlnost. Myslím si, že za svůj odpracovaný čas by si zasloužili 300kč/hod. Samozřejmě stejný metr na celý národ, takže odečítat přestávky (3-5hodin x 45minut x 300kč) :-D Samozřejmě s téměř třech měsíců volna by se 1,5 nepotřebného měsíce dalo využít na údržbu školy aby škola ušetřila za dělníky :-D :-D
Chtějí spravedlnost, dopřejme jim to :-D
stávka, 5.11.2019 14:46, Reagovat
Nesouhlasím se stávkou, učitelé dostávají přidané každý rok a plat na hodinu 180,- Kč až 250,- a to je dost hrubého, vystudované je za státní peníze a to tedy obyčejný dělník sice taky jen třeba ty 3 roky a učitelé to mají za 9 což je o o hodně delší dobu. Berou si děti jako rukojmí a tak ať si stávkují o prázdninách, to by se jim zas nechtělo ve svém volnu.
 
 
Přečteno 1881x
 
 
Hodnocení článku:
 
Zpět
15.09.2020 - Od 17. září do 17. listopadu 2020 bude úplně uzavřena silnice Rožnov – Semonice.
31.08.2020 - Tyršovo koupaliště ve Dvoře Králové bude otevřeno až do neděle 6. září 2020. Koupaliště v Trutnově bude příležitostně dle počasí otevřeno o víkendech. Koupaliště v Jaroměři již na konci srpna končí.

Volná pracovní místa
Dělník/dělnice (Chvalkovice)

Všeobecná sestra (DSJ v Žirči)

Obchodní zástupce (JUTA, a.s.)

Pečovatel/ka (PS Dvůr Králové n. L.)Kuchař/ka (Domov sv. Josefa Žireč)Kalendář akcí