Vyhledej
Novinky emailem
Královédvorsko > Vzdělávání > základní školy > ZŠ a PrŠ Dvůr Králové

Jak si najít vysněné povolání: pomoc odborníků i exkurze

Redakce, / 9.12.2022, Dvůr Králové nad Labem, praktickaskola.kralovedvorsko.cz
Už jen pár týdnů zbývá žákům devátých ročníků na to, aby se rozhodli, kam povedou po blížícím se ukončení základní školy jejich další kroky. V tomto důležitém rozhodnutí se jim naše škola každoročně snaží co nejvíce pomoci, proto pro ně, a také pro žáky osmých ročníků, které toto rozhodnutí čeká za rok, připravila další užitečnou exkurzi.

FOTOGALERIE - Vysněné povolání


V úterý 29. listopadu žáci na Městském úřadu práce v Trutnově vyslechli přednášku, v níž jim paní Peterová sdělila řadu informací o tom, jak si vybrat vhodnou střední školu. 
Zároveň je také navedla na odkazy na online testy k volbě povolání a také na odkazy na videa, jež ukazují, co různá povolání po absolvování příslušné školy obnášejí. 

Ve čtvrtek 1. prosince se žáci se svými pedagogy vydali do Jaroměře na tamní Střední školu řemeslnou. Postupně v ní navštívili keramickou dílnu, kde sledovali výrobu květináčů, v dřevodílně shlédli odborný výcvik žáků 1. ročníku při výrobě malé židličky, nechyběla ani prohlídka dílen pro opraváře zemědělských strojů, pro strojníky a kováře. 
Určitě motivující pro žáky byla i závěrečná část návštěvy, v níž se naši žáci seznámili ze závěrečnými pracemi absolventů oboru kovář. Hlavně proto, že jsou opravdu povedené a ukazují, co všechno se v tamní škole v daném oboru mohou budoucí studenti naučit.

Mgr. Jitka Samková
Základní škola a Praktická škola


Další články Základní škola a Praktická škola

 
Vaše komentáře

Přidat komentář

Nadpis:
Jméno:
Email:
sledovat diskuzi emailem
Příspěvek:
Potvrzovací kód:CAPTCHA
Přečteno 89x
 
Kontakt

Základní škola a Praktická škola, 

Dvůr Králové nad Labem,
Přemyslova 479


Základní škola a Praktická škola

Přemyslova 479

544 01 Dvůr Králové nad Labem


Telefon: 499 622 476, 499 320 751

E-mail: info@zs-dk.cz

Web: www.zs-dk.cz

Fcb: https://www.facebook.com/ZSPSDK/

ID schránky: nngdqiu


Kalendář akcí