Vyhledej
Královédvorsko > Vzdělávání > základní školy > ZŠ Podharť

Etický projekt 7. ročníků ZŠ Podharť - návštěva Domova sv. Josefa v Žirči

Redakce / 10.04.2018, Dvůr Králové nad Labem, zspodhart.kralovedvorsko.cz
V úterý 27. března jsme v rámci Etického projektu naší školy navštívili Domov sv. Josefa v Žirči, který je nestátní zdravotnické a sociální lůžkové zařízení. Zajišťuje lidem nemocným roztroušenou sklerózou podmínky pro plnohodnotný život v atmosféře opravdového domova. Zatím je toto zařízení jediné v ČR.

FOTOGALERIE - ETICKÝ PROJEKT 7. ROČNÍKŮ - NÁVŠTĚVA DOMOVA SV. JOSEFA V ŽIRČI

Všichni účastníci 7. tříd, tj. 41 žáků a dvě učitelky, se autobusem dopravili do Žirče, kde už nás očekávali naši průvodci po areálu, zaměstnanci zařízení - Ing. Jan Staněk a Bc. Petra Brožová.
Hned nás zaujal čilý stavební ruch na nádvoří před budovami, který má skončit nyní na jaře a po dokončení, zde bude upravený park pro klienty a jejich návštěvy. Prohlédli jsme si vnitřní prostory, rehabilitaci, vodoléčbu, tělocvičnu, kde si někteří vyzkoušeli polohovací zařízení pro pacienty, výtvarnou i keramickou dílnu. Seznámili jsme se s prací ošetřovatelek a zdravotních sester. Dozvěděli se, jak klienti tráví svůj čas vzděláváním, cvičením, terapiemi uměním, exkurzemi, výlety, návštěvami divadelních a filmových představení nebo koncertů. 
Dozvěděli jsme se o plánovaných aktivitách v Zámeckém parku (již tradiční jsou Svatoanenské zahradní slavnosti 26. července) a o v dubnu otevřené expozici v Muzeu historických kol v bývalé sýpce.

Měli jsme možnost si také prohlédnout kostel sv. Anny a pan Staněk nám zahrál na varhany a zvonkohru. S paní Brožovou jsme pak prošli Bylinkovou zahrádkou a návštěvu si nakonec zpříjemnili dobrůtkami v Café Damián. Zde jsme si prohlédli fotografie právě probíhající výstavy Camino na kolečkách o pouti Španělskem jednoho klienta s roztroušenou sklerózou. S mottem "Na invalidním vozíku život nekončí" podnikl se svými blízkými cestu z Logroňa do Santiaga de Compostela dlouhou 640 km.

Všichni jsme pak přispěli malým finančním darem, který bude věnován klientům na rehabilitační pomůcky. Všem zaměstnancům a klientům jsme předali malé dárečky - naše výrobky z hodin výtvarné výchovy. Na cestu zpět jsme měli připravené dvě varianty. Kvůli zhoršujícímu počasí jsme nevyrazili pěšky, ale využili několika ochotných rodičů nás odvézt autem do města. Děkujeme rodičům i našim průvodcům za spolupráci a vstřícnost.

Marta Mokrá a Lucie Ježková
třídní učitelky

Další články ZŠ Podharť

 
Vaše komentáře

Přečteno 199x
 
Kontakt


ZŠ Podharť
Máchova 884
Dvůr Králové nad Labem
544 01 

Tel.: 499 620 190 
Mobil: 731 579 633

E-mail: skola@zspodhart.cz
IČ: 60154691
DIČ: CZ60154691 
ID datové schránky: pzckqjq 

Ředitelka školy: 
Mgr. Edita Vaňková

Zástupce ředitelky školy: 
Mgr. Stanislava Vojtíšková

www.zspodhart.cz


Kalendář akcí