Královédvorsko > Vzdělávání > základní školy > ZŠ Schulzovy sady

Házenkáři ZŠ Schulzovy sady bilancují

Redakce, / 29.05.2023, Dvůr Králové nad Labem, zsschulzovysady.kralovedvorsko.cz
Naše škola se v tomto školním roce zapojila do dvou házenkářských projektů: školní liga a školský pohár.

FOTOGALERIE - Házenkáři ZŠ Schulzovy sady bilancují

ŠKOLNÍ LIGA, která je pro děti 3. - 5. tříd, se hrála každý měsíc ve sportovní hale Strž, kde měřily síly děti ze tří dvorských škol – Schulzovy sady, Podharť a 5. květen. Úspěšní byli všichni, ale zlaté medaile může získat jen jeden, a to se letos podařilo dětem ze Schulzových sadů.

ŠKOLSKÝ POHÁR je nová soutěž v házené, která je určena pro chlapce 6. - 7. tříd. I v této soutěži se hochům ze ZŠ Schulzovy sady dařilo, vyhráli okrskové a krajské kolo a postoupili na republikové finále. To se konalo 17. – 19. května 2023 v Milevsku.

Zde je čekaly těžké zápasy se skutečnou házenkářskou elitou, přesto se chlapci nezalekli a bojovali. V základní skupině jim bohužel chybělo trochu štěstíčka a po vyrovnaných zápasech nakonec hráli o 11. místo, které získali. Pro kluky i trenérky to byl velký zážitek a hlavně obrovská zkušenost, kterou bychom si všichni rádi zopakovali.

Děkujeme všem dětem za skvělou reprezentaci školy.