Vyhledej
Počasí Dvůr Králové nad Labem - Slunečno.cz
Královédvorsko > Vzdělávání > základní školy > ZŠ Schulzovy sady

Školáci ve školce, školka ve škole

Redakce / 26.03.2019, Dvůr Králové nad Labem, zsschulzovysady.kralovedvorsko.cz
Již druhým rokem pokračovala spolupráce mezi školáky ze ZŠ Schulzovy sady a dětmi z mateřské školy JUTA. Čtvrťáci chodili na podzim a v zimě číst předškolákům pohádky před spaním. Být vybrán na čtení se stalo cílem a motivací každého školáka, což se projevilo ve zlepšení čtenářského výkonu.
 

FOTOGALERIE - Školáci ve školce, škola ve škole

Také maličcí posluchači se na návštěvu ze školy těšili. Po obědě se oblékli do pyžamek a po krk přikrytí čekali na své starší kamarády, kteří jim předčítali příběhy z knihy Chaloupka na vršku. Paní učitelky malé čtenáře pokaždé odměnily nějakou laskominou. 

Na závěr celé akce pozvali školáci své malé kamarády k sobě do školy. Vloni pro ně připravili zajímavý program v tělocvičně a letos velikonoční dílničky. Pro maličké byla zážitkem již samotná návštěva školy, u některých se zvědavost mísila dokonce se strachem, a tak se po příchodu do školy objevily i slzy. 

Školáci nejprve přečetli závěrečnou kapitolu z knížky, a potom už se rozběhnuly dílny. Každý předškolák dostal své vlastní průvodce, kteří se starali, aby si jejich svěřenec v klidu a beze strachu mohl vyrobit různé velikonoční výrobky. Bylo nádherné sledovat, jak se školáci snaží maličké ochraňovat a vést je, jak je nechávají pracovat a zároveň se jim snaží pomoci a hosté ze školky jak vzhlížejí ke starším kamarádům, postupně ztrácí bázeň a strach. 

Ta atmosféra při dílničkách byla úplně magická. Všechny učitelky žasly, jak si děti vzájemně porozuměly a dokázaly spolupracovat.
V závěru školáci věnovali malým kamarádům pamětní list a drobné dárky, děti ze školy zase školákům drobnou sladkost a jarní květinku do třídy. Paní učitelky si slíbily, že budou ve spolupráci pokračovat i v příštím roce a děti? Ty se těší již nyní. 

 

Pavlína Špatenková, Jana Teislerová
ZŠ Schulzovy sady

Další články ZŠ Schulzovy sady

 

 

 
Vaše komentáře
 
 
Přečteno 950x
 
 
 
Zpět
Kontakt


Základní škola Schulzovy sady
Školní 1235
54401 Dvůr Králové nad Labem 

Telefon: 499 320 901, 499 320 300
E-mail:
Web: www.zsschsady.cz

Identifikátor datové schránky: tednrvy

Kalendář akcí