Vyhledej
Královédvorsko > Vzdělávání > základní školy > ZŠ Schulzovy sady

Školáci ve školce, školka ve škole

Redakce / 26.03.2019, Dvůr Králové nad Labem, zsschulzovysady.kralovedvorsko.cz
Již druhým rokem pokračovala spolupráce mezi školáky ze ZŠ Schulzovy sady a dětmi z mateřské školy JUTA. Čtvrťáci chodili na podzim a v zimě číst předškolákům pohádky před spaním. Být vybrán na čtení se stalo cílem a motivací každého školáka, což se projevilo ve zlepšení čtenářského výkonu.
 

FOTOGALERIE - Školáci ve školce, škola ve škole

Také maličcí posluchači se na návštěvu ze školy těšili. Po obědě se oblékli do pyžamek a po krk přikrytí čekali na své starší kamarády, kteří jim předčítali příběhy z knihy Chaloupka na vršku. Paní učitelky malé čtenáře pokaždé odměnily nějakou laskominou. 

Na závěr celé akce pozvali školáci své malé kamarády k sobě do školy. Vloni pro ně připravili zajímavý program v tělocvičně a letos velikonoční dílničky. Pro maličké byla zážitkem již samotná návštěva školy, u některých se zvědavost mísila dokonce se strachem, a tak se po příchodu do školy objevily i slzy. 

Školáci nejprve přečetli závěrečnou kapitolu z knížky, a potom už se rozběhnuly dílny. Každý předškolák dostal své vlastní průvodce, kteří se starali, aby si jejich svěřenec v klidu a beze strachu mohl vyrobit různé velikonoční výrobky. Bylo nádherné sledovat, jak se školáci snaží maličké ochraňovat a vést je, jak je nechávají pracovat a zároveň se jim snaží pomoci a hosté ze školky jak vzhlížejí ke starším kamarádům, postupně ztrácí bázeň a strach. 

Ta atmosféra při dílničkách byla úplně magická. Všechny učitelky žasly, jak si děti vzájemně porozuměly a dokázaly spolupracovat.
V závěru školáci věnovali malým kamarádům pamětní list a drobné dárky, děti ze školy zase školákům drobnou sladkost a jarní květinku do třídy. Paní učitelky si slíbily, že budou ve spolupráci pokračovat i v příštím roce a děti? Ty se těší již nyní. 

 

Pavlína Špatenková, Jana Teislerová
ZŠ Schulzovy sady

Další články ZŠ Schulzovy sady

 

 

 
Vaše komentáře
 
 
Přečteno 377x
 
 
Hodnocení článku:
 
Zpět
Kontakt


Základní škola Schulzovy sady
Školní 1235
54401 Dvůr Králové nad Labem 

Telefon: 499 320 901, 499 320 300
E-mail:
Web: www.zsschsady.cz

Identifikátor datové schránky: tednrvy

Kalendář akcí
24.01.2020 20:00 - 25.01.2020 02:00
Ples ZŠ Schulzovy sady