Vyhledej
Královédvorsko > Vzdělávání > základní školy > ZŠ Strž

Beseda s americkou diplomatkou v ZŠ Strž

Redakce, / 3.05.2023, Dvůr Králové nad Labem, zsstrz.kralovedvorsko.cz
Na konci minulého roku se naši žáci zúčastnili soutěže Agys Lingua, kterou pořádá Anglické gymnázium Agys Pardubice. Vedle studentské soutěže je připraven i doprovodný program pro učitele, který je inspirující nejen pro výuku, ale i pro další zajímavé aktivity. Jednou z nich byla i nabídka realizace návštěvy diplomata z amerického velvyslanectví.

FOTOGALERIE - Beseda s americkou diplomatkou v ZŠ Strž

Podařilo se nám domluvit jeho návštěvu ve škole. Žáci si nejprve připravili otázky, zajistili jsme program a mohl nastat den D.

V pondělí 24. dubna jsme měli tu čest přivítat na naší škole návštěvu z Velvyslanectví Spojených států amerických v Praze, diplomatku Leah Pease a zástupkyni Amerického centra v Praze Veroniku Skřenkovou. 
Jsme rádi, že obě dámy přijaly naše pozvání a pro žáky si připravily velmi zajímavou besedu o americko-českých vztazích, práci na velvyslanectví i o životě v USA. 
Děti je na oplátku provedly po jednotlivých třídách, které v krátkosti představily. Nechybělo ani hudební vystoupení Jiřího Šťovíčka z 9. A a Ondřeje Pacáka ze 4. B, kteří zahráli na trubku. 

Paní diplomatka, která zastává funkci rady pro kulturní a tiskové záležitosti, pak velmi ochotně odpovídala na všetečné otázky žáků. Vyprávěla také o sobě a své kariéře, což děti zajímalo nejvíce. Dozvěděli jsme se, že dříve pracovala jako středoškolská učitelka španělštiny a práce se studenty ji velmi bavila. Ráda cestuje, vlastní pejska, který ji doprovází i v Praze. Prvním impulzem pro její rozhodnutí stát se diplomatkou ve službách USA byl výměnný pobyt, který v ní probudil lásku k cestování a poznávání nových kultur. 
Na konec besedy jsme se dozvěděli zajímavé informace o aktivitách amerických center v České republice, možnostech studia v USA, nabídce stipendií i letních pracovních pobytů pro studenty. 

Paní diplomatka nám také věnovala materiály s informacemi o USA, které můžeme využít ke studiu, hru Koláč demokracie a odznáčky, které symbolizují česko-americké přátelství. 

Po zajímavé besedě jsme se společně vydali do Safari parku, kde byl pro naše hosty připraven oběd a následně anglicky komentovaná prohlídka jednotlivých druhů afrických zvířat s Mgr. Josefem Hotovým. Myslím, že největším zážitkem se stalo krmení žiraf, ze kterého byli všichni velmi nadšení. 

Chtěli bychom tímto poděkovat paní diplomatce, že si i přes svůj velmi nabitý program našla čas a umožnila tak našim žákům nejen procvičit si angličtinu v praxi, ale také nahlédnout do americké kultury a běžného života.

Mgr. Gabriela Geislerová

Další články ZŠ Strž

 
Vaše komentáře

Přečteno 308x