Vyhledej
Královédvorsko > Vzdělávání > základní školy > ZŠ Strž

J. A. Komenský nám přinesl štěstí

Redakce / 13.06.2021, Dvůr Králové nad Labem, zsstrz.kralovedvorsko.cz
Pokud se něco povede, je to vždy velká radost pro všechny zúčastněné. Důvod k úsměvu měly i děti ze 3. třídy ZŠ Strž. V loňském školním roce se zapojily do soutěže Kde končí svět, kterou vyhlašuje Svaz knihovníků a informačních pracovníků ČR (SKIP).

FOTOGALERIE - J. A. Komenský nám přinesl štěstí

Tématem byla škola a především osobnost spjatá se vzděláváním – J. A. Komenský. Od jeho smrti totiž uplynulo již 350 let. 

Šestice žáků se pokusila tohoto učitele národů vyportrétovat. Každý Jan Amos byl laděný do jedné barvy – na modro, do červena či s nádechem fialové. Vznikl tak soubor velmi věrných podobizen, kterými by se mohl známý pedagog bez problémů na svých cestách legitimovat. Během tvoření se samozřejmě děti dozvěděly i důležité okamžiky ze života tohoto ne vždy šťastného velikána. 

Slavnostní vyhlášení soutěže se kvůli epidemii odložilo na letošní školní rok. Bohužel ani současná doba není nakloněná hromadným akcím. Radost to ale dětem nezkazilo. Diplomy a ceny věnované knihovnou za krásné 2. místo v regionálním kole převzaly ve škole. 

A kdože vám třeba v budoucnu načrtne zdařilý portrét? Aneta Pohořelá, Monika Klimešová, Sabina Krajčírová, Matyáš Vávra, Michal Hamšík a David Vlček. 

Blahopřejeme!

Mgr. Jana Hronešová
třídní učitelka 3. A ZŠ Strž 

Další články ZŠ Strž

 
Vaše komentáře

Přečteno 543x