Vyhledej
Královédvorsko > Vzdělávání > základní školy > ZŠ Strž

Krok za krokem postupujeme k cíli

Redakce, / 7.03.2023, Dvůr Králové nad Labem, zsstrz.kralovedvorsko.cz
Jsme učitelky ze ZŠ Strž ve Dvoře Králové a v tento čas vedeme předškolní dílny Krok za krokem, kde se pravidelně setkáváme s budoucími prvňáky.

FOTOGALERIE - Krok za krokem postupujeme k cíli

Na našich setkáních pracujeme s celou skupinou dětí nebo individuálně. 

Procvičujeme barvy nebo geometrické tvary. Učíme se básničky, říkadla, rozvíjíme zrakové a sluchové vnímání. Upevňujeme správné držení tužky a provádíme různá grafomotorická cvičení. Pro děti je velice oblíbená interaktivní tabule, na které už většina z nich dokáže samostatně pracovat.

Chceme, aby škola pro budoucí prvňáky byla již známým prostorem

Už teď se seznamují s některými dětmi a dospělými. Nezůstávají jen v prostorách jedné třídy, ale prošli si celou školu. Někteří z nich pracovali i v atriu, což se jim moc líbilo. Také se podívali do ředitelny školy, jídelny nebo tělocvičny. Několik předškoláků má v naší škole starší sourozence. Navštívili je ve družině, kde se podívali, co starší bratr zrovna dělá. Zároveň i on se přišel podívat, co jeho mladší předškolák ve vedlejší třídě právě tvoří.

A tak již pátým setkáním, krok za krokem, společně procházíme všechny znalosti a dovednosti, které by měl předškolák zvládnout, aby dobře uspěl nejen u zápisu, ale především v první třídě. Zároveň chceme ocenit práci učitelek mateřských škol a rodičů, kdy i jejich kroky jsou jasně znatelné a na připravenosti děti viditelné.

Mgr. Veronika Čiháková, Mgr. Vendula Tomanová Podubecká
ZŠ Strž 

Další články ZŠ Strž

 
Vaše komentáře

Přečteno 98x