Vyhledej
Počasí Dvůr Králové nad Labem - Slunečno.cz
Královédvorsko > Vzdělávání > základní školy > ZŠ Strž

Podpora rozvoje nadaných dětí v ZŠ Strž

Redakce, / 2.06.2018, Dvůr Králové nad Labem, zsstrz.kralovedvorsko.cz
Základní škole ve Strži byla nabídnuta spolupráce s Centrem pro talentovanou mládež. Začali jsme návštěvou akce Objevitelské soboty v Praze, což je semestrální program pro nadané a zvídavé žáky základních škol a mladší studenty osmiletých gymnázií. Pravidelná setkání se konají s podporou nadace Čtení pomáhá na prestižním pražském gymnáziu Nový PORG.
 


„Talent má mnoho různých tváří. Přichází v rozmanitých tvarech a podobách.“
Jonas Ridderstrale

Program na jednotlivé soboty si děti vybírají samy. Zvolí si témata, která jim jsou blízká a chtějí je rozvíjet ve skupině s dětmi stejných zájmů. Vše probíhá zábavnou a zajímavou formou v malém kolektivu. Všechny kurzy jsou vedeny skupinou odborných pracovníků. Nabídka programů je pestrá. Děti se mohou zdokonalit v angličtině, programování, matematice, chemii, fyzice, přírodovědě, dějepisu, ale i v otázkách umění a zdravého pohybu.
Před školou nás překvapil na sobotu čilý ruch – byli jsme zaskočeni počtem dětí, které se zdravily a společně se bavily. Naše „stržácká“ skupinka byla vřele přijata pořadateli, vysvětlili nám, jak bude celý den probíhat. Po seznámení se děti rozeběhly do vybraných skupinek, kde začaly pracovat a přemýšlet nad tématy.

Kurzy, které jsme absolvovali:


- Ozobot
Víte, kdo nebo co to je? Ozobot je malý, jednoduchý a programovatelný robůtek, který kreativní formou představuje svět robotiky, logického myšlení a programování. Děti se seznámily se základními operacemi a snažily se ho vymotat z bludiště.
- Angličtina
Máte rádi filmy jako Harry Potter, Pán prstenů, Alenka v říši divů nebo Karlík a továrna na čokoládu a bojíte se angličtiny? Rodilý mluvčí nás přesvědčil, že se angličtiny už nemusíme tolik obávat. Pomocí krátkých příběhů a scének rozvíjeli představivost a schopnost ústního vyjadřování.
- Matematika
Další z navštíveného programu byly Matematické hrátky. Kolik znamének musíme vložit mezi číslice 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, aby součet jednociferných a dvouciferných čísel byl 100? Připadá Vám to těžké? Naše děti to vyřešily!
- Zábavná chemie
Její znalost je odpovědí na mnoho otázek. Např. jak nám pomáhá při vaření nebo jak ovládá přírodu. Pomocí her a jednoduchých metod už znají pojmy jako je filtrace, extrakce a chromatografie.
V pozdním odpoledni ještě prozkoumaly na základě pokusů, proč se naše planeta otepluje, naučily se „chemicky“ šifrovat, vyrobily si barevnou limonádu a vyzkoušely si „malou ekologickou katastrofu“.

„To už je opravdu konec? To je škoda! Bylo to moc fajn a připadalo nám to krátké…“ 
Tak naše děti komentovaly konec programu. Už teď se těší na nové vědomosti a zážitky, které jim poskytne naše škola ZŠ Strž.

Mgr. Eva Kukalová
ZŠ Strž 

Další články ZŠ Strž

 

 

 
Vaše komentáře
 
 
Přečteno 319x
 
 
 
Zpět
KontaktZákladní škola Strž Dvůr Králové n. L.

E. Krásnohorské 2919
544 01 Dvůr Králové nad Labem

Tel.: 499 321 042
E-mail: 
Web: www.zsstrz.cz

ID Datové schránky:
q9bdy2g


 

Kalendář akcí