Vyhledej
Novinky emailem
Královédvorsko > Vzdělávání > základní školy > ZŠ Strž

Program pro předškolní děti „KROK ZA KROKEM“ na Základní škole Strž Dvůr Králové nad Labem

Redakce, / 7.11.2022, Dvůr Králové nad Labem, zsstrz.kralovedvorsko.cz
V letošním školním roce jsme opět navázali na tradici předškolních dílen v naší základní škole. Vytvořili jsme program Krok za krokem, který se skládá z devíti lekcí.
Účastnit se ho mohou předškolní děti ze Dvora Králové n. L. a okolí. 
První dvě lekce jsou seznamovací. V nich mapujeme dosaženou úroveň předškolních dovedností a znalostí u jednotlivých dětí. Dále bude program veden jak skupinovou, tak i individuální formou. Zvláštní pozornost budeme věnovat nadaným dětem, pro které chystáme speciální diagnostiku. A právě nadaným dětem chce naše škola i v budoucnu věnovat zvýšenou pozornost.

Při prvním setkání budoucí předškoláky přivítali ve třídě současní čtvrťáci. Ukázali jim svoji třídu, posadili se s nimi do lavic, společně se seznamovali v kruhu a hráli hry. Každé dítě dostalo „svůj sešit“, do kterého budeme v průběhu setkávání vkládat různé pracovní listy a materiály. Zároveň je zde vytvořen prostor pro vlastní hodnocení dítěte a možné zpětné vazby od rodičů. Součástí tohoto sešitu bude tabulka základních dovedností předškoláka. Bude zde zaznamenáno, co již dítě „má splněno“ pro úspěšný vstup do školy. Zároveň zde bude vidět místo, kde je potřeba ještě některé věci docvičit či upevnit. Děti budou pracovat ve škole pod vedením učitelek. Kdo však bude chtít, bude mít možnost pracovat i doma. 

Vše bude od třetího setkání vytvářeno individuálně, podle dosažení jednotlivých úrovní v různých oblastech předškolního vzdělávání.

Závěrem programu "Krok za krokem" bude společné setkání dětí, rodičů a učitelek MŠ ve třídě školy. Zde jim společně představíme, co jsme za celý školní rok „krok za krokem“ zvládli a tím se připravili na vydařený vstup do základní školy. 

Bližší informace najdete na www.zsstrz.cz Škola --> Aktuality.

Mgr. Veronika Čiháková
ZŠ Strž 

Další články ZŠ Strž

 
Vaše komentáře

Přidat komentář

Nadpis:
Jméno:
Email:
sledovat diskuzi emailem
Příspěvek:
Potvrzovací kód:CAPTCHA
Přečteno 98x