Vyhledej
Královédvorsko > Vzdělávání > základní školy > ZŠ Strž

Učíme se v Žirči - malotřídka není jen pro děti ze Žirče

Redakce, / 14.03.2023, Dvůr Králové nad Labem, zsstrz.kralovedvorsko.cz
Víte, že v Žirči se už děti učí 127 let ve škole na náměstíčku? A celé 102 roky dokonce ve stejné, krásné, nyní už historické budově? Ale nemyslete si, že způsob vyučování je také historický, to vůbec ne!

FOTOGALERIE - Učíme se v Žirči

Škola je už přes 20 let odloučeným pracovištěm Základní školy Strž ve Dvoře Králové nad Labem a pracuje se stejnými moderními pomůckami (počítači, interaktivní tabulí a dalšími) a metodami jako škola ve městě. Jen v jednom se liší – je to škola malotřídní, to znamená, že paní učitelka se letos najednou stará o druháky, třeťáky a čtvrťáky. 

Pro děti to má mnoho výhod. Učí se samostatnosti, sebekontrole a sebehodnocení, ale také týmové spolupráci v rámci jednoho ročníku i celé školy. Žáci si snadno můžou ověřit, jestli všemu dobře rozumí – když je třeba poradit mladšímu spolužákovi. Bystré děti také spoustu učení odposlouchávají od starších spolužáků, takže pak pro ně není zcela nové a dělají rychlé pokroky. Menší počet dětí různě starých spíše než školní třídu připomíná větší rodinu, takže se dobře daří pěstovat pěkné vztahy. Každý má prostor se vyjádřit a obhájit svůj názor.

Nejen odpoledne v družině, ale i při vyučování, využíváme školní zahradu a park. Když je teplo, učíme se ve venkovní třídě. Jeden týden trávíme v Krkonoších na škole v přírodě.

Příští rok uvítáme i prvňáčky. 

Malotřídní způsob vyučování si nemusí užívat jen děti ze Žirče. Školní autobus školy ze Strže není sice žlutý, ale ráno i odpoledne vozí děti ze Dvora stejně spolehlivě. 

Přijďte se k nám podívat. Zavolejte 499 622 490 a domluvte si schůzku. Třeba se poté rozhodnete přidat se k nám.

kolektiv na odloučeném pracovišti ZŠ Strž v Žirči
ZŠ Strž 

Další články ZŠ Strž

 
Vaše komentáře

Přečteno 212x