Vyhledej
Královédvorsko > Vzdělávání > základní školy > ZŠ Strž

Vánoční stůl - mezitřídní soutěž na ZŠ Strž

Redakce, / 22.12.2022, Dvůr Králové nad Labem, zsstrz.kralovedvorsko.cz
Vánoce, Vánoce přicházejí … přesně tak začíná známá česká koleda. A protože opravdu přicházejí, dorazila vánoční atmosféra i k nám do školy. Tím spíš, když jsme navázali na mezitřídní soutěž „Vánoční stůl“, kterou jsme v uplynulých dvou letech nemohli uskutečnit.

FOTOGALERIE - Vánoční stůl


Soutěž spočívá v přípravě nejvíce nej… vánočního stolu (nejtradičnějšího, nejnazdobenějšího, nejoriginálnějšího). 

Třídy druhého stupně se pod vedením svých třídních učitelů předháněly, který ze stolů bude vzhlednější, kdo bude mít chutnější cukroví, salát či vánočku. Žáci se snažili přesvědčit hodnotící komisi všemi povolenými způsoby, že jejich stůl má vyhrát. Je třeba uznat, že komise z řad učitelů to opravdu neměla jednoduché. Všechny stoly byly samy o sobě výjimečné, krásně ozdobené a všechny vánoční dobroty byly fantastické.

A všeho bylo tolik, že na ochutnávku vánočních dobrot přišly i děti z prvního stupně.

Při vyhlašování výsledků bylo cítit, jak jednotlivé třídy chtějí uspět, chtějí být lepší než ty ostatní. Ceny se rozdat podařilo. Vítězi se však staly všechny třídy, protože se dokázaly domluvit na tom, jak jejich stůl bude vypadat, čím kdo přispěje, a výsledky byly skvělé.

Nás učitele nejvíce potěšilo, že jsme se se všemi dětmi mohli setkat najednou, užít si vánoční pohodu na pozadí s vánočními koledami. Zapomenout na běžnou výuku je také kouzlem této akce.

Učitelé druhého stupně
ZŠ Strž 

Další články ZŠ Strž

 
Vaše komentáře

Přečteno 189x