Vyhledej
Novinky emailem
Královédvorsko > Vzdělávání > základní školy > ZŠ Strž

Vydařené vánoční dílny na ZŠ Strž

Redakce, / 28.12.2022, Dvůr Králové nad Labem, zsstrz.kralovedvorsko.cz
Je středa 21. prosince 2022. Ještě jeden den a začnou nejkrásnější prázdniny v roce. I my učitelé jsme přemýšleli nad tím, jak dětem před Vánoci zpříjemnit pobyt ve škole. Napadlo nás udělat vánoční dílny, kde se promísí všichni žáci prvního stupně.

FOTOGALERIE - Naše dílny byly úspěšné

FOTOGALERIE - Vánoční dílny na prvním stupni

Dílny na 1. stupni ZŠ


Každý z žáků měl na výběr – výtvarná, sportovní a divadelní dílna, dílna informatiky a pečení. Bohužel před Vánoci mnoho žáků se potýkalo s nemocemi. Proto se nemohla divadelní dílna uskutečnit. Byli jsme rádi, protože i učitelé bojovali se svým zdravím. Všechny ostatní nakonec proběhly a někteří si ze své dílny odnesli i výrobek, který si mohl doma vystavit nebo dokonce někomu věnovat.
Věříme, že si žáci celý den užili, stejně jako si užijí celé Vánoce, při kterých si odpočinou a naberou síly do nového kalendářního roku.

učitelé zajišťující vánoční dílny 

Dílny pro žáky 2. stupně ZŠ

Poslední školní den roku 2022 se stal dnem tvoření a objevování, ale také sportování i na 2. stupni naší školy. Každý žák 2. stupně si mohl dílnu vybrat podle svého zájmu. Prvotní obavy, že některé dílny budou přeplněné, se kvůli virózám nenaplnily a kapacitně se vše zvládlo skvěle.

Mladí přírodovědci zkoumali vzorky mechů, řas a kapradin pod mikroskopy, pracovali s mapou a dělali chemický pokus s výluhem z červeného zelí.

Ten, koho zajímala robotika, si zkusil práci s 3D perem, což pro všechny byla novinka. Některé výtvory byly opravdu zvláštní, v jiných se ale dal konkrétní předmět lehce poznat (např. tematický vánoční stromeček, byť oranžový).

Výtvarníci tvořili různými technikami (monotyp, slepotisk a koláž) hotová umělecká díla, za něž by se nemuseli stydět ani daleko starší a zkušenější tvůrci. Koně jako živí, pejsek přesně na gauč a i ara byl zachráněn.

Sportovci soupeřili mezi sebou, utkali se v řadě disciplín (fotbal, florbal, basketbal) a někteří překonali i sami sebe, když dokázali poprvé ve svém školním životě vstřelit branku soupeři.

Dana Hlavsová, učitelka 2. stupně ZŠ Strž

Dílny očima žáků

Všechny dílny byly zábavnější než klasické učení.

V přírodovědné dílně se zkoumaly pod mikroskopem mechy, květiny a cibule. Žáci dělali i chemický pokus s výluhem z červeného zelí s pH papírky nebo pracovali s atlasem, ve kterém hledali podle pracovního listu cestu za pokladem.

Robotika byla zaměřena na práci s 3D perem, kde si žáci vyzkoušeli vytvářet různé ozdoby nebo to, co se jim zrovna chtělo. Někteří dělali vánoční stromky, jiní zase velmi abstraktní díla. Podle mě je práce s takovými pery velmi kreativní a zábavná i pro lidi, kteří se nezajímají o robotiku.

V tělocvičně byly 3 sporty (florbal, fotbal a basketbal, který byl rozdělen na mladší a starší sportovce).

Výtvarníci malovali zvířata podle předloh a malovali je svým vybraným stylem i různými technikami (monotyp, slepotisk, koláž a linoryt).

Anna Novotná, žákyně 9.A

Další články ZŠ Strž

 
Vaše komentáře

Přidat komentář

Nadpis:
Jméno:
Email:
sledovat diskuzi emailem
Příspěvek:
Potvrzovací kód:CAPTCHA
Přečteno 73x