Vyhledej
Šikovné nákupy
Královédvorsko > Vzdělávání > základní školy > ZŠ Strž

Závěrečná konference k projektu Mládež pro udržitelný život

Redakce / 19.06.2018, Dvůr Králové nad Labem, zsstrz.kralovedvorsko.cz
V závěru školního roku se žáci ZŠ Strž zúčastnili konference „Mládež za udržitelný život“, která se konala v Praze. Účast na tomto setkání bylo vyvrcholením celoroční práce na projektu venkovní učebny, na kterém se podíleli především žáci 8. tříd naší školy s podporou Střediska ekologické výchovy Sever.
 
Na úvod konference jsme se všichni sešli v Informačním centru OSN v Praze, kde nás čekalo pěkné přivítání a zajímavá prezentace ředitele centra pana Michla Broži. Dozvěděli jsme se mnoho zajímavých informací a zároveň jsme pochopili, že i naše malé projekty mohou pomoci k naplnění cílů Organizace spojených národů. 
Poté jsme se přesunuli na Staroměstské náměstí do Skautského institutu. Zde děti v menších skupinkách plnily nejrůznější úkoly a vymýšlely návrhy na zvelebení náměstí fiktivní obce. Po dokončení všech úkolů jsme se společně vydali na vysokoškolskou kolej Volha na Chodov, kde jsme byli ubytovaní. 
Sobotní dopoledne patřilo prezentacím projektů jednotlivých škol z celé České republiky. Jeden byl zajímavější než druhý. Děti odvedly velké množství práce, účastnily se jednání se zástupci měst a různých firem, plánovaly, diskutovaly a tvořily. Někteří zvelebili své město či obec, jiní vybudovali naučnou stezku, venkovní posilovnu nebo opravili autobusovou zastávku. Po prezentacích nás v Praze čekal už jen závěrečný proslov a cesta domů.
Díky tomuto projektu získaly děti možnost samy rozhodovat o tom, jak naloží s poskytnutou dotací a zároveň si na vlastní kůži vyzkoušely, že nic není zadarmo. Náš projekt byl originální a zajímavý. 
Venkovní učebna otevře své dveře žákům naší školy v září.

Mgr. Gabriela Geislerová, Mgr. Vratislav Kacetl
ZŠ Strž 


Další články ZŠ Strž

 

Související články
Konference o vzdělávání ve světě technologií (27. listopadu 2018)

 
Vaše komentáře
 
 
Přečteno 108x
 
 
Hodnocení článku:
 
Zpět
KontaktZákladní škola Strž Dvůr Králové n. L.

E. Krásnohorské 2919
544 01 Dvůr Králové nad Labem

Tel.: 499 321 042
E-mail: 
Web: www.zsstrz.cz

ID Datové schránky:
q9bdy2g


 

Kalendář akcí