Královédvorsko > Sport > gymnastika

Závodní úspěchy sokolských gymnastů v Trutnově a Jaroměři

Redakce, / 24.03.2023, Dvůr Králové nad Labem, sokol.kralovedvorsko.cz
Začátkem března se konal okresní přebor ve sportovní gymnastice, kterého se zúčastnilo 12 našich závodníků.

FOTOGALERIE - Závodní úspěchy sokolských gymnastů

Ondřej Schreiber závodil společně s F. Wernerem z Police nad Metují v závodu Trautenberkův korbel. Ten je určen odrostlým gymnastkám a gymnastům. Kluci obsadili 4. místo se ztrátou 0,1 b. na 3. místo.

Pak už k závodu nastoupili starší hoši. Povedlo se jim zúročit pilnou přípravu a podali v gymnastickém čtyřboji pěkný výkon.
V kategorii starší žáci III. vybojoval Antonín David titul přeborníka okresu a Jonáš Dušek byl druhý.
V kategorii starší žáci IV. se stal přeborníkem okresu Michal Lukáš před Tomášem Erbanem a Matějem Holanem.

Pak k závodu nastoupili naše mláďátka, mladší hoši, kteří závodili v kategoriích mladší žáci 0, I. a II. Kluci podali řadu pěkných výkonů a také zde se někteří umístili na stupních vítězů. Pro Filipa Mitisku to byl první gymnastický závod v životě, obsadil 2. místo v kategorii 0. V kategorii I. obsadil Ondřej Seifrt 2. místo a Jakub Janků byl 4. V kategorii II. se stal přeborníkem okresu Jan Seifrt, Daniel Báča přidal bronz. Hynek David obsadil 4. a Vojtěch David 5. místo.

V sobotu 18. března se konal Valentýnský závod v gymnastickém dvojboji v Jaroměři.
Toho se zúčastnily tři naše starší žákyně a 12 žáků.
Děvčata závodila na prostných a kladině, chlapci k prostným přidali přeskok. Děvčata bojovala o co nejlepší umístění, ale ve velké konkurenci zůstala za medailovými pozicemi. Přesto je třeba dodat, že podala dobré výkony. Věříme, že až budou měřit síly v soutěži všestrannosti, povede se jim lépe.
Chlapci změřili síly s tradičními soupeři ze Sokola Police nad Metují, Spartak Trutnov a SK Plhov. Svými výkony vybojovali sedm medailí. V nejmladší kategorii obsadil 3. místo F. Mitiska, v kategorii I. zvítězil O. Seifrt a bronz přidal J. Janků, kategorii II. vyhrál D. Báča a kategorii III. opanoval M. Lukáš před stříbrným T. Erbanem a bronzovým M. Holanem. Pěkné výkony podali i 4. F. Šturm a 5. J. Dušek.

Nyní čeká naše gymnasty víkendové soustředění, kde se chystají pilovat zvládnuté prvky a učit se novým. Všichni se těší na návštěvu hronovské sokolovny, kde mají molitanovou jámu, a také na večer společně prožitý v sokolovně.
Příští víkend absolvují chlapci krajský přebor v gymnastice a také první ze závodů všestrannosti - plavecké závody v trutnovském bazénu.

Všem našim závodníkům i závodnicím blahopřejeme k dosaženým výsledkům a přejeme jim hodně úspěchů v jarním závodění.