Vyhledej
Novinky emailem
Královédvorsko > Akce

Zažít město jinak - DVŮR KRÁLOVÉ N. L.

17.09.2022 08:00 - 21:00
náměstí TGM ve Dvoře Králové

Celorepubliková sousedská slavnost konečně i ve Dvoře Králové! Náměstí se stane na tento den jedním velký hřištěm i tržištěm. Přijďte toho využít a zapojit se! Cílem je alespoň na krátkou dobu proměnit ulice, chodníky či volné plochy ve městě na místa příjemnější pro život. Akce je založená na principu společného sdílení veřejného prostoru, vzájemné výpomoci a dobrovolnického nasazení.


Pořadatel: Spolek pro Dvorek + dobrovolníci
Kontakt: 602 308 878, spolekprodvorek@gmail.com

Většina aktivit je nabízena na bázi dobrovolného vstupného. Výtěžek bude určen na úhradu nákladů s akcí souvisejících a další vzdělávací a společenské aktivity Spolku pro Dvorek. 

Po celý den bude na částí náměstí TGM položen umělohmotný trávník (dar od JUTA, a.s.), který bude určen k vybraným aktivitám.

V případě nepříznivého počasí bude část aktivit přesunuta do podloubí (Yoga, blešák, swap, bubliny apod.), některé v případě deště neproběhnou nebo v omezeném prostoru. Změna programu vyhrazena. 

Hudební doprovod zajistí H song s písněmi, šansony a baladami s texty Michala Horáčka, zhudebněné převážně Petrem Hapkou a dalšími autory. Další malí i velcí muzikanti jsou vítáni!

Občerstvení - gastro koutek a vegestánek budou na místě! Domácí dobroty vítány!


PROGRAM DOPOLEDNÍ

8:00 pozdrav Slunci - přijďte si protáhnou ráno tělo na náměstí. Výzva pro všechny příznivce yogy a jejich cvičitele. Přijďte se všichni poznat a třeba vymyslet další společné aktivity!

8:30-9:00 příprava blešáku a swapu - časový prostor pro prodávající

 • Blešák - přijďte nabídnout dále vše, co již doma nepotřebujete: oblečení, hračky, domácí spotřebiče, poštovní potřeby, knihy, časopisy, školní potřeby. 
 • Swap - jedná se o výměnný bazar rostlin, případně přebytků ze zahrádky. U rostliny je nutné označit její název a doporučenou péči. 

9:00 - ? Blešák/swap - máme napsáno do 11 hod., ale pokud bude prodávající mít zájem, může zůstat déle. Poplatek je dobrovolný - určen organizátorům akce.

10:00 a 14:00 Obří bubliny - Speciální směs umí divy, přijďte ji vyzkoušet. Dobrovolné vstupné.

Skvělé občerstvení!! Přijďte se namlsat neobvyklých jídel!

11:00 Komentovaná procházka na téma Zeleň v centru. Projděte si centrum jinak, než jste zvyklí. Pojďme se soustředit na to, co dělá město příjemnějším místem pro pobyt i práci. Zdarma.


ZÁBAVA PRO MALÉ I VELKÉ

.. bude probíhat po celý den, na co se můžete těšit?

DÍLNIČKY - časy upřesníme

 • Háčkování laviček - Motálkov promění studené lavičky na náměstí na teplé! Přidejte se a obarvěte šedé na veselé!
 • Kaligrafie - seznamte se s krasopísmem
 • Kreslení karikatur - velmi nadaná dívka vás vystihne pomocí několika čar
 • Malování na nekonečný papír - je sen mnoha umělců. A my vám ho dopřejeme! Vlastní barvičky a nekonečná fantazie vítány. Náměstí veselejší!
 • Urban Sketchers (skicování ve městě, plenéru) - zkuste namalovat náměstí tak, jak ho vidíte jen vy! Nikdo nebude nikoho hodnotit. Určeno všem, koho malování baví a chce se učit nové věci. Zkušení skicáři vítáni! Papír a tužka budou k zapůjčení, barvičky (akvarely, vozovky, pastelky) jen v omezeném množství a kvalitě, ideálně si přineste vlastní. Inspiraci můžete najít na fcb Urban sketchers Prague.

ZÁBAVA - po celý den

 • Čtení u knihobudky - část aktuálního obsahu první dvorské knihobudky vám přivezeme na nám TGM. Nabízené knihy si můžete odnést! Plážová lehátka a deky budou připraveny. 
 • Dřevěná vláčkodráha - krabice plná komponentů dřevěné vláčkodráhy pro malé i velké mašinfíry. Máte-li doma již díly, které nepotřebujete, přineste je. O to bude dráha delší a zajímavější. Nová zastávka v centru Dvora!
 • Závod papírových lodiček v kašně
 • Stádo houpacích koníků - Bezpečně po městě i na koníkovi!
 • Kuličková dráha - dřevěná dlouhá dráha vedoucí odshora až dolů.. Přirozený pohyb!
 • Šlapací autíčka - sen mnoha řidičů - jízda po středu náměstí!
 • Písečná pláž - pískoviště nebo pláž? Hrát si může každý, vlastní hračky vítány :-)
 • Výstava retro kol - přijďte se pochlubit svým kouskem a popovídat si o starých dobrých kolech s ostatními nadšenci! Ukažte návštěvníkům, co vše se dá na kole převážet!

NOČNÍ INLINE JÍZDA

Vhodné pro zkušené jezdce. Přilba povinná, reflexní vesta a světlo vysoce doporučené. 

Startujeme v 19:30 od Tyršova koupaliště. Jedeme po nábřeží Benešovo do Heydukovy ulice a zpět - několikrát. Doporučujeme pití s sebou. Jízda bude trvat max. 1 hodinu.

Jedeme jen v případě suchého povrchu komunikací. 

Více  
Datum zveřejnění: 11.09.2022

Komentáře
 
Přidat komentář
Vypsat označené komentáře
Vypsat všechny komentáře
Zobrazit všechny chronologicky

05.01.2023 - Město Trutnov zavádí od tohoto roku sběr odpadu způsobem Door-to-Door, ruší velkoobjemové kontejnery i v integrovaných obcích Trutnova.
05.12.2022 - Ministerstvo dopravy spouští Portál dopravy, který na jednom místě umožní občanům elektronicky komunikovat s úřady v oblasti dopravy, podávat žádosti o výměnu řidičského průkazu, získat výpis z bodového konta, nahlížet na údaje o vozidlech, řešit elektronické služby v oblasti plavidel, letectví apod.
18.10.2022 - Ustavující zastupitelstvo bylo ve Dvoře Králové posunuto ze čtvrtka 20. října na pondělí 24. října 2022 od 16 hodin v Hankově domě.

Volná pracovní místa


Zdravotní sestra (Diakonie ČCE)


Kalendář akcí