Vyhledej
Šikovné nákupy
Královédvorsko > Turistika > ZOO a Safari

Dvorská zoo postrádá po úterní průtrži několik menších antilop - vodušek

Redakce / 25.05.2016, Dvůr Králové nad Labem
Z Afrického safari ZOO Dvůr Králové v úterý večer uniklo několik vodušek červených. Za útěkem stojí prudká průtrž mračen, která poničila část oplocení safari. Antilopy se zatím zdržují v okolí zoo.
 

„Z padesátičlenného stáda vodušek červených nám jich necelá desítka odešla včera večer vzniklým otvorem v plotě mimo areál safari na okolní pole. Ostatní zvířata zůstala uvnitř. Uniklé vodušky se zatím drží pohromadě v blízkosti areálu,“ říká zoolog Luděk Čulík.

Příčinou poškození oplocení safari je průtrž mračen, která v úterý 24. května zasáhla téměř celou ČR. Prudký příval vody vyplavil z pole nad areálem safari velké množství bahna. Masa následně provalila dva betonové bloky, které jsou součástí hrazení.

„Pracovníci zoo podnikají v současné době nezbytné kroky, aby dostali zvířata zpět domů. V případě, že by se vodušky vzdálily od areálu, prosíme každého, kdo by je zahlédl, aby se ozval na telefonní číslo zoologa Luďka Čulíka +420 608 143 007. Děkujeme všem,“ žádá o spolupráci obyvatele okolních obcí ředitel zoo Přemysl Rabas.Abc

Voduška červená – je středně velký antilopa, jejíž kohoutková výška se pohybuje okolo 90-100 cm, tělo je dlouhé 1,3-2,4 m. Dosahuje hmotnosti 70 – 110 kg. Srst je kratší, rezavě hnědá, na bocích světlejší. Hruď a břicho jsou bíle zbarveny. Štíhlé nohy jsou z přední strany černé a z vnitřní bílé. Uniklí jedinci jsou samičky, které na rozdíl od samců nemají žádné rohy.

Zdroj: ZOO Dvůr Králové
 

Související články
Dvorská zoo plánuje v roce 2016 investice za 45 milionů korun
Unikát v ZOO Dvůr Králové: Dvě mláďata nosorožců během 17 hodin
ZOO Dvůr Králové vydává speciální emisi známek u příležitosti 70. výročí svého založení
V královédvorské zoo vstupují do nové sezony s novým zvířetem - medojedem kapským
Hroši se vrátili do ZOO Dvůr Králové
ZOO Dvůr Králové má o jednoho nosorožce méně. Eliška se stěhuje do Afriky
Africké safari Josefa Vágnera se stalo kulturní památkou, v královédvorské zoo oslavují zápis již třetí památky do seznamu Ministerstva kultury

 
Vaše komentáře
 
 
Přečteno 429x
 
 
Hodnocení článku:
 
Zpět
07.01.2021 - Opatření proti epidemii covidu-19 v Česku zůstanou na nejpřísnějším stupni systému PES nejméně do 22. ledna.(Zdroj: ministr Blatný po jednání vlády)
18.12.2020 - Hledá se pes - Včera večer kolem 17 hodiny se zaběhl hnědý labradorský retrívr v okolí Raisova Sylvárov. Ale nyní už může být kdekoliv. Jmenuje se Jaller (džaler), ale bohužel je starý a už neslyší. Pod okem má bulku. Pokud jej někde zahlédnete volejte prosím na telefon Patrik Hroneš - 602 166 660, nebo i na Městskou policii.
03.12.2020 - V neděli 13. prosince 2020 začne platit nový železniční jízdní řád.

InzerceVolná pracovní místa
Metodik/metodička kvality (PS Dvůr Králové n. L.)


Všeobecná sestra (DSJ v Žirči)

Pečovatel/ka (PS Dvůr Králové n. L.)


Kalendář akcí