Vyhledej
Královédvorsko > ZOO a Safari

Dvorská zoo postrádá po úterní průtrži několik menších antilop - vodušek

Redakce / 25.05.2016, Dvůr Králové nad Labem
Z Afrického safari ZOO Dvůr Králové v úterý večer uniklo několik vodušek červených. Za útěkem stojí prudká průtrž mračen, která poničila část oplocení safari. Antilopy se zatím zdržují v okolí zoo.
 

„Z padesátičlenného stáda vodušek červených nám jich necelá desítka odešla včera večer vzniklým otvorem v plotě mimo areál safari na okolní pole. Ostatní zvířata zůstala uvnitř. Uniklé vodušky se zatím drží pohromadě v blízkosti areálu,“ říká zoolog Luděk Čulík.

Příčinou poškození oplocení safari je průtrž mračen, která v úterý 24. května zasáhla téměř celou ČR. Prudký příval vody vyplavil z pole nad areálem safari velké množství bahna. Masa následně provalila dva betonové bloky, které jsou součástí hrazení.

„Pracovníci zoo podnikají v současné době nezbytné kroky, aby dostali zvířata zpět domů. V případě, že by se vodušky vzdálily od areálu, prosíme každého, kdo by je zahlédl, aby se ozval na telefonní číslo zoologa Luďka Čulíka +420 608 143 007. Děkujeme všem,“ žádá o spolupráci obyvatele okolních obcí ředitel zoo Přemysl Rabas.Abc

Voduška červená – je středně velký antilopa, jejíž kohoutková výška se pohybuje okolo 90-100 cm, tělo je dlouhé 1,3-2,4 m. Dosahuje hmotnosti 70 – 110 kg. Srst je kratší, rezavě hnědá, na bocích světlejší. Hruď a břicho jsou bíle zbarveny. Štíhlé nohy jsou z přední strany černé a z vnitřní bílé. Uniklí jedinci jsou samičky, které na rozdíl od samců nemají žádné rohy.

Zdroj: ZOO Dvůr Králové
 

Související články
Dvorská zoo plánuje v roce 2016 investice za 45 milionů korun
Unikát v ZOO Dvůr Králové: Dvě mláďata nosorožců během 17 hodin
ZOO Dvůr Králové vydává speciální emisi známek u příležitosti 70. výročí svého založení
V královédvorské zoo vstupují do nové sezony s novým zvířetem - medojedem kapským
Hroši se vrátili do ZOO Dvůr Králové
ZOO Dvůr Králové má o jednoho nosorožce méně. Eliška se stěhuje do Afriky
Africké safari Josefa Vágnera se stalo kulturní památkou, v královédvorské zoo oslavují zápis již třetí památky do seznamu Ministerstva kultury

 
Vaše komentáře
 
 
Přečteno 404x
 
 
Hodnocení článku:
 
Zpět
24.01.2020 - Sportovci Královéhradeckého kraje dnes přivezli 31 medailí ze zimní Olympiády dětí a mládeže. V pořadí krajů se umístili na stříbrné příčce, což se naposledy povedlo v roce 2006.
16.12.2019 - Z rozhodnuti vlady ČR proběhne v úterý 17. prosince ve 12:00 spuštění sirén k uctění památky obětí události ve FN Ostrava. Zkouška sirén 1. ledna 2020 se ruší.
26.11.2019 - Dnes je kvůli nenadálé události uzavřen Městský úřad ve Dvoře Králové n. Labem.
12.11.2019 - Ve čtvrtek 21. listopadu 2019 bude z technických důvodů uzavřeno pracoviště registru řidičů a řidičských průkazů na MěÚ Dvůr Králové nad Labem.

Volná pracovní místa

Lékař (VIVIDUS East)

Zdravotní setra (VIVIDUS East)


Pečovatel/ka (PS Dvora Králové n. L.)


Kalendář akcí