')
Vyhledej
Počasí Dvůr Králové nad Labem - Slunečno.cz
Královédvorsko > ZOO a Safari

Dvorská zoo postrádá po úterní průtrži několik menších antilop - vodušek

Redakce / 25.05.2016, Dvůr Králové nad Labem
Z Afrického safari ZOO Dvůr Králové v úterý večer uniklo několik vodušek červených. Za útěkem stojí prudká průtrž mračen, která poničila část oplocení safari. Antilopy se zatím zdržují v okolí zoo.
 

„Z padesátičlenného stáda vodušek červených nám jich necelá desítka odešla včera večer vzniklým otvorem v plotě mimo areál safari na okolní pole. Ostatní zvířata zůstala uvnitř. Uniklé vodušky se zatím drží pohromadě v blízkosti areálu,“ říká zoolog Luděk Čulík.

Příčinou poškození oplocení safari je průtrž mračen, která v úterý 24. května zasáhla téměř celou ČR. Prudký příval vody vyplavil z pole nad areálem safari velké množství bahna. Masa následně provalila dva betonové bloky, které jsou součástí hrazení.

„Pracovníci zoo podnikají v současné době nezbytné kroky, aby dostali zvířata zpět domů. V případě, že by se vodušky vzdálily od areálu, prosíme každého, kdo by je zahlédl, aby se ozval na telefonní číslo zoologa Luďka Čulíka +420 608 143 007. Děkujeme všem,“ žádá o spolupráci obyvatele okolních obcí ředitel zoo Přemysl Rabas.Abc

Voduška červená – je středně velký antilopa, jejíž kohoutková výška se pohybuje okolo 90-100 cm, tělo je dlouhé 1,3-2,4 m. Dosahuje hmotnosti 70 – 110 kg. Srst je kratší, rezavě hnědá, na bocích světlejší. Hruď a břicho jsou bíle zbarveny. Štíhlé nohy jsou z přední strany černé a z vnitřní bílé. Uniklí jedinci jsou samičky, které na rozdíl od samců nemají žádné rohy.

Zdroj: ZOO Dvůr Králové
 

Související články
Dvorská zoo plánuje v roce 2016 investice za 45 milionů korun
Unikát v ZOO Dvůr Králové: Dvě mláďata nosorožců během 17 hodin
ZOO Dvůr Králové vydává speciální emisi známek u příležitosti 70. výročí svého založení
V královédvorské zoo vstupují do nové sezony s novým zvířetem - medojedem kapským
Hroši se vrátili do ZOO Dvůr Králové
ZOO Dvůr Králové má o jednoho nosorožce méně. Eliška se stěhuje do Afriky
Africké safari Josefa Vágnera se stalo kulturní památkou, v královédvorské zoo oslavují zápis již třetí památky do seznamu Ministerstva kultury

 
Vaše komentáře
 
 
Přečteno 719x
 
 
Hodnocení článku:
 
Zpět
11.07.2019 - Knihovna Slavoj bude již od pátku 12. července 2019 opět otevřená pro čtenáře dle běžné otevírací doby. Služby on-line jsou již také v provozu.
10.07.2019 - Aktuálně (středa 10. července) je omezen provoz v knihovně Slavoj ve Dvoře Králové, kde nefunguje elektřina. Možné je pouze osobní navrácení knih. V případě potřeby prodloužení knih volejte na mobilní čísla: 721 390 348, 606 531 153. O změně vás budeme informovat.
02.07.2019 - Od 27. června do 1. července jsme bohužel měli problém s poštovním serverem účtu info@kralovedvorsko.cz. Pokud jste nám v tuto dobu poslali email, prosím, zašlete jej ještě jednou nebo nám zavolejte.

Volná pracovní místa
Asistent/ka pedagoga (ZŠ a PrŠ DKnL)

Školní psycholog (Dvůr Králové n. L.)

Vedoucí oddělení ŠKS (Dvůr Králové n. L.)


Sociální pracovník/ice (Diakonie ČCE DKnL)

Ošetřovatel (Domov sv. Josefa, Žireč)


Kalendář akcí