Vyhledej
Královédvorsko > ZOO a Safari

Festival AFRICA LIVE s vůní Maroka i královédvorskou orientální tanečnicí

Redakce, / 27.07.2016, Dvůr Králové nad Labem
Královédvorská zoo v těchto dnech pořádá již tradiční festival plný afrického umění Africa live. Již na začátku festivalu - v sobotu 23. července - proběhl hlavní program, kde jste kromě tradičního vystoupení skvělé skupiny IYASA ze Zimbabwe mohli ochutnat i kus Maroka. Na festival a vystoupení marockých tanečnic zavítala i velvyslankyně Marockého království Souriya Otmani.
 

FOTOGALERIE - AFRICA LIVE s vůní Maroka

V programu jste možná poznali i naši místní tanečnici Kateřinu Khattyu Krupkovou, a to jako členku skupiny Sahar z Hradce Králové, která předvedla autentické folklóry Maroka. Tato skupina v čele s ĺektorkou Danou Sahar Minaříkovou se zabývá magrebskými folklory, velice úzce spolupracuje s ambasádou Marockého království a právě díky této spolupráci tančila letos v programu také. Přítomnost velvyslankyně Marockého království na festivalu ta nebyla náhodná.

Za roky spolupráce s paní velvyslankyní vystupovala skupina na akcích např. v hotelu Hilton, ale také přímo v Maroku, kde natáčela pro místní televizi. Tato skupina se v marockých médiích objevila znovu i díky tomuto vystoupení. Odkaz na článek můžete nalézt zde

Pokud byste tyto tanečnice rádi viděli znovu, máte příležitost již tuto sobotu 30. července od 20 hodin v Hronově při divadelním festivalu Jiráskův Hronov.

Pokud chcete ještě poznat krásu Afriky, tak neváhejte zavítat do ZOO Dvůr Králové, kde africký festival pokračuje též do neděle 31. července (program zde).

Kateřina Sekyrková
Foto: TS SAHAR 
 

Související články
Festival Africa Live
Orientální tanec pomůže srovnat záda i psychiku. Ve Dvoře je učí mladá studentka - zkušená tanečnice Khattya.
ZOO Dvůr Králové se od soboty 23. července rozezní rytmy Afrického festivalu. Potrvá do neděle 31. července.
Amfieátr v královédvorské zoo bude hostit divadlo. Představení Kdo se bojí postele podpoří adopci zvířat.
Africké safari Josefa Vágnera se stalo kulturní památkou, v královédvorské zoo oslavují zápis již třetí památky do seznamu Ministerstva kultury

 
Vaše komentáře
 
 
Přečteno 577x
 
 
Hodnocení článku:
 
Zpět
15.09.2020 - Od 17. září do 17. listopadu 2020 bude úplně uzavřena silnice Rožnov – Semonice.
31.08.2020 - Tyršovo koupaliště ve Dvoře Králové bude otevřeno až do neděle 6. září 2020. Koupaliště v Trutnově bude příležitostně dle počasí otevřeno o víkendech. Koupaliště v Jaroměři již na konci srpna končí.

Volná pracovní místa
Dělník/dělnice (Chvalkovice)

Všeobecná sestra (DSJ v Žirči)

Obchodní zástupce (JUTA, a.s.)

Pečovatel/ka (PS Dvůr Králové n. L.)Technik PC / periférií (ZŠ Schulz. sady)

Učitel/ka informatiky (ZŠ Schulz. sady)

Kuchař/ka (Domov sv. Josefa Žireč)Kalendář akcí