')
Vyhledej
Královédvorsko > ZOO a Safari

Královédvorská zoo rozšířila zážitkové programy o ošetřování hrochů a nosorožců. Vrací se i sloni.

Redakce / 11.12.2017, Dvůr Králové nad Labem
V ZOO Dvůr Králové si lidé mohou prostřednictvím zážitkového programu vyzkoušet práci ošetřovatele v zoo na jeden den u vybraného druhu zvířat. Díky velkému zájmu o tyto zážitky zařadila zahrada do své nabídky nově hrochy a znovu se do ní vrací také nosorožci a sloni. Strávit den v doprovodu zkušeného ošetřovatele a pomoct mu s péčí o svěřená zvířata je možné i u žiraf, šelem, ptáků, ryb a plazů ve Vodním světě.
 

Celý den ošetřovatelem

Zážitkové programy jsou velmi oblíbené, zoo z toho důvodu navýšila nejen počty stanovišť, ale přidala do rozvrhu i den navíc. Stát se ošetřovatelem tak mohou zájemci od dubna do října každé úterý, čtvrtek a od roku 2018 také v sobotu. Den ošetřování je však omezen i sezónností - zážitkový program Ošetřovatelem v zoo na jeden den u nosorožců ve spojení s hrochy je možné objednávat pouze v dubnu. Hroši jsou totiž během sezony přestěhováni z pavilonu do přírodního výběhu, kde už není zážitek možné uskutečnit. Od května do října tak obsahuje program pouze nosorožce. 

Cenově vychází tento celodenní zážitek na 5.850 Kč/osobu

V letošním roce nebyl v nabídce z bezpečnostních důvodů zážitkový program u nosorožců. ZOO tak reagovala na zvýšené riziko napadení zvířat pytláky v návaznosti na útok ve francouzské Zoo Thoiry. Na příští rok tuto situaci zoo vyřešila tím, že zážitkový program Ošetřovatelem se bude odehrávat pouze v expozici nosorožců, která je i běžným návštěvníkům přístupná po celý rok. Složení programu zážitku zůstává zcela stejné jako v minulých letech, zvýšená bezpečnostní opatření z letošního roku však zůstávají.

Zákulisí zoo na 90 či 120 minut

Kromě zážitku Ošetřovatelem v zoo na jeden den mohou lidé využít dalších programů, kde poznají zákulisí zoo a zvířata více zblízka. Zákulisí zoo vyjde na 90 minut na 8.000 Kč pro 1-10 osob, na 120 minut na 12.000 Kč.

Zároveň královédvorská zoo nabízí ve středu odpoledne pravidelný kroužek pro děti, která se zajímají o zvířata. 

Královédvorská zoo také pravidelně pořádá ve svém zázemí zdarma přednášky na přírodopisné či cestovatelské téma. Program najdete zde.

Kateřina Sekyrková

Zdroj: ZOO Dvůr Králové

 

Související články
I zimní zoologická má své kouzlo a mnozí již na to přišli: klid a teplo v pavilonech láká v nečase nejen rodiny
Z královédvorské zoo se stává SAFARI PARK
Dvorská zoo má další dáreček: mládě hrocha

 
Vaše komentáře
 
 
Přečteno 190x
 
 
Hodnocení článku:
 
Zpět
08.10.2019 - Krajské pracoviště BESIP zve řidiče a řidičky na kurz s názvem "Za volantem v bezpečí" zaměřený na zlepšení a zdokonalení řidičských dovedností. Kurz se koná v neděli 13. října 2019 od 8:30 do 15:30 hod. na polygonu na letišti v Hradci Králové. Vlastní auto nutností. Zájemci se mohou hlásit na: besip-hk@cspsd.cz.
11.07.2019 - Knihovna Slavoj bude již od pátku 12. července 2019 opět otevřená pro čtenáře dle běžné otevírací doby. Služby on-line jsou již také v provozu.
10.07.2019 - Aktuálně (středa 10. července) je omezen provoz v knihovně Slavoj ve Dvoře Králové, kde nefunguje elektřina. Možné je pouze osobní navrácení knih. V případě potřeby prodloužení knih volejte na mobilní čísla: 721 390 348, 606 531 153. O změně vás budeme informovat.

Volná pracovní místa
Tajemník úřadu (Dvůr Králové n. L.)

Ošetřovatel/sanitář (Domov sv. Josefa)

Všeobecná/praktická sestra (Domov sv. Josefa, Žireč)

Odborný referent OŽÚ (MěÚ Dvůr Králové n .L.)


Technik PC a periférií (ZŠ Schulzovy sady)

Asistent/ka pedagoga (ZŠ a PrŠ DKnL)


Sociální pracovník/ice (Diakonie ČCE DKnL)


Kalendář akcí