Vyhledej
Novinky emailem
Královédvorsko > Turistika > ZOO a Safari

Sbírka pro ZOO Dvůr Králové vynesla přes sedm tun krmiva

anonymně, ZOO Dvůr Králové nad Labem / 23.12.2015, Dvůr Králové nad Labem
Ve dnech 4. – 21. prosince proběhla na podporu ZOO Dvůr Králové sbírka krmiva, kterou ve spolupráci s královédvorskou zoo uspořádalo Obchodní centrum Futurum Hradec Králové. Do sbírkové akce se zapojilo téměř 1 500 lidí a dohromady nashromáždili více než sedm tun potravy pro zvířata.

Při příležitosti slavnostního ukončení charitativní sbírky 21. prosince předala ředitelka OC Futurum Hradec Králové Jana Zbořilová zástupcům ZOO Dvůr Králové symbolický šek na 6 373 kg ovesných vloček a 921,4 kg sušeného ovoce. Během necelých tří týdnů tak získala královédvorská zahrada zásobu vloček téměř na celý rok.

„Výsledek sbírky je pro nás příjemným překvapením. V naší zoologické zahradě spotřebujeme ročně až sedm tun vloček. Díky jejich bohaté výživové hodnotě jsou součástí standardních krmných dávek většiny listožravých kopytníků, například žiraf či gazel, nyal a dalších antilop. Naopak sušené ovoce slouží spíše jako zdravý pamlsek za odměnu. Roční spotřeba sušeného ovoce se pohybuje řádově ve stovkách kilogramů,“ vysvětluje Monika Ptáčková, specialistka na výživu zvířat ZOO Dvůr Králové.

„Jsme moc rádi, že se tolik návštěvníků nadchlo a do akce zapojilo. Je to pro nás jasným signálem, že takovéto sbírky mají smysl,“ uvádí marketingová manažerka OC Futurum Hradec Králové Karolína Pořízková.  

Charitativní akce byla v OC Futurum doplněna víkendovými doprovodnými programy. Jako součást slavnostního vyhlášení sbírky připravilo vedení centra pro své zákazníky fotokoutek, kde se mohli děti i dospělí vyfotografovat se zvířaty ze ZOO Dvůr Králové.Související články
Dvorská zoo plánuje v roce 2016 investice za 45 milionů korun
Nejbližší akce pořádané v ZOO Dvůr Králové
ZOO Dvůr Králové odmění děti s pěkným vysvědčením. Je připraven program i na jarní prázdniny
Městští strážníci se zaměří na bezpečnost návštěvníků i pracovníků ZOO Dvůr Králové
V ZOO Dvůr Králové museli jedovatou kobru ošetřit holýma rukama
V královédvorské zoo vstupují do nové sezony s novým zvířetem - medojedem kapským
Vaše komentáře

Přidat komentář

Nadpis:
Jméno:
Email:
sledovat diskuzi emailem
Příspěvek:
Potvrzovací kód:CAPTCHA
Přečteno 456x
 
01.03.2023 - Obyvatelé a návštěvníci Trutnova mohou od 1. března 2023 využívat novou městskou vlakovou linku. Je provozována v pracovní dny a cestující na ní mohou využít všechny platné tarify, včetně tarifů IREDO a časového jízdného MHD Trutnov.
05.01.2023 - Město Trutnov zavádí od tohoto roku sběr odpadu způsobem Door-to-Door, ruší velkoobjemové kontejnery i v integrovaných obcích Trutnova.
05.12.2022 - Ministerstvo dopravy spouští Portál dopravy, který na jednom místě umožní občanům elektronicky komunikovat s úřady v oblasti dopravy, podávat žádosti o výměnu řidičského průkazu, získat výpis z bodového konta, nahlížet na údaje o vozidlech, řešit elektronické služby v oblasti plavidel, letectví apod.

Volná pracovní místa

Asistent prodeje (vinotéka Dvůr Králové)

Zdravotní sestra (Diakonie ČCE)


Kalendář akcí