Vyhledej
Počasí Dvůr Králové nad Labem - Slunečno.cz
Královédvorsko > ZOO a Safari

V ZOO Dvůr Králové začala zimní sezona - zvířata se stěhují do zimovišť, chystají se vánoční akce

Redakce / 9.11.2017, Dvůr Králové nad Labem
V pondělí 30. října byla ve dvorské zoologické zahradě zahájena zimní sezona. Pokladny jsou v tomto období mimosezóny otevřeny každý den od 9 do 16 hodin, ale v zoo je možné zůstat i déle. Vstupné je v tomto období snížené na 120/85 Kč, v období Vánočních dílen na 85 Kč pro všechny.
 

Nadále je však z důvodu přestavby Hotelu Safari Lodge a Restaurantu Lemur uzavřen přední vstup/výstup u této budovy a zároveň není z technických důvodů v současné době možné zajistit pro držitele permanentek vstup do zoo mimo otevírací dobu pokladen. 

V provozu jsou v mimosezóně všechny vnitřní pavilony a expozice - Ptačí svět, Africká savana, Vodní světy, Jedovatá Afrika, Neumannova vila s obrazy Zdeňka Buriana apod. Zvířata mohou návštěvníci navíc sledovat i ve venkovních výbězích, ovšem na kratší dobu než v létě. V případě příznivého počasí chodí ven i nadále například sloni, mláďata gepardů s matkou Darili, šimpanzi nebo dvě loňská mláďata nosorožců s matkami. 

Africké a lví safari je v zimních měsících uzavřeno. Lanový hrad u lvího pavilonu je však k dispozici i přes zimu. V zoologické zahradě nyní probíhá odchyt zvířat ze Safari a dalších výběhů a jejich přeprava do zimovišť. Například ve středu 8. listopadu proběhl každoroční odchyt pelikánů. Více než dvacet ošetřovatelů a zoologů ptáky pochytalo holýma rukama během pouhé hodiny a dopravilo je do zázemí zoo, kde ptáci stráví celou zimu a vyvedou mláďata. Celkem se ze safari na zimoviště přesunulo 17 kadeřavých, 10 bílých a 9 afrických pelikánů. Ptáci tu stráví celou hnízdní sezonu, během které vyvedou mláďata. V té minulé se v zoo vylíhlo přes třicet pelikánů.

V prosinci se mohou návštěvníci těšit na Vánoční dílny, které se budou konat o víkendu 2.–3. prosince. Pravou adventní atmosféru tak do zoo přinesou desítky řemeslníků a umělců, kteří budou přímo před zraky návštěvníků vyrábět vánoční dekorace, svíčky, perníčky, šperky a někteří se budou věnovat rovněž africké vánoční tvorbě.

Od 16. prosince pak bude probíhat oblíbená Vánoční zoo, která potěší zejména bohatou vánoční výzdobou, ale také prodlouženou otevírací dobou do 19 hodin a zvýhodněným vstupným. Výjimkou bude pouze Štědrý den a Silvestr, kdy se pokladny uzavřou už ve 14 hodin. Vánoční zoo potrvá do 1. ledna 2017.

Kateřina Sekyrková

Zdroj: ZOO Dvůr Králové

Foto: Jakub Labský/ZOO Dvůr Králové

 

Související články
Kuks má první víkendové vánoční trhy za sebou. Většina vánočních akcí se v regionu však koná až v prosinci.
Kuks má první víkendové vánoční trhy za sebou. Většina vánočních akcí se v regionu však koná až v prosinci.
I zimní zoologická má své kouzlo a mnozí již na to přišli: klid a teplo v pavilonech láká v nečase nejen rodiny

 
Vaše komentáře
 
 
Přečteno 660x
 
 
 
Zpět
30.11.2018 - Od 22. prosince 2018 do 1. ledna 2019 budou uzavřeny odběrové místnosti na nové poliklinice ve Dvoře Králové. Odběr budou možné v nemocnici vždy do 10 hod.
23.11.2018 - Na 31. zasedání Rady Královéhradeckého kraje se v pondělí 26. listopadu bude mimo jiné vybírat zhotovitel studie možností napojení města Dvůr Králové nad D11 (PZ Borek, PZ Zboží a ZOO) z MÚK Jaroměř - sever.
14.11.2018 - Od 14.11. do 31.12. 2018 dojde k omezení parkování na vlakovém nádraží ve Dvoře Králové kvůli nakládce dřevní hmoty na železniční dopravu.

Volná pracovní místa
Ostraha (Dvůr Král. n. L.)


Kalendář akcí