Vyhledej
Královédvorsko > ZOO a Safari

ZOO Dvůr Králové poděkovala svým partnerům a přátelům za úspěšnou sezonu 2015

Redakce, ZOO Dvůr Králové / 11.12.2015, Dvůr Králové nad Labem
V pátek 11. prosince ZOO Dvůr Králové poděkovala za úspěšnou sezonu svým partnerům, podporovatelům a přátelům. Na výročním setkání ředitel zoo Přemysl Rabas zhodnotil průběh roku 2015 a představil plány do roku příštího. Největší novinkou sezony 2015 bylo nepochybně lví safari, které ZOO Dvůr Králové otevřela jako první ve střední a východní Evropě.
 

Na výstavbě lvího safari se významně podílel zřizovatel ZOO Dvůr Králové, kterým je Královéhradecký kraj. Své jméno se lvím safari spojil i generální partner zoo, tedy Československá obchodní banka, a nový partner lvího safari, státní podnik Lesy ČR.

V areálu lvího safari byl vystavěn nový pavilon, dvorečky a velký zabezpečený výběh s půlkilometrovou komunikací pro vozidla návštěvníků. I přes to, že se jedná o styl provozu, se kterým zoo zatím neměla přímé zkušenosti, díky pečlivým přípravám se provoz lvího safari rozběhl hladce a bez vážnějších komplikací.

Mezi další novinky uplynulého roku, v němž byla hlavním partnerem ZOO Dvůr Králové Skupina ČEZ, patřila jihoafrická vesnička s opuštěným zlatokopeckým dolem a větrným mlýnem s vodní nádrží. Její výstavbu podpořila Nadace ČEZ.

Významnou novinkou roku 2015 bylo otevření expozice drilů černolících. Pro tyto impozantní primáty byl upraven bývalý pavilon a výběh lvů. V pavilonu Africká savana zase vznikla nová expozice hrabáče kapského. O všech těchto událostech hojně informoval Český rozhlas, mediální partner zoo, který ze Dvora Králové připravil desítky reportáží a také letní přímý přenos.

„Díky podpoře našich partnerů a díky všem uvedeným novinkám jsme dosáhli nárůstu návštěvnosti a už v měsíci říjnu 2015 překonali celkovou návštěvnost z předešlého roku,“ uvedl ředitel zoo Přemysl Rabas. „Chtěli bychom proto za úspěšný rok 2015 poděkovat jak svému zřizovateli, tak i našim sponzorům, partnerům, adoptivním rodičům, kmotrům nově narozených zvířat a vůbec všem přátelům, kteří nás jakýmkoli způsobem podpořili nebo to u nás mají rádi.“

V roce 2016 ZOO Dvůr Králové oslaví 70. výročí od svého založení. Při té příležitosti zoo plánuje velké investice do svého dalšího rozvoje. Atraktivitu areálu pro návštěvníky ještě zvýší úpravy expozic u žiraf a nosorožců, po dlouhých letech se do zoo také vrátí hroch a v centrální části vznikne zcela nová vesnička v západoafrickém stylu s expozicemi pro drobná zvířata. Na ubytované návštěvníky navíc budou čekat nové luxusní stany. Podrobnější informace o připravovaných investicích najdete na odkaze:

http://www.zoodvurkralove.cz/cs/novinky/4275-odstavec-kralovedvorska-zoo...

 

 

 
 
Přečteno 13x
 
 
Hodnocení článku:
 
Zpět
15.09.2020 - Od 17. září do 17. listopadu 2020 bude úplně uzavřena silnice Rožnov – Semonice.
31.08.2020 - Tyršovo koupaliště ve Dvoře Králové bude otevřeno až do neděle 6. září 2020. Koupaliště v Trutnově bude příležitostně dle počasí otevřeno o víkendech. Koupaliště v Jaroměři již na konci srpna končí.

Volná pracovní místa
Dělník/dělnice (Chvalkovice)

Všeobecná sestra (DSJ v Žirči)

Obchodní zástupce (JUTA, a.s.)

Pečovatel/ka (PS Dvůr Králové n. L.)Kuchař/ka (Domov sv. Josefa Žireč)Kalendář akcí