Vyhledej
Královédvorsko > ZOO a Safari

ZOO Dvůr Králové: Přijďte k nám vyzdobit Západoafrické městečko (14.-15. května)

Redakce, / 28.04.2016, Dvůr Králové nad Labem
ZOO Dvůr Králové si pro své příznivce připravila jedinečnou akci. Staňte se na pár hodin africkými domorodými umělci a pomozte nám ozdobit domky západoafrického městečka Tiébélé, které je v současné době budováno v areálu zahrady u výběhu slonů. Skvělý pocit, že městečko vzniklo také díky vám, vás potěší při každé další návštěvě zoo.
 
Akce, během níž se zájemci budou moct podílet na tvorbě dekorací afrického městečka Tiébélé v ZOO Dvůr Králové, proběhne o víkendu 14. a 15. května. Po celou dobu budou přítomni pracovníci zoo, kteří vám ochotně poradí, jak se africké vzory a symboly malují. Pro všechny malíře, kterým během jejich snažení vyhládne, bude připraveno občerstvení zdarma.

Západoafrické městečko budujeme podle skutečné osady Tiébélé nacházející se v africkém státě Burkina Faso. Obyvatelé této osady, lidé etnika Kassena, zdobí své domky tradičními motivy a symboly, k nimž se inspirují ve své víře, ale i v každodenním životě. Malby jsou z velké části vytvářeny pouze černou barvou a jedná se o jednoduché a pravidelné ornamenty.

Přihlašovat se můžete prostřednictvím webového formuláře. Na email vám těsně před akcí zašleme podrobné informace. Kapacita míst je omezena. Přihlášení mají vstupné do zoo zdarma.

Více informací vám rádi poskytneme na emailové adrese propagace@zoodk.cz

Foto: Simona Jiřičková/ZOO Dvůr Králové
 

Související články
Letošní novinky v královédvorské zoo už rostou. Nejen na papíře.
V ZOO Dvůr Králové museli jedovatou kobru ošetřit holýma rukama
Údolíčko potoku Netřeba pěšky - Safari bez africké zvěře
V královédvorské zoo vstupují do nové sezony s novým zvířetem - medojedem kapským
Soutěžte o zážitky v ZOO Dvůr Králové u příležitosti 70. výročí jejího založení. Jen do 9. května.

 
Vaše komentáře
věděl bych o jednom slonuministr Dostál, 28.04.2016 23:36, Reagovat
Pan ministr Dostál říkal svému kamarádovi BIMBO, doteď se dotyčný chová jako slon, možná by se ve vesnici užil jako maskot.
 
 
Přečteno 373x
 
 
Hodnocení článku:
 
Zpět
13.02.2020 - Kalamitní stav v Královéhradeckém kraji vyhlášený energetiky byl odvolán v úterý 11. 2. 2020 v 15 hod.
09.02.2020 - Silný až extrémní vítr očekáváme i v našem regionu. Počítejme s omezením dopravy, ale i provozu některých turistických atrakcí včetně dvorské zoo či skiareálů.
29.01.2020 - V pátek 31. ledna 2020 bude uzavřeno pracoviště registru řidičů a řidičských průkazů na MěÚ ve Dvoře Králové nad Labem včetně pracoviště registru vozidel na odloučeném pracovišti v Nedbalově ulici.
24.01.2020 - Sportovci Královéhradeckého kraje dnes přivezli 31 medailí ze zimní Olympiády dětí a mládeže. V pořadí krajů se umístili na stříbrné příčce, což se naposledy povedlo v roce 2006.

Volná pracovní místa

Lékař (VIVIDUS East)

Zdravotní setra (VIVIDUS East)


Pečovatel/ka (PS Dvora Králové n. L.)


Kalendář akcí