Vyhledej
Počasí Dvůr Králové nad Labem - Slunečno.cz
Královédvorsko > Krimi

Chodec utrpěl v Bílé Třemešné těžká zranění, na Náchodsku zemřel cyklista. Hledají se svědci.

Redakce / 18.03.2017, Bílá Třemešná
Ve středu vpodvečer se staly v Královéhradeckém kraji během 10 minut dvě dopravní nehody, při kterých došlo ke střetu vozidla s cyklistou a chodcem. Jedna z nehod se stala na Královédvorsku v Bílé Třemešné.
 

První střet se stal pár minut před 19. hodinou v Bílé Třemešné na Trutnovsku, kde 25letý chodec byl sražen osobním vozidlem Ford Escort a s těžkým zraněním byl převezen do nemocnice. Silnice byla na 2 hodiny zcela uzavřena.


Druhý střet se stal na silnici I/33 u Vysokova na Náchodsku, kde kamion srazil cyklistu, který na následky zranění na místě nehody zemřel. Zde musela být silnice také uzavřena a policisté odklonili nákladní vozidla přes Červený Kostelec a osobní auta přes Vysokov. Nehoda se stala na horizontu vysokovského kopce v 19. 08 hodin, kdy 63letý cyklista vyjíždějící od obce Vysokov vlevo na Náchod zřejmě přehlédl nebo nedostatečně odhadl vzdálenost kamionu jedoucího po hlavní silnici I/33 od České Skalice na Náchod a vjel do jeho jízdní dráhy v pravém jízdním pruhu. Při nehodě došlo ke střetu pravé strany jízdního kola a přední části kamionu, kdy kamion odhodil jízdní kolo i s cyklistou do protisměru, kde následně několik projíždějících vozidel narazilo do bezvládného těla. Cyklista při nehodě utrpěl zranění neslučitelná s životem, řidič kamionu ani nikdo další zraněn nebyl. Dechová zkouška na místě vyloučila požití alkoholu řidiče nákladního vozidla i dalších účastníků. 
Silnice I/33 byla kvůli nehodě uzavřena až do 23 hodin večer, provoz pro kamiony byl veden po objízdné trase přes Červený Kostelec, osobní automobily místo nehody objížděly po okolních silnicích nižších tříd.

Policisté pro řádně objasnění všech okolností nehody žádají, aby se přihlásili všichni svědci tragické nehody, a dále také svědci, kteří viděli jízdu cyklisty před střetem. Policisté zejména potřebují prověřit, zda byl cyklista při jízdě řádně osvětlen či nikoli. Tyto informace nám prosím sdělte na telefon  974 534 254 – Skupina dopravních nehod Náchod, nebo k jejich nahlášení můžete využít nonstop linku 158.

U obou řidičů byl alkohol vyloučen dechovou zkouškou. Zda byl pod vlivem alkoholu mrtvý muž, prokáže až nařízená zdravotní pitva. U zraněného vyloučí či potvrdí přítomnost alkoholu či jiných návykových látek až výsledky odebrané krve.

Přesné příčiny dopravních nehod budou vyšetřovat trutnovští a náchodští policisté.

por. Iva Kormošová

Policie ČR

 

Související články
U Nového Nemojova narazil řidič do stromu. Případ šetří policie.
Policie žádá veřejnost o pomoc - hledají se svědci dopravní nehody

 
Vaše komentáře
 
 
Přečteno 296x
 
 
 
Zpět
08.06.2018 - Dnešní hlášení ve Dvoře Králové o vyhlášení 2. stavu povodňové aktivity byla pouhá technická chyba. Labe je klidné.
15.05.2018 - Dnes by měl být předán do užívání Delfínek na Tyršově koupališti. Více informací připravujeme.

Volná pracovní místa
Ostraha (Dvůr Král. n. L.)


Kalendář akcí
1.03.2018 - 23.11.2018
Lovci perel - soutěž
1.06.2018 - 30.07.2018
Bazar knih
8.06.2018 - 2.09.2018
VÝSTAVA: STOLETÍ TECHNIKY
11.06.2018 - 27.06.2018
VÝSTAVA: ŘEMESLA Z OHNĚ ZROZENÁ