Vyhledej
Počasí Dvůr Králové nad Labem - Slunečno.cz
Novinky emailem
Královédvorsko > Služby občanům > Bezpečnost

Poruchu vysokého napětí v oblasti Dvora Králové způsobil silný vítr

Redakce / 2.12.2016, Aktualizováno , KRÁLOVÉHRADECKÝ KRAJ
Během dnešní noci byla vlivem velmi silného větru zaznamenána mírně zvýšená poruchovost v Královéhradeckém kraji včetně Královédvorska. Celkem je v kraji odstraňováno celkem 7 poruch na vedení vysokého napětí a 20 u nízkého napětí.
 

Poruchy byly způsobeny velmi silným větrem a sněžením. Technici na odstranění pracují, aby dodávka energie byla obnovena do všech domácností co nejdříve.

Na Trutnovsku byla zasažena oblast Dvora Králové nad Labem, Vrchlabí a Poříčí. Dvě poruchy na vedení vysokého napětí hlásí na Náchodsku. V Hradci králové se pracuje na odstranění poruchy na vysokém napětí u Libčan. Na nízkém napětí bylo ráno hlášeno 20 poruch na východě Čech. Podrobné hlášení o odstranění následků silného větru poskytli níže hasiči Králoéhradeckého kraje.

V Pardubickém kraji bylo ráno evidováno 6 poruch na vedení vysokého napětí a v Libereckém kraj 4 poruchy ne vedení vysokého napětí.

Hlášení hasičů 

Už po čtvrté hodině ranní vyjeli profesionální hasiči z Nové Paky odstranit spadlý strom z vozovky do Staré Paky a asi o hodinu později již byly v terénu další jednotky v celém kraji. Hasiči z Jičína sundávali strom z elektrického vedení v blízkosti trafostanice v Chyjicích, dobrovolní hasiči z Mostku na Trutnovsku museli likvidovat větev, která zůstala viset nalomená vysoko nad vozovkou. Další jednotky, které zasahovaly, byli profesionální hasiči z Trutnova a Vrchlabí a jednotky sboru dobrovolných hasičů z Červeného Kostelce a Špindlerova Mlýnu. Celkem dnes hasiči řešili asi patnáct technických zásahů, které často probíhaly i za tmy a ve ztížených klimatických podmínkách. 

Hasiči pro řešení podobných událostí disponují motorovými pilami, výškovou technikou (automobilová plošina) a dalším vybavením pro práci ve výškách (pracovní postroj, lana, karabiny apod.). Nezbytností je také předchozí absolvování teoretické přípravy a praktického výcviku hasičů.


Zdroj: 

ČEZ, a. s., HZS Královéhradeckého kraje

 

 

 
Vaše komentáře

Přidat komentář

Nadpis:
Jméno:
Email:
sledovat diskuzi emailem
Příspěvek:
Potvrzovací kód:
 
 
Přečteno 1087x
 
 
 
Zpět
Volná pracovní místa
Ostraha (Dvůr Král. n. L.)


Kalendář akcí
2.10.2017 - 20.12.2017
Kresli a tvoř mandaly
1.12.2017 - 14.01.2018
Ze života loutek
18.12.2017 - 23.12.2017
Vánoční bazárek pro Daníka