Vyhledej
Počasí Dvůr Králové nad Labem - Slunečno.cz
Královédvorsko > Služby občanům > Hasiči

Na Trutnovsku se vlak srazil na přejezdu s autem, řidička byla těžce zraněná

Po srážce vlaku s autem letěl pro zraněnou osobu vrtulník

Redakce / 12.03.2018, Trutnovsko a Úpicko
Dne 10. 3. 2018 v cca 6:30 došlo na železničním přejezdu na trati Trutnov hl. n. – Kalná Voda (Trutnov - Horní Staré Město, ul. Mírová) k vážné nehodě. Řidička (nar. 1992) osobního vozidla zn. Škoda Citigo zřejmě nerespektovala dopravní značku „Stůj, dej přednost v jízdě“ a vjela na železniční přejezd ve chvíli, kdy tudy ve směru ze Svobody nad Úpou projížděl osobní vlak.
 

Hlášení o nehodě vlaku a osobního automobilu bylo přijato v 6:26 a na místo ihned mířila jednotka profesionálních hasičů z Trutnova. Přijíždějící vlak tak narazil do pravého boku vozidla na stranu spolujezdce, které několik desítek metrů před sebou tlačil. 

Osobu tak nemuseli hasiči z vozidla vyprošťovat, zaklíněna nebyla. Zraněná byla předána do péče záchranářů a na místo mířil i vrtulník letecké záchranné služby. Těžce zraněná řidička byla vrtulníkem transportována do Fakultní nemocnice v Hradci Králové.

Ve vlaku cestovali v době nehody 4 cestující a strojvedoucí. Všichni vyvázli bez zranění a ven z vlaku se dostali bez cizí pomoci. 

Alkohol u strojvedoucího policisté vyloučili dechovou zkouškou, u řidičky bude odebrána krev. Hasiči zajistili havarované vozidlo proti vzniku požáru a poté pomohli s transportem osoby do vrtulníku. 

Jednotka profesionálních hasičů poté předala místo nehody policistům a drážním hasičům SŽDC z Nymburka. Na stanici se vrátila v 7:46.

Předběžná hmotná škoda byla celkově vyčíslena na 220 tisíc korun. Přesné okolnosti nehody a její příčinu vyšetřují trutnovští policisté.


Kateřina Sekyrková
Zdroj: HZS Královéhradeckého kraje, Policie.cz

 

Související články
V Hostinném se střetl vlak s osobním vozidlem
Terénní vůz v Chotěvicích nacouval do chodkyně, zemřela v nemocnici

 
Vaše komentáře
 
 
Přečteno 162x
 
 
 
Zpět
05.09.2018 - Na území Královéhradeckého kraje ode dneška neplatí zákaz rozdělávání a manipulace s ohněm ve volné přírodě
24.08.2018 - Ve čtvrtek 23. srpna 2018 odpoledne zasahovali hasiči u požáru travního porostu na louce o menší rozloze v katastru části Žireč. Jednalo se o neohlášené pálení. Požár nezpůsobil žádnou škodu, hasiči jej dostali velmi brzy pod kontrolu.

Volná pracovní místa
Ostraha (Dvůr Král. n. L.)


Kalendář akcí