Vyhledej
Počasí Dvůr Králové nad Labem - Slunečno.cz
Královédvorsko > Sport > cyklistika

Již ve středu 6. září začíná tradiční STŘEDEČNÍ POHÁR - oblíbený seriál závodů horských kol

Redakce / 5.09.2017
Středeční pohár horských kol Apache Bike4u.cz Cup vstupuje svým 21. ročníkem do třetí desetiletky a opět uzavře cyklistickou sezónu v Podkrkonoší. Seriál je určen všem, kdo umí jezdit na kole. Vypsány jsou kategorie od 3 letých dětí až po veterány nad 50 let.
 
Kalendář tvoří 7 závodů, které se pojedou na těch nejkrásnějších místech Jestřebích hor a okolí. Prvním z nich se pojede 7. září na Odolově a závodit se pak bude každou středu až do 19. října. Vedle tradičních závodů jako je rtyňská Pálenka, kde celý seriál vznikl, a Police nad Metují a Adršpachu, které se pojedou už po několikáté v řadě, se můžete těšit na nové trasy. Poprvé se pojedou závody v Teplicích nad Metují a v lokalitě Trutnov trails. Do seriálu se po roční pauze vrací také závod v Červeném Kostelci.


Dvůr Králové v kalendáři "Středečáku"?Cyklisté Královédvorska se rozhodli ke Středečnímu poháru rovněž připojit, ale po zralé úvaze raději až příští rok. Letos se začnou vytipovávat nejlepší místa v regionu a během jara 2018 se pokusí připravit trať, která se vyrovná těm nejlepším v seriálu. Máte-li vy sami nějaké hodně oblíbené členité místo, kde by mohla být zajímavá trať, napište na FB stránku cykloklubu Carla.Kupkolo.cz
Celkem je vypsáno 20 kategorií, z toho 15 dětských a mládežnických. Na každém závodě jsou pro různé kategorie připraveny 4 různě náročné okruhy. Do celkového hodnocení seriálu se počítá 5 nejlepších bodových zisků ze 7 závodů. Vypsána je také soutěž bikových týmů, kdy se do jejího hodnocení započítává 5 nejlepších výsledků týmu v každém ze sedmi závodů.

Seriál bude zakončen závěrečným nebodovaným závodem v sobotu 22. října v Úpici a následně slavnostním vyhlášením výsledků.

Startovné na celý seriál je 700 Kč a zahrnuje možnost startu na všech sedmi závodech, pamětní pohárové tričko (kvalitní funkční tričko BlueFly) a večeři na slavnostním vyhlášení výsledků. Pro dětské kategorie je startovné na celý pohár 400 Kč. Nutností je registrace předem prostřednictvím on-line formuláře. V případě registrace na celý seriál na místě je startovné zvýšené o 100 Kč. Kategorie odrážedel mají startovné na všech závodech zdarma. Je možné se také přihlásit na jednotlivé závody samostatně. V tomto případě je startovné 80 Kč, resp. 50 Kč pro děti.

Na pravidelné podzimní setkávání se těší pořadatelé z Apache Bike Týmu Úpice.


 

Související odkazy
http://www.stredecnipohar.cz

 
Vaše komentáře
 
 
Přečteno 180x
 
 
 
Zpět
Volná pracovní místa
Ostraha (Dvůr Král. n. L.)


Kalendář akcí
1.03.2018 - 23.11.2018
Lovci perel - soutěž
1.06.2018 - 30.07.2018
Bazar knih
8.06.2018 - 2.09.2018
VÝSTAVA: STOLETÍ TECHNIKY