Vyhledej
Počasí Dvůr Králové nad Labem - Slunečno.cz
Královédvorsko > Sport > ZIMNÍ PŘÍLOHA > výlety a trasy

Široké běžecké stopy i pro bruslaře - tratě v okolí Dvoračky v Trutnově

Redakce / 16.02.2017, Trutnov - Trutnovsko a Úpicko
Sluníčko nám pomalu ujídá sníh a na lyže se budeme přesouvat do vyšších poloh. Není třeba však hned jezdit až do srdce Krkonoš. Skvělé běžkařské podmínky nabízí v těchto dnech okolí Dvoračky v Trutnově (Nové Dvory). Je zde na otevřených pláních rolbou upraveno několik kilometrů navzájem propletených běžeckých okruhů. Můžete si vybrat i výškový profil, a sami si tak určit náročnost tratě včetně vzdálenosti.
 

FOTOGALERIE - Lyžování na Dvoračce v Trutnově

Srdcem tratí je restaurace Dvoračka, kde mají otevřeno denně od 10:30. Pokud máte možnost vyrazit na lyže hned ráno, určitě to v tomto případě udělejte. Jsou to právě tyto poslední zimní dny, kdy díky síle horní krusty sněhu lze bruslit na lyžích kdekoliv na pláních. Odpoledne je již sníh díky jasnému počasí povolenější. I když zdejší stopa umožňuje bruslení i klasiku vzhledem ke své šíři a určitě stojí za to na tamní stopu nastoupit kdykoliv. Další možností je zaparkovat u „Buřtárny”, která je položena o něco výše, a na upravené tratě se tak dostane zvrchu a ještě si užijete krásný výhled na Trutnov a dále do Čech.

Sníh se stále drží i na upravených stopách v areálu Houska u Trutnova či pomníku bitvy 1866 v Trutnově. Ale tyto tratě jsou již zanesené jehličím a spadanými větvičkami. 

Cestu do Trutnova můžete spojit s návštěvou plaveckého bazénu nebo relaxací v jogovém centru Sadhana yoga studi v centru Trutnova. Tam je o tomto víkendu připravena jedinečná akce - masáž zvukem tibetské zpívající mísy.Kateřina Sekyrková
 

Související články
Na běžkách kolem Liščí hory. Fantazii při výběru trasy se meze nekladou. Ani sněhové.
Na běžkách kolem Borovnice až do Horek u Staré Paky
Přesně 10 km dlouhý, skůtrem upravený, běžkařský okruh vede z Boroviček až k nádraží v Bílé Třemešné!

 
Vaše komentáře
 
 
Přečteno 875x
 
 
 
Zpět
15.05.2018 - Dnes by měl být předán do užívání Delfínek na Tyršově koupališti. Více informací připravujeme.
15.05.2018 - Dnes slavíme 89 let ode dne, kdy bylo dáno do provozu přímé telefonní vedení Vídeň-Pardubice-Dvůr Králové n. L.
10.05.2018 - Od 9. do 14. května 2018 je uzavřeno pracoviště pokladny MěÚ Dvůr Králové. Platit však můžete v pracovní dobu na recepci úřadu ve stejné budově.
26.04.2018 - Od čtvrtka 26. dubna od 18:00 hod. do středy 2. května do 8:00 hod. dojde ke kompletní uzavírce části náměstí Odboje a části náměstí Václava Hanky ve Dvoře Králové, kde bude umístěn lunapark. Bude ponechán průjezd na náměstí Václava Hanky a do Valové uličky.

Volná pracovní místa
Ostraha (Dvůr Král. n. L.)


Kalendář akcí