Vyhledej
Počasí Dvůr Králové nad Labem - Slunečno.cz
Nejčtenější články
3. ročník výtvarné soutěže Podzvičinsko očima dětí zahájeno!Na železniční trati Jaroměř - Smiřice vjelo ráno auto pod vlak. Provoz na trati stál více než 2 hodinyDopravní nehoda na železničním přejezdu v Bílé TřemešnéHC Rodos postupuje do ll. ligy! V posledním zápase sezony porazil Letce z LetňanPožár lesa u Borovničky hasilo i hasičské letadlo a přiletěl i hasičský vrtulník z Brna!
Novinky emailem
Královédvorsko > Turistika > koupaliště

Vyhřívaný venkovní bazén široko daleko - koupaliště v Jaroměři

Redakce / 22.08.2016, Jaroměř - Jaroměřsko
Když se léto nevyvede nebo už nemůže s dechem na konci srpna, i otužilí plavci se rozhlížejí po vyhřívané vodě. Nejblíže Dvoru Králové je plavecký bazén v Jaroměři, kde po celou letní sezonu voda neklesne pod 24°C.
 

FOTOGALERIE - Koupaliště v Jaroměři

Slyšela jsem, že jaroměřský bazén je uprostřed paneláků. Představovala jsem si ho, jak bez možnosti zásahu slunečních paprsků je umístěn na dvoře mezi paneláky. Věc se má ale zcela jinak: paneláky nejsou v těsné blízkosti a určitě ne ze všech stran. Areál to sice není tak rozlehlý jako napříkald ve Dvoře Králové nebo hořických Dachovech, ale své kouzlo má díky dvěma faktorům: vyhřívané vodě a velké skluzavce pro děti i dospělé. 

Areál jsme navštívili ke konci srpna, po půldenním dešti, kdy teplota ze dne na den klesla z 26°C na 20°C. Po dešti se však vyjasnilo, sluníčko začalo později odpoledne opět hřát a my měli jasno: dnes je ten pravý den, kdy využijeme vyhřívaný bazén v Jaroměři. Bez vyhřívání klesla teplota vody na koupalištích za poslední den pod hraničních 20°C. No a děti se těšily na dlouhou širokou klouzačku, po které ve Dvoře toužíme v jakékoliv podobě již přes 10 let.

I když jsme nakonec v areálu strávili pouhou hodinu, děti byly maximálně spokojené a stačilo jim to - jezdily po klouzačce celou dobu samy a možná už je více bolely nohy z vybíhání schodů než že by jim začala být zima.

Vyhřívaný bazén s sebou přináší mnohé výhody -  obecně vyšší návštěvnost po celé léto, možnost plavání pro školy, letní plavecká soustředění a v případě personálních možností i delší sezona. O tom si královédvorské koupaliště zatím nechává zdát :-(  A dvouproudová skluzavka je bonus, který sem láká rodiny s dětmi.

Bohužel sezona zde končí stejně jako v ostatních umělých vodních nádržích na začátku září - letos 4. září 2016, v případě příznivého počasí do 9. září. Důvodem není snížená návštěvnost a nevyužití vyhřívané vody v bazénu, ale začátek provozu zimního stadionu. Aneb i technické služby města Jaroměř mají jedny lidi na koupaliště i zimní stadion. 

Bazény

V areálu se nachází 3 bazény s chemicky upravovanou vodou:

  • plavecký 50 x 22 m, 
  • dětský bazén s postupnou hloubkou a vstupem po širokých schodech nebo skluzem po dvouprodové klouzačce o délce 25 m
  • brouzdaliště 6 x 6 m s malou skluzavkou a vodní muchomůrkou

Areál

V těsné blízkosti dětského brouzdaliště je skromný dětský koutek s houpačkami a dřevěnou mašinkou. Písečné pláže zde nahrazuje udržovaná travnatá plochy se stromy a velkým počtem laviček. V případě, že už na vás nezbylo místo pod stromem, si můžete zapůjčit slunečník. 

Zahrát si v areálu můžete stolní tenis nebo plážový volejbal, překvapily nás i 3 posilovací venkovní stroje. 

Zázemí

Budova koupaliště s pokladnou, šatnami a sprchami a toaletami odpovídá svojí funkčností a uspořádáním krytému bazénu z minulého století - ten zde však není. Šatny jsou rozlehlé, skříňky staré, nutnost zout na letním koupališti boty při vstupu do šatny je trochu zarážející. Venkovní kabinky na převlečení chybí. 

Parkoviště

Zaparkovat lze na malém parkovišti před hlavní budovou koupaliště. V exponovaných letních dnech nemám představu, jak to zde funguje, ale vzhledem k umístění koupaliště v panelové zástavbě se vždy nějaké místo zejména ve všední den najde. 

Kola dovnitř do areálu nepatří, stojany jsou umístěny před areálem vedle vchodu. 

Občerstvení

V areálu jsou dvě občerstvení a automat na cukrovinky či kávu. Neměli jsme šanci ochutnat místní nabídku - bylo v deštivý den vpodvečer zavřeno. 


Vstupné a otvírací doba

dospělí: 70 Kč

studenti: 40 Kč

děti do 15 let: 35 Kč

důchodci: 30 Kč

Po 17. hodině je zlevněné vstupné - 50, 30, 25 Kč / dospělí, student, dítě a důchodce

Rodinné vstupné za 180 Kč je pro dvě dospělé osoby a dvě děti, po 17. hod. 140 Kč. 

Permanentka: 900 Kč / dospělí (25 vstupů), 500 Kč / děti, studenti, důchodci


červen září - 10-19 hod., víkend 9-19 hod.

červenec, srpen - 10-20 hod., víkend 9-20 hod. Budeme rádi, pokud přidáte do komentáře svoje zkušenosti a reálem - kvalitou nabízeného občerstvení parkováním i bezepčností uzamčených kol. 

Kateřina Sekyrková


 

Související články
Možnosti koupání ve Dvoře Králové a okolí v roce 2015
Tyršovo koupaliště se připravuje na novou sezonu. Delfínek se opraví až na podzim
Koupaliště a kemp Dachovy je odpočinkovým místem uprostřed lesů
Vodní skluzavka v Dubenci bude sloužit nejen na sobotní soutěži hasičů. Podívejte se, jak se stavěla
Seznam koupališť a vodních ploch v Královéhradeckém kraji, která jsou pod dohledem hygieny
Koupaliště Lanžov je již 5 let pod kontrolou hygieny. Lanžovská lávka se letos koná 30. července.
Koupaliště v Miletíně je otevřené jen za hezkého počasí. Čistší vodu však jinde nenajdete
Svítání nad Tyršovým koupalištěm ve Dvoře Králové nad Labem
TANFEST Jaroměř 2016 aneb Pražský komorní balet poprvé v Jaroměři (24. září 2016)
Provozovatele koupališť po sezoně překvapilo počasí. Oficiálně zavřená koupaliště mají otevřeno, koupání je na vlastní nebezpečí.
Související odkazy
Web koupaliště Jaroměř
 

 
Vaše komentáře
, 23.08.2016 18:09, Reagovat
Plavecký areál v Jaroměři mám možnost využívat třetím rokem a jsem celkem spokojená. Venkovní prostory jsou upravené, uklizené, voda v bazénech čistá. Velký plavecký bazén je příjemně vyhříván a protože je určen jen pro plavce, tak si člověk v klidu zaplave a nezakopává o rozjívené, vodu lokající, děti. Výhodou pro méně pohyblivé je, že pro vstup do bazénu lze použít jak klasické bazénové žebříky, tak i schůdků. U dětského bazénu (ten se skluzavkou) je trochu problém, že jeho dno klouže. Není to příjemné a určitě ne bezpečné. Výhodou je možnost vstupu po schodech. Dětské brouzdaliště (nejmenší bazének) je je přístupný i nejmenším dětem, rodiče si mouhou sednout na kraji na schod a pomalu děti seznamovat s vodou.
Co se týká vnitřní části, šaten, sprch a wc, tam je to horší. Celá budova by nutně potřebovala rekonstrukci. Občas bývá našlapaná špína v šatnách a na wc.
Personál je většinou usměvavý, plavčíci dělají svou práci a krotí rozjařené děti, poradí, pomohou.
Skříňku nám zatím nikdo nevybral a doufám, že se tak nestane.
Celkově je návštěva bazénu určitě příemným zážitkem, a pokud člověk přimhouří oči v šatnách, tak zde lze strávit příjemný den.

Přidat komentář

Nadpis:
Jméno:
Email:
sledovat diskuzi emailem
Příspěvek:
Potvrzovací kód:
 
 
Přečteno 967x
 
 
 
Zpět