Vyhledej
Počasí Dvůr Králové nad Labem - Slunečno.cz
Královédvorsko > Turistika

Na konci května odstartuje na Královédvorsku nová regionální turistická hra, soutěžit se bude o pobyty v regionu

Redakce / 12.05.2016, Královédvorsko
Lákadlem této a příští turistické sezony v regionu bude kromě tradičních zajímavostí a památek také nová regionální turistická hra, kterou připravilo město Dvůr Králové nad Labem ve spolupráci se ZOO Dvůr Králové a Revitalizací Kuks. Hra by měla pomoci rozvoji cestovního ruchu na Královédvorsku a podpořit tím místní podnikatele. Odstartuje na konci května a trvat bude do 17. září 2017.
 
Základem je brožura s herním plánem, kterou návštěvníci získají po zaplacení vstupného buď v Městském muzeu ve Dvoře Králové nad Labem a v ZOO Dvůr Králové, nebo ji dostanou v Informačním centru v Kuksu po nákupu produktů v hodnotě 100 Kč. Turisté budou během pobytu v regionu získávat na vybraných místech (ubytovací zařízení, restaurace, obchody a další) známky, které nalepí do herního plánu, a buď získají některou z drobnějších cen (za 5 nalepených známek) nebo budou zařazeni do slosování o hlavní ceny.

„Kompletní seznam známkových míst najdou hráči v herním plánu. Kromě toho v něm budou uvedena i takzvaná bezobslužná místa – přírodní atraktivity jako přehrada Les Království, Čertovy hrady nebo Zvičina. Na tato místa nainstalujeme informační cedule odkazující na turistickou hru s obrysovým piktogramem, na který hráči přiloží herní plán a obrys obkreslí. Protože lidé u sebe běžně obyčejné tužky nenosí, dostanou je k hernímu plánu,“ uvedla královédvorská místostarostka Alexandra Jiřičková.

Kromě herního plánu budou v brožuře také podrobná pravidla, mapa s vyznačenými známkovými místy a turistickými cíli nebo informace o zapojených subjektech. „Ráda bych poděkovala všem partnerům, do turistické hry se nakonec zapojilo 32 podnikatelských subjektů,“ uvedla Alexandra Jiřičková a pokračovala: „Snažili jsme se návštěvníkům regionu přiblížit oblast ORP Dvůr Králové nad Labem, nechybí ale ani Lázně Velichovky a Tadeášovy domky, které jsou mimo tuto oblast, ovšem patří ke známkovým místům.“

K tomu, aby byl hráč zařazen do slosování o hlavní cenu, je třeba, aby nasbíral 20 známek. Losování se uskuteční až po skončení hry, tedy na podzim příštího roku. „Máme připraveny zajímavé ceny, například víkendový pobyt s překvapením v ZOO Dvůr Králové, romantický víkend v Kuksu, adrenalinový pobyt v hotelu Lázně pod Zvičinou, wellness pobyt v Tadeášových domcích a luxusní ložní prádlo v hodnotě 8 tisíc korun,“ podotkla místostarostka Alexandra Jiřičková.

page1image21120

Zdroj: Miroslava Kameníková, tisková mluvčí 

 

Související články
Hospital Kuks regeneruje po náročné sezóně a představuje plány na nadcházející rok
Razítkovací hra
Královédvorsko - bajkerů ráj
Regionální turistická hra Královédvorska se rozjede na začátku turistické sezony. Podnikatelé mají stále možnost se zapojit
Čertovy hrady - ideální místo na letní výlet s foťákem, dětmi i košíkem na houby

 
Vaše komentáře
 
 
Přečteno 65x
 
 
 
Zpět
28.06.2018 - V pátek 29. června bude uzavřeno pracoviště registru řidičů a řidičských průkazů v budově městského úřadu na náměstí T. G. Masaryka čp. 38 ve Dvoře Králové n. L.
08.06.2018 - Dnešní hlášení ve Dvoře Králové o vyhlášení 2. stavu povodňové aktivity byla pouhá technická chyba. Labe je klidné.

Volná pracovní místa
Ostraha (Dvůr Král. n. L.)


Kalendář akcí
1.03.2018 - 23.11.2018
Lovci perel - soutěž
1.06.2018 - 30.07.2018
Bazar knih
8.06.2018 - 2.09.2018
VÝSTAVA: STOLETÍ TECHNIKY