Vyhledej
Počasí Dvůr Králové nad Labem - Slunečno.cz
Královédvorsko > Akce

Ze života loutek

1.12.2017 - 14.01.2018
Městské muzeum ve Dvoře Králové nad Labem

Výstava věnovaná loutkovým divadlům.
Vstupné: 40 Kč, 20 Kč
Pořadatel: Městské muzeum ve Dvoře Králové nad Labem
Kontakt: info@muzeumdk.cz, 499 623 800

O roku 2016 je české loutkářství zapsáno organizací UNESCO na seznamu Mistrovských děl ústního a nehmotného dědictví lidstva. V českých zemích je bohatá tradice loutek a loutkářů, kterou představuje například východočeský rodák Matěj Kopecký. Loutky těší a baví mnoho let již celé generace lidí. Některé kočovaly s divadly, jiné mnohokrát rozesmály celé publikum, některé se proslavily po celém světě. Například Spejbl a Hurvínek. I loutky tak mají své příběhy. Prostřednictvím loutek můžeme prožít cokoliv, co nám naše fantazie dovolí.

Expozice představí návštěvníkům loutky kočovných loutkařů, královédvorského spolku, rodinná loutková divadla i unikátní Suchardovy loutky. Výstavu doplní i celé scény, makety, kulisy, plakáty či tiskoviny a připomene také tradici loutkářské výroby.

Více  
Datum zveřejnění: 30.11.2017

Komentáře
 
Přidat komentář
Vypsat označené komentáře
Vypsat všechny komentáře
Zobrazit všechny chronologicky

23.10.2018 - Personální agentura Addeco vydala zprávu, ve které tvrdí, že podzimní brigádnické práce (pokladní vybalování zboží apod.) v našem regionu letos budou odměněny 130 Kč/hod - je to o 8 procent více než loni. Tak good luck při hledání :-)

Volná pracovní místa
Ostraha (Dvůr Král. n. L.)


Kalendář akcí