Vyhledej
Šikovné nákupy
Královédvorsko > Architektura

Jeden příklad toho, jak má vypadat rekonstrukce chodníku

Redakce / 27.10.2020
Máme pro vás příklad, jak se nyní již celkem standardně rekonstruují městské prostory v mnoha městech u nás i v zahraničí! Obrázek je z Prahy 7. Komentář je od Jiřího Jaroše, který v létě inicioval setkání ohledně Tyršova koupaliště.
Co není potřeba pro auta je nutné nemilosrdně měnit na prostor pro pěší. Hodnotné budovy kolem hned vypadají důstojně. Sloupky jasně, ale elegantně vymezují prostor, přesto neomezují obyvatele, kteří mají v takových uličkách morálně přednost. Bezbariérové, přehledné.

A nejde o nějakou architekturu, nebo chraň bůh studii. Takhle se to prostě teď dělá! Stejně, jako kdysi někdo dělal kočičáky a po něm zase někdo vylejval asfalt. Teď to děláme takhle. Tohle je minimum, spodní hranice, základní úroveň, standard... a i tak je to o tolik lepší a současné.

Zdroj: FB Jiřího Jaroše - Centrum architektury a městského plánování
"Hned jak to okolnosti dovolí, rád kohokoliv z Dvoráků v Centru architektury a městského plánování uvitám a provedu areálem. Prozatím si můžete něco o městě a architektuře v Praze a ve světě poslechnout v našem archivu.
 - https://www.youtube.com/camppraha "

 
Vaše komentáře

Přečteno 1040x
 
Hodnocení článku:
25.11.2021 - Starosta města Trutnov Ivan Adamec odstupuje z pozice starosty. Bude se naplno věnovat funkci poslance a nově i roli předsedy hospodářského výboru PSP ČR.
02.11.2021 - Týden duchů ve Dvoře Králové, který se konal na konci října, navštívilo přes 24 tisíc lidí. V tomto týdnu dosáhla letošní návštěvnost dvorské zoo hranice půl milionu návštěvníků.

Volná pracovní místa
Sociální pracovník (Domov důchodců)Kalendář akcí