Vyhledej
Šikovné nákupy
Královédvorsko > Architektura

Jeden příklad toho, jak má vypadat rekonstrukce chodníku

Redakce / 27.10.2020
Máme pro vás příklad, jak se nyní již celkem standardně rekonstruují městské prostory v mnoha městech u nás i v zahraničí! Obrázek je z Prahy 7. Komentář je od Jiřího Jaroše, který v létě inicioval setkání ohledně Tyršova koupaliště.
 
Co není potřeba pro auta je nutné nemilosrdně měnit na prostor pro pěší. Hodnotné budovy kolem hned vypadají důstojně. Sloupky jasně, ale elegantně vymezují prostor, přesto neomezují obyvatele, kteří mají v takových uličkách morálně přednost. Bezbariérové, přehledné.

A nejde o nějakou architekturu, nebo chraň bůh studii. Takhle se to prostě teď dělá! Stejně, jako kdysi někdo dělal kočičáky a po něm zase někdo vylejval asfalt. Teď to děláme takhle. Tohle je minimum, spodní hranice, základní úroveň, standard... a i tak je to o tolik lepší a současné.

Zdroj: FB Jiřího Jaroše - Centrum architektury a městského plánování
"Hned jak to okolnosti dovolí, rád kohokoliv z Dvoráků v Centru architektury a městského plánování uvitám a provedu areálem. Prozatím si můžete něco o městě a architektuře v Praze a ve světě poslechnout v našem archivu.
 - https://www.youtube.com/camppraha "

 

 

 
Vaše komentáře
 
 
Přečteno 923x
 
 
Hodnocení článku:
 
Zpět
26.02.2021 - Od 1. března 2021 bude v hodinách pro veřejnost opět otevřena pokladna na hlavní budově MěÚ Dvůr Králové n. L.. Hodiny pro veřejnost (do odvolání): pondělí a středa 8:00–17:00 hod. V úterý, čtvrtek a pátek 8:00–11:30 hod. jsou hodiny vymezené pouze pro nezbytné úřední záležitosti a po předchozí telefonické nebo e-mailové domluvě (případně na předvolání).

InzerceVolná pracovní místa
Kuchař/ka (Domov důchodců)


Odborný referent (Město Dvůr Králové n. L.)

Sociální pracovník (Město Dvůr Kr. n. L.)

Zdravotní sestra (Diakonie ČCE Dvůr Kr. n. L.)

Všeobecná sestra (DSJ v Žirči)

Pečovatel/ka (PS Dvůr Králové n. L.)


Kalendář akcí
1.01.2021 - 31.05.2021
ŽIJEME NA KRÁLOVÉDVORSKU
6.05.2021 19:00 - 6.05.2021 23:30
BlueFest Online