')
Vyhledej
Královédvorsko > Architektura

Vstup do Hankova domu je omezen stavebními pracemi. Výměna dveří se zdržela

Redakce / 30.08.2017, Dvůr Králové nad Labem
Velkou komplikaci přineslo zpoždění výběrového řízení na zhotovitele rekonstrukce střední části průčelí Hankova domu včetně vstupních dveří. Původně se stavební práce měly stihnout během léta, začaly však až na konci srpna. Do Hankova domu se tak v současné době vstupuje přes stavbu.
 

„Velmi mě mrzí, že došlo k těmto komplikacím. Blíží se první hodiny tanečních, lidé se mě ptají, kudy se do Hankova domu bude chodit a zda se to stihne opravit. Nestihne. Vchod do Hankova domu je stále stejný přes staré dveře. Prosím všechny návštěvníky o schovívavost a respektování omezení, které v současné době s rekonstrukcí vchodu souvisejí”, vysvětluje současný stav ředitelka MKZ Zuzana Čermáková.

Poprvé byla veřejná zakázka na obnovu vnějšího pláště hlavní budovy Hankova domu schválena 97. Radou města (dále RM) Dvůr Králové 23. května 2017. Ta byla poté na 99. RM dne 21. června zrušena, aby byla opět zahájena nová veřejná zakázka malého rozsahu na stejné stavební práce. Na základě doporučení hodnotící komise byl 11. července 2017 na 101. RM vybrána firma Jaroslav Bezouška, Mostek 177, 544 75 Mostek, IČ: 10160001, s nabídkovou cenou 4.572.786 Kč včetně DPH. Pracovníci firmy nastoupili na stavební práce na Hankově domě 22. srpna 2017.

Součástí stavebních prací je nejen výměna hlavních vstupních dveří, ale také usazení nových dveří únikového východu do Valové uličky, kde vznikne zároveň důstojný vchod pro lidi na vozíku. „Místo dnešních dvojitých dveří hlavního vstupu, které nebyly plně využívány, budou usazeny do původní podoby jen jedny dveře a dvě postranní okna”, přibližuje vzhled staronového vstupu Zuzana Čermáková. 

Předpokládá se, že stavba by mohla být hotová do konce listopadu. „Nyní se čistí a odkrývá starý nános ve vstupní části. Samotná výměna dveří by měla proběhnout tak rychle, že by to vstup do budovy nemělo zásadně ovlivnit”, dodává. Poté se teprve budou dodělávat samotné štukatérské práce.

Již 7. září přijede oslavit kulaté výročí Rukopisu Královédvorského i Divadlo Járy Cimrmana, kteří uvedou právě v Hankově domě hru České nebe. Dle posledních informací je stále pár lístků volných. Cimrmanologové tak mají možnost stále zhlédnout představení ve Dvoře Králové naživo. 


Kateřina Sekyrková

 

Související články
Divadlo Járy Cimrmana v Hankově domě: České nebe připomene Rukopis královédvorský

 
Vaše komentáře
překvapenízedník, 30.08.2017 12:13, Reagovat
Tak oni asi mysleli, že na ně budou stavební firmy čekat do května. V tu dobu už má každá firma práci na léto dávno domluvenou. V tom ANO je na radnici každý opravdu člověk na správném místě.
 
 
Přečteno 1521x
 
 
Hodnocení článku:
 
Zpět
08.10.2019 - Krajské pracoviště BESIP zve řidiče a řidičky na kurz s názvem "Za volantem v bezpečí" zaměřený na zlepšení a zdokonalení řidičských dovedností. Kurz se koná v neděli 13. října 2019 od 8:30 do 15:30 hod. na polygonu na letišti v Hradci Králové. Vlastní auto nutností. Zájemci se mohou hlásit na: besip-hk@cspsd.cz.
11.07.2019 - Knihovna Slavoj bude již od pátku 12. července 2019 opět otevřená pro čtenáře dle běžné otevírací doby. Služby on-line jsou již také v provozu.
10.07.2019 - Aktuálně (středa 10. července) je omezen provoz v knihovně Slavoj ve Dvoře Králové, kde nefunguje elektřina. Možné je pouze osobní navrácení knih. V případě potřeby prodloužení knih volejte na mobilní čísla: 721 390 348, 606 531 153. O změně vás budeme informovat.

Volná pracovní místa
Fyzioterapeut (Domov sv. Josefa)

Tajemník úřadu (Dvůr Králové n. L.)

Ošetřovatel/sanitář (Domov sv. Josefa)

Všeobecná/praktická sestra (Domov sv. Josefa, Žireč)

Odborný referent OŽÚ (MěÚ Dvůr Králové n .L.)


Sociální pracovník/ice (Diakonie ČCE DKnL)


Kalendář akcí