Vyhledej
Šikovné nákupy
Královédvorsko > Areál Žireč

Oprava cenného díla v kostele sv. Anny v Žirči pokračuje

Redakce / 8.10.2020, Žireč
V interiéru kostela sv. Anny v Žirči se nachází cenný oltář z konce 17. století. V současné době je zde tedy jen jeho část, protože některé díly jsou v umístěny v restaurátorské dílně pana Radovana Šulce, odpovědného za rekonstrukci celého oltáře.

FOTOGALERIE - Oprava cenného díla pokračuje

Ústředním obrazem oltáře je podobizna sv. Františka z Assissi s lilií. Tato olejomalba na plátně, pocházející také z konce 17. století, byla v říjnu 2019 prohlášena kulturní památkou. Obraz je nyní již kompletně zrekonstruován a umístěn na původní místo ve středu oltáře.
Historický průzkum a první rekonstrukční práce byli na oltáři provedeny již v roce 2015. Postupně se Domov sv. Josefa snaží získávat prostředky na jeho opravu a rekonstrukci. Díky dotacím z Královéhradeckého kraje a Ministerstva kultury ČR mohou restaurátoři Radovan Šulc a Jiří Suchan nadále pokračovat v práci.

Kateřina Fürbacherová
Domov sv. Josefa v Žirči

 
Vaše komentáře

Přečteno 389x
 
Hodnocení článku:
03.07.2021 - Od začátku roku se v Královéhradeckém kraji vyočkovalo 448 868 dávek vakcíny proti covid-19. Alespoň první dávku dostalo více jak 257 tisíc obyvatel.
17.05.2021 - Dnes se otevírají veřejnosti terasy a zahrádky restaurací a kaváren. Podmínkou návštěvy venkovních prostranství provozoven je pro klienty negativní antigenní test, potvrzené očkování nebo prodělaný Covid nejpozději před 3 měsíci.
03.05.2021 - Dnes se vrací děti do školek. Otevřena jsou po téměř 5 měsících také kadeřnictví, pedikúry, masáže a kosmetické služby.

Volná pracovní místa
Kalendář akcí