Vyhledej
Šikovné nákupy
Královédvorsko > Areál Žireč

S pohádkovým programem přijela do Domova sv. Josefa ZUŠ J. A. Šporka

Redakce / 25.10.2019, Dvůr Králové nad Labem
Do Café Damián zavítala Základní umělecká škola F. A. Šporka z nedaleké Jaroměře, aby potěšila klienty Domova svým hudebním vystoupením s názvem „Pojďte s námi do pohádky.“
 

FOTOGALERIE - S pohádkovým programem přijela do Domova sv. Josefa ZUŠ J. A. Šporka

Venku svítilo slunce, bylo krásné říjnové odpoledne a náměstíčkem Domova sv. Josefa se nesly pohádkové melodie. Ne ne, nikdo to nepřehnal s hlasitostí svého televizoru, ba naopak všechny reproduktory byly tou dobou vypnuté.

Komorní sbor hudebního oboru jaroměřské ZUŠky jménem Bel canto (v překladu „krásný zpěv“) přijel v počtu 9 žáků. O instrumentální doprovod na klávesy se postaral sám pan ředitel Vlastimil Kovář, který celým pořadem zároveň provázel. Během necelé hodiny jsme mohli slyšet známé písně z filmů: Ať žijí duchové, Honza málem králem, Princové jsou na draka, Jak se budí princezny, Princ a večernice nebo Rebelové. V řadě populárních písní nemohlo chybět samozřejmě ani Královské reggae.

Účast ze strany klientů byla hojná, a to i přes paralelně probíhající akci – úterní nákupy s královédvorskými dobrovolníky – jež bývá u klientů také velmi oblíbená. Přímo do kavárny dorazilo 13 klientů. Další přítomní dali přednost pobytu na prosluněné zahrádce a nechali se unášet na pohádkových vlnách, jež se linuly z otevřených dveří a oken kavárny. Sbor svými výkony přilákal i okolní personál a nikdo z kolemjdoucích neprošel alespoň bez krátkého zastavení. Vystupující o publikum rozhodně nouzi neměli a na závěr byli kromě potlesku odměněni také malým občerstvením. Momentálně v jaroměřské ZUŠce připravují nový hudební program a můžeme tedy doufat, že nebude trvat dlouho, a přijedou nám i našim klientům zpříjemnit některé další odpoledne.

Anna Jiráková
Domov sv. Josefa
 

 

 
Vaše komentáře
 
 
Přečteno 485x
 
 
Hodnocení článku:
 
Zpět
07.01.2021 - Opatření proti epidemii covidu-19 v Česku zůstanou na nejpřísnějším stupni systému PES nejméně do 22. ledna.(Zdroj: ministr Blatný po jednání vlády)
18.12.2020 - Hledá se pes - Včera večer kolem 17 hodiny se zaběhl hnědý labradorský retrívr v okolí Raisova Sylvárov. Ale nyní už může být kdekoliv. Jmenuje se Jaller (džaler), ale bohužel je starý a už neslyší. Pod okem má bulku. Pokud jej někde zahlédnete volejte prosím na telefon Patrik Hroneš - 602 166 660, nebo i na Městskou policii.
03.12.2020 - V neděli 13. prosince 2020 začne platit nový železniční jízdní řád.

InzerceVolná pracovní místa
Zdravotní sestra (Diakonie ČCE Dvůr Kr. n. L.)

Sociální pracovník (MěÚ Dvůr Kr. n. L. - OSPOD)

Metodik/metodička kvality (PS Dvůr Králové n. L.)


Všeobecná sestra (DSJ v Žirči)

Pečovatel/ka (PS Dvůr Králové n. L.)


Kalendář akcí