Vyhledej
Královédvorsko > Areál Žireč

S pohádkovým programem přijela do Domova sv. Josefa ZUŠ J. A. Šporka

Redakce / 25.10.2019, Dvůr Králové nad Labem
Do Café Damián zavítala Základní umělecká škola F. A. Šporka z nedaleké Jaroměře, aby potěšila klienty Domova svým hudebním vystoupením s názvem „Pojďte s námi do pohádky.“
 

FOTOGALERIE - S pohádkovým programem přijela do Domova sv. Josefa ZUŠ J. A. Šporka

Venku svítilo slunce, bylo krásné říjnové odpoledne a náměstíčkem Domova sv. Josefa se nesly pohádkové melodie. Ne ne, nikdo to nepřehnal s hlasitostí svého televizoru, ba naopak všechny reproduktory byly tou dobou vypnuté.

Komorní sbor hudebního oboru jaroměřské ZUŠky jménem Bel canto (v překladu „krásný zpěv“) přijel v počtu 9 žáků. O instrumentální doprovod na klávesy se postaral sám pan ředitel Vlastimil Kovář, který celým pořadem zároveň provázel. Během necelé hodiny jsme mohli slyšet známé písně z filmů: Ať žijí duchové, Honza málem králem, Princové jsou na draka, Jak se budí princezny, Princ a večernice nebo Rebelové. V řadě populárních písní nemohlo chybět samozřejmě ani Královské reggae.

Účast ze strany klientů byla hojná, a to i přes paralelně probíhající akci – úterní nákupy s královédvorskými dobrovolníky – jež bývá u klientů také velmi oblíbená. Přímo do kavárny dorazilo 13 klientů. Další přítomní dali přednost pobytu na prosluněné zahrádce a nechali se unášet na pohádkových vlnách, jež se linuly z otevřených dveří a oken kavárny. Sbor svými výkony přilákal i okolní personál a nikdo z kolemjdoucích neprošel alespoň bez krátkého zastavení. Vystupující o publikum rozhodně nouzi neměli a na závěr byli kromě potlesku odměněni také malým občerstvením. Momentálně v jaroměřské ZUŠce připravují nový hudební program a můžeme tedy doufat, že nebude trvat dlouho, a přijedou nám i našim klientům zpříjemnit některé další odpoledne.

Anna Jiráková
Domov sv. Josefa
 

 

 
Vaše komentáře
 
 
Přečteno 371x
 
 
Hodnocení článku:
 
Zpět
24.03.2020 - V Královéhradeckém kraji máme aktuálně stále 18 pozitivních případů onemocněním COVID-19. Provedeno vyšetření s podezřením na možnou nákazu koronavirem bylo u 206 osob.
15.03.2020 - Od pondělí 16. března 2020 bude až do odvolání uzavřen pro veřejnost Safari Park Dvůr Králové.

Volná pracovní místa
Kompletace setů do nemocnic (Hartmann Chvalkovice)
brigáda i HPP 


Učitel na II. stupni ZŠ (ZŠ a MŠ Bílá Třemešná)

Vedoucí odboru MěÚ (město Dvůr Králové n. L.)

Ergotrapeut/ka (VIVIDUS East)

Fyzioterapeut/ka (VIVIDUS East)

Lékař (VIVIDUS East)

Zdravotní setra (VIVIDUS East)


Pečovatel/ka (PS Dvora Králové n. L.)


Kalendář akcí