Vyhledej
Šikovné nákupy
Královédvorsko > Co se děje

5 triků, jak na těle udržet vůni déle

Redakce / 24.08.2020
Parfém je neviditelný, ale důležitý „doplněk“. Správně vybraná vůně výhodně zdůrazní individualitu svého majitele. Ale často se stává, že po několika hodinách i tóny těch nejintenzivnějších parfémů zanechávají po sobě jen jemnou stopu. Pokud chcete, aby vás oblíbená vůně parfému doprovázela po celý den, zapamatujte následující triky.
 

Partnerem článku je internetový obchod MAKEUP, který působí ve 14 evropských zemích. https://makeup.cz/categorys/3/

Vždyť záleží na tom, jak pečujete o svou pokožku, kde a jak aplikujete parfémy (https://makeup.cz/categorys/3/),
jak uchováváte lahvičky. 

1) Nanášejte parfém vždy předtím, než se obléknete.

Toto je nejpraktičtější způsob, jak zacházet s parfémem z několika důvodů. Jednak látky se kterými přichází vaše kůže do kontaktu se přizpůsobují vaší individuální fyziologii, proto voní zvláštně a jasně, navíc vydrží mnohem déle. Vůně parfému naneseného na oblečení velmi rychle zmizí. Na oděvu mohou zůstat stopy po parfému, i když je to parfémová voda s nízkou koncentrací. P

2) Parfém nanášejte na zvlhčenou pokožku ihned po sprše nebo koupeli.

Čistá rozpařená pokožka mnohem lépe absorbuje vonné přísady. V tomto případě je hydratace kůže velmi důležitá. Pokud máte mastnou pleť, tak je to v pořádku, ale pokud je suchá nebo normální, pak, aby parfém vydržel delší dobu, musíte ji pravidelně zvlhčovat. Pro tyto účely můžete použít tělové mléko ze stejné linie. Mnoho značek kromě parfému vyrábí celou řadu produktů pro péči se stejnou vůní. Tímto způsobem nebude váš parfém zasahovat do vůně vašeho tělového lotionu nebo antiperspirantu. Pokud váš parfém nemá „společníky“, použijte neutrální produkty bez vůně.

3) Parfém nanášejte na místa, která se dobře prokrvují

Pokud jde o biochemii, pak nejlepší místa pro parfémy jsou ta, která se dobře prokrvují. Jednoduše řečeno pulzní body: na zápěstí, pod ušima, v ohybu lokte, pod kolenem, dokonce i střed dlaně. V těchto místech parfém vydrží déle a bude vonět intenzivněji. Naneste několik kapek parfému na hřeben. 

4) Zkuste parfém nanést do vlasů

Někteří odborníci se domnívají, že parfém voní nejlépe na vlasech. Je však důležité parfém aplikovat správně: nejlepší je stříkat z láhve ne přímo na vlasy, ale na kartáč, kterým pak vlasy rozčešete. Tak bude parfém dokonale rozprostřen po vlasech a vůně vydrží po dlouhou dobu.

5) Parfém skladujte v chladu, tmě a suchu

V jakékoli koncentraci má parfém tři hlavní “nepřátele” vlhkost, teplo a světlo. Skladujte své oblíbené lahvičky na bezpečném místě - daleko od slunce, v chladu a suchu. Pak vůně nebude zkreslená a budete i za nějakou dobu cítit stejnou kompozici not jako v den nákupu.

Partnerem článku je internetový obchod MAKEUP, který působí ve 14 evropských zemích  https://makeup.cz/categorys/3/

 

 

 
Vaše komentáře
 
 
Přečteno 372x
 
 
Hodnocení článku:
 
Zpět
07.01.2021 - Opatření proti epidemii covidu-19 v Česku zůstanou na nejpřísnějším stupni systému PES nejméně do 22. ledna.(Zdroj: ministr Blatný po jednání vlády)
18.12.2020 - Hledá se pes - Včera večer kolem 17 hodiny se zaběhl hnědý labradorský retrívr v okolí Raisova Sylvárov. Ale nyní už může být kdekoliv. Jmenuje se Jaller (džaler), ale bohužel je starý a už neslyší. Pod okem má bulku. Pokud jej někde zahlédnete volejte prosím na telefon Patrik Hroneš - 602 166 660, nebo i na Městskou policii.
03.12.2020 - V neděli 13. prosince 2020 začne platit nový železniční jízdní řád.

InzerceVolná pracovní místa
Metodik/metodička kvality (PS Dvůr Králové n. L.)


Všeobecná sestra (DSJ v Žirči)

Pečovatel/ka (PS Dvůr Králové n. L.)


Kalendář akcí