Vyhledej
Královédvorsko > Co se děje

5 triků, jak na těle udržet vůni déle

Redakce / 24.08.2020
Parfém je neviditelný, ale důležitý „doplněk“. Správně vybraná vůně výhodně zdůrazní individualitu svého majitele. Ale často se stává, že po několika hodinách i tóny těch nejintenzivnějších parfémů zanechávají po sobě jen jemnou stopu. Pokud chcete, aby vás oblíbená vůně parfému doprovázela po celý den, zapamatujte následující triky.
 

Partnerem článku je internetový obchod MAKEUP, který působí ve 14 evropských zemích. https://makeup.cz/categorys/3/

Vždyť záleží na tom, jak pečujete o svou pokožku, kde a jak aplikujete parfémy (https://makeup.cz/categorys/3/),
jak uchováváte lahvičky. 

1) Nanášejte parfém vždy předtím, než se obléknete.

Toto je nejpraktičtější způsob, jak zacházet s parfémem z několika důvodů. Jednak látky se kterými přichází vaše kůže do kontaktu se přizpůsobují vaší individuální fyziologii, proto voní zvláštně a jasně, navíc vydrží mnohem déle. Vůně parfému naneseného na oblečení velmi rychle zmizí. Na oděvu mohou zůstat stopy po parfému, i když je to parfémová voda s nízkou koncentrací. P

2) Parfém nanášejte na zvlhčenou pokožku ihned po sprše nebo koupeli.

Čistá rozpařená pokožka mnohem lépe absorbuje vonné přísady. V tomto případě je hydratace kůže velmi důležitá. Pokud máte mastnou pleť, tak je to v pořádku, ale pokud je suchá nebo normální, pak, aby parfém vydržel delší dobu, musíte ji pravidelně zvlhčovat. Pro tyto účely můžete použít tělové mléko ze stejné linie. Mnoho značek kromě parfému vyrábí celou řadu produktů pro péči se stejnou vůní. Tímto způsobem nebude váš parfém zasahovat do vůně vašeho tělového lotionu nebo antiperspirantu. Pokud váš parfém nemá „společníky“, použijte neutrální produkty bez vůně.

3) Parfém nanášejte na místa, která se dobře prokrvují

Pokud jde o biochemii, pak nejlepší místa pro parfémy jsou ta, která se dobře prokrvují. Jednoduše řečeno pulzní body: na zápěstí, pod ušima, v ohybu lokte, pod kolenem, dokonce i střed dlaně. V těchto místech parfém vydrží déle a bude vonět intenzivněji. Naneste několik kapek parfému na hřeben. 

4) Zkuste parfém nanést do vlasů

Někteří odborníci se domnívají, že parfém voní nejlépe na vlasech. Je však důležité parfém aplikovat správně: nejlepší je stříkat z láhve ne přímo na vlasy, ale na kartáč, kterým pak vlasy rozčešete. Tak bude parfém dokonale rozprostřen po vlasech a vůně vydrží po dlouhou dobu.

5) Parfém skladujte v chladu, tmě a suchu

V jakékoli koncentraci má parfém tři hlavní “nepřátele” vlhkost, teplo a světlo. Skladujte své oblíbené lahvičky na bezpečném místě - daleko od slunce, v chladu a suchu. Pak vůně nebude zkreslená a budete i za nějakou dobu cítit stejnou kompozici not jako v den nákupu.

Partnerem článku je internetový obchod MAKEUP, který působí ve 14 evropských zemích  https://makeup.cz/categorys/3/

 

 

 
Vaše komentáře
 
 
Přečteno 348x
 
 
Hodnocení článku:
 
Zpět
15.09.2020 - Od 17. září do 17. listopadu 2020 bude úplně uzavřena silnice Rožnov – Semonice.
31.08.2020 - Tyršovo koupaliště ve Dvoře Králové bude otevřeno až do neděle 6. září 2020. Koupaliště v Trutnově bude příležitostně dle počasí otevřeno o víkendech. Koupaliště v Jaroměři již na konci srpna končí.

Volná pracovní místa
Dělník/dělnice (Chvalkovice)

Všeobecná sestra (DSJ v Žirči)

Obchodní zástupce (JUTA, a.s.)

Pečovatel/ka (PS Dvůr Králové n. L.)Kuchař/ka (Domov sv. Josefa Žireč)Kalendář akcí