Vyhledej
Šikovné nákupy
Královédvorsko > Co se děje > akce pro děti

Den spolků nabídl pestrou paletu volnočasových aktivit

Redakce / 8.09.2020
Město Dvůr Králové nad Labem a MAS Královédvorsko uspořádaly ve čtvrtek 3. září druhý ročník Dne spolků. Během odpoledne se tak na náměstí Václava Hanky a na letním stadionu pod Hankovým domem představily organizace, kluby a spolky, které ve městě a okolí nabízejí sportovní i nesportovní volnočasové aktivity.
 

„Možnost zapojit se aktivně do celé akce měly všechny spolky působící na Královédvorsku. Jednotliví zástupci byli osloveni s nabídkou účasti prostřednictvím e-mailu. Výzva k zapojení byla zveřejněna také v Novinách královédvorské radnice.  Primárně toho využili všichni, kteří se zúčastnili prvního ročníku již v loňském roce,“ uvedla Lenka Křížová, ředitelka kanceláře MAS Královédvorsko.

Na více než dvou desítkách stanovišť tak svou činnost představily DDM Jednička, Mateřské centrum Žirafa, Loutkářský spolek Klíček, Junák – český skaut, sport zastupovali královédvorští volejbalisté, házenkáři, softballisté, tenisté, fotbalisté, členové Cyklokroužku, gymnasté z SK MG Grácia, skokané na trampolíně z TJ Sokol Dvůr Králové nad Labem, dále zástupci TJ Sokol Lipnice, Sokolu Vítězná, nechyběli ani hasiči z SDH Dubenec nebo SDH Choustníkovo Hradiště, taneční skupiny Angeles Dance Group a TS Attitude, Klub Natura, Nízkoprahové zařízení Střelka, spolek Návraty 2017, Spolek pro Dvorek, šermíři z Legendy Aurea či záchranáři z Rescue Stopaři.

Zájemci tak měli možnost získat informace o činnosti spolků, zhlédnout praktickou ukázku či se přímo zapojit. Nechyběl ani doprovodný program.

„Lidem, kteří se věnují spolkové činnosti a organizaci volnočasových aktivit pro děti i dospělé, patří veliké poděkování, protože se této činnosti většinou věnují ve svém volnu a stojí je to hodně času a energie,“ podotkla královédvorská místostarostka Alexandra Jiřičková a dodala. „Již dříve se ve městě konal Den spolků, na tuto tradici jsme tak nyní navázali projektem Místních akčních plánů vzdělávání, který pro náš správní obvod realizuje MAS Královédvorsko. Jsem ráda, že se přihlásilo velké množství spolků, a díky tomu, že nám letos přálo počasí, na akci dorazila řada návštěvníků nejen ze Dvora Králové nad Labem, ale i z okolí. Už nyní se tak těšíme na další ročník.“

Zdroj: web města

FOTOGALERIE - Den spolků nabídl pestrou paletu volnočasových aktivit

 

 

 
Vaše komentáře
 
 
Přečteno 331x
 
 
Hodnocení článku:
 
Zpět
07.01.2021 - Opatření proti epidemii covidu-19 v Česku zůstanou na nejpřísnějším stupni systému PES nejméně do 22. ledna.(Zdroj: ministr Blatný po jednání vlády)
18.12.2020 - Hledá se pes - Včera večer kolem 17 hodiny se zaběhl hnědý labradorský retrívr v okolí Raisova Sylvárov. Ale nyní už může být kdekoliv. Jmenuje se Jaller (džaler), ale bohužel je starý a už neslyší. Pod okem má bulku. Pokud jej někde zahlédnete volejte prosím na telefon Patrik Hroneš - 602 166 660, nebo i na Městskou policii.
03.12.2020 - V neděli 13. prosince 2020 začne platit nový železniční jízdní řád.

InzerceVolná pracovní místa
Zdravotní sestra (Diakonie ČCE Dvůr Kr. n. L.)

Sociální pracovník (MěÚ Dvůr Kr. n. L. - OSPOD)

Metodik/metodička kvality (PS Dvůr Králové n. L.)


Všeobecná sestra (DSJ v Žirči)

Pečovatel/ka (PS Dvůr Králové n. L.)


Kalendář akcí