Vyhledej
Počasí Dvůr Králové nad Labem - Slunečno.cz
Královédvorsko > Co se děje > akce na víkend

Co podniknout o víkendu 19. - 21. 8. 2016 ve Dvoře Králové a okolí?

anonymně / 17.08.2016, Královédvorsko
Do konce prázdnin nám zbývá ještě několik posledních dní, které bychom si měli pořádně užít! Děti určitě nadšeně uvítají návštěvu výstavy drobného zvířectva v Žirči, všechny ty malé roztomilé králíčky, kuřátka a morčátka budou chtít domů. Takže se vybavte důvtipem jak jim to vymluvit a užijte si pěkný den. Pro dámy je zase lákavá prodejní výstava květin v Trutnově a především pro pány akce na pevnosti Dobrošov.
 
17. - 21. 8. 2016

Během pěti dnů se v patnácti pestrých programových blocích publiku představí takřka 600 tanečníků, tanečnic a hudebníků ze zhruba 16-20 folklorních souborů z celého světa.
Podvečerní programové bloky jsou zakončeny noční taneční zábavou, při které se na parketu setkávají účinkující s diváky.

19. 8. 2016 od 18 hodin

Jde o závěrečnou prezentaci kurzů hry na lesní roh. Program koncipován jako pocta Františku hraběti Antonínu Sporckovi.
Koncert s klavírní korepeticí profesorek z HAMU Praha v refektáři hospitálu od 18:00 hodin.
Závěrečné HALALI ve 20:30 - prezentace všech absolventů kurzů a jejich profesorů v závěrečné skladbě večera.


19. - 21. 8. 2016 od 8 do 18 / 16 hod. 

Svět květin - škola a hřiště na Horním Starém Městě v Trutnově
Pro návštěvníky je připraven prodej širokého sortimentu skalniček, cibulovin, konifer, citrusů, kaktusů, pokojových a dalších květin. Hlavní proud doplňuje prodej rukodělných výrobků a samozřejmě nebude chybět ani občerstvení a kulturní doprovod.


20. 8. 2016 od 18 hodin

Hudební léto Kuks - Kostel Nejsvětější Trojice Kuks
Závěrečný koncert festivalu: Otto Sauter - trubka, Czech Brass, M. A. Charpentier, P. J. Vejvanovský, J. S. Bach, G. F. Händel a další


20. 8. 2016 od 8 hodin

Výstava drobného zvířectva - Žireč, zámecký park
Výstava králíků, drůbeže, holubů, okrasného ptactva, morčat... Speciální expozice plymutek prodejní expozice kaktusů a sukulentů. Ukázky chovu koz a ovcí, výcvik služebních psů. Hudba, občerstvení 
Vstupné: dospělí 45 Kč, děti do 15 let 15 Kč.  


20. 8. 2016 od 13 hodin

Letošní pivní slavnosti mají napodobit venkovskou tancovačku v 19. století. Přijďte ve vhodném kostýmu - můžete použít stylizaci od postav z Babičky od Boženy Němcové až po Trautenberka, Anče, Kubu či hajného z Krkonošských pohádek. Vítáni jsou samozřejmě i návštěvníci v "civilu".
Hudební vystoupení, předpremiéra hudebního doprovodu ke knize královédvorských pověstí, které vyjdou v září.


20. 8. 2016

Čisteckej pedál - Čistá u Horek 
Vyjíždka na kolech, trasa má cca 80 km. Nejedná se o závod!!! Po návratu z vyjížďky se můžete těšit jako vždy na GULÁŠEK.
Po té bude následovat doprovodný program: GRILOVÁNÍ, ŽIVÁ HUDBA - k tanci a poslechu zahraje kapela ALEJMELÍ z Lomnice n. Popelkou.
Dále je zde možnost UBYTOVÁNÍ a to buď ve vlastních stanech nebo v sokolovně (karimatky), kde si můžete dát sprchu a také uložit svá kola. 
Vše se koná za každého počasí.


20. 8. 2016 od 10 hodin

Se starostou do pevnosti - pevnost Dobrošov
Vaším průvodcem se stane starosta města Náchoda Jan Birke. Cestou podzemím však potkáte také projektanta tvrze, dělníky, vojáky a mnohé další. 
Součástí doprovodního programu je slavnostní odhalení památeční desky.


21. 8. 2016 od 16 hodin

Veselá trojka Pavla Kršky - koupaliště Lanžov 
Tři dlouholetí kamarádi, kteří celý život hráli muziku pro široké vrstvy posluchačů. Doba ale rychle plyne a tak i oni se dostali do důchodového věku a hudbu, kterou nyní hrají, tvoříme pro všechny, kteří si rádi poslechnou lidovou písničku. Jejich hlavní náplní je skládání vlastních písní s důrazem na pěkný text. Vstupné: 160 Kč

 

 

 
Vaše komentáře
 
 
Přečteno 985x
 
 
 
Zpět
26.04.2019 - Plavecký bazén v Trutnově bude opět v provozu od soboty 27. dubna 2019. Župní přebor v plavání se tedy koná :-)
13.03.2019 - V nemocnici v Trutnově již neplatí zákaz návštěv na lůžková oddělení. Nemocnice byla poslední v kraji, kde tento zákaz platil.
01.03.2019 - Novým jednatelem společnosti Lesy města Dvůr Králové n. Labem, s.r.o., je Petr Kupský. Nahradil od 1. března 2019 Petra Teperu.

Volná pracovní místa
Školní psycholog (ZŠ a MŠ Bílá Třemešná)
Učitel II. st. (ZŠ a MŠ Bílá Třemešná)
Asistent pedagoga (ZŠ a MŠ Bílá Třemešná)
Speciální pedagog (ZŠ a MŠ Bílá Třemešná)

Brigáda na léto (Hotel Pod Zvičinou)Kalendář akcí