Vyhledej
Královédvorsko > Co se děje > divadlo

Chotěborky v létě znovu ožijí divadlem, představení jsou zdarma

Redakce, / 5.06.2024, Vilantice
S nástupem léta přichází do Chotěborek divadelníci a Stará hospoda ožívá hudbou, zpěvem a divadlem. Stejně tak tomu bude i v letošním roce, kdy se opět můžete těšit na divadelní představení pod širým nebem, která v průběhu jednotlivých divadelních dílen vzniknou a na které bychom vás rádi srdečně pozvali.

FOTOGALERIE - Chotěborky v létě znovu ožijí divadlem!Letní divadelní dílna

Ještě než naplno propuknou prázdniny Chotěborky přivítají děti z Brna ze Střediska volného času Lužánky a během prvního prázdninového týdne budou zkoušet divadlo v letošním roce inspirované Homérovou Odysseou. Budete tak moci v rámci divadelního představení potkat obra Kyklopa, kouzelnici Kirké i bájné Sirény. Pokud se vše podaří, uvidíte na návrší Chotěborek i loď. Divadelní plavba vypukne premiérou v Lanžově u kostela v pátek 5. 7. v 18:00, bude pokračovat přes Miletín v sobotu 6. 7. v 18:00 u kostela a uzavře se derniérou v Chotěborkách v neděli 7. 7. v 16:00 u zvonice. Představení je určeno dětem i dospělým.

Letní herecký workshop

Následující den, co dětem skončí Odysseovo putování, zavítají do Chotěborek studenti z uměleckých škol, gymnázií i škol vysokých, aby započal již třetí ročník Hereckého workshopu Chotěborky, který je oproti Letní divadelní dílně více zaměřen na intenzivní hereckou a herecko-režijní práci. Lektory dílny budou profesionální tvůrci z řad režisérů, herců a divadelních lektorů. Cílem je rozvoj hereckého vnímání a hereckých dovedností. Workshop bude zakončen veřejnou předváděčkou v neděli 14. 7. v 21:00 u Staré hospody na Chotěborkách. Realizace Letního hereckého workshopu je finančně podpořena Královehradeckým krajem, za což velmi děkujeme.

Letní divadelní tábor

Divadelní prázdniny uzavře Letní divadelní tábor, který je od svého vzniku primárně určen a nabízen dětem z nedalekého okolí Chotěborek. Toto okolí se ovšem postupem času poněkud rozrostlo i na okolí vzdálenější. Divadelní tábor klade důraz na společné zážitky a divadelní tvorba není tak akcentovaná, jako je tomu u Letní divadelní dílny. Ovšem i Letní divadelní tábor bude zakončen premiérou představení, která se uskuteční 24. 8. v 16:00 u Staré hospody na Chotěborkách a v letošním roce bude pojednávat o hrdinech všeho druhu.

Letní divadelní Chotěborky se uskuteční v letošním roce již po dvanácté. Pořadatelem jsou Lužánky - středisko volného času Brno a zapsaný spolek DS VTAHU. Všechna představení se uskuteční zdarma. Předpokládané časy hraní se mohou, především díky nepřízni počasí, měnit. Budeme však doufat, že ke změnám nedojde. Těšíme se na vás. 


Bližší informace či změny naleznete na Facebooku Stará hospoda Chotěborky.

 
Vaše komentáře

Přečteno 269x
 
10.06.2024 - Z důvodu závady na hlavním přívodu pitné vody je uzavřené Tyršovo koupaliště - do odvolání.
12.04.2024 - od 6. dubna 2024 se změnily ordinační hodiny lékařské pohotovostní služby (LPS) pro dospělé v nemocnici v Trutnově – o víkendech a svátcích budete moct navštívit LPS od 8 do 18 hod. Dětská pohotovost zůstává o víkendech a svátcích nezměněna od 8 do 20 hod.

Volná pracovní místa

Učitel/ka fyziky (ZŠ Schulz. sady)

Učitel/ka informatiky (ZŠ Schulz. sady)

Učitel/ka Hv, Pč (MŠ a ZŠ Bílá Třemešná)

Terénní pečovatel/ka (Diakonie ČCE)


Kalendář akcí